Thiago Cionek i Justyna Lamirowska: kim jest dziewczyna piłkarza?


Thiago Cionek i jego dziewczyna Justyna Lamirowska wezmą ślub po Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Lecz, na razie humory raczej im nie dopisują – Cionek strzelił samobója w meczu Polska-Senegal. Czy wystąpi w meczu z Kolumbią? Czy Justyna będzie go wspierać z trybun? I kim jest piękna Lamirowska? Dowiedz się!
Thiago w meczu Polska-Senegal miał strasznego pecha. Niechcący kopnął kolanem piłkę w ten sposób, że wpadła ona do naszej bramki. Tak zwany „samobój” sprawił, że Senegal wygrywał z Polską 1:0. Później miał miejsce kolejny gol z winy Polski i aż do fenomenalnego strzału głową Grzegorza Krychowiaka Polska przegrywała z Senegalem 0:2. Dzięki Krychowiakowi ostateczny wynik meczu Polska-Senegal to 1:2. Niestety, największa krytyka po meczu spadła właśnie na Cionka. Na szczęście w na Mundialu w Rosji była Justyna, narzeczona Thiago. To ona pocieszała Cionka po samobóju. Thiago i Lamirowska są parą ponad 7 lat. Początkowo planowali wziąć ślub w wakacje 2016 roku, ale wówczas plany pokrzyżowały im Mistrzostwa Europy. Tym razem Cionek i Justyna postanowili zaczekać do czasu, aż Polska zakończy rozgrywki w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Niestety, jeśli Reprezentacja Polski będzie dalej grać tak, jak we wtorkowym meczu z Senegalem, nasz udział w Mundialu 2018 może zakończyć się bardzo szybko… Jednak nie traćmy nadziei! Trener Adam Nawałka i polscy piłkarze już przygotowują się na mecz z Kolumbią, który odbędzie się w niedzielę, 24 czerwca. Czy zagra w nim Thiago? Na razie nie wiadomo. Jednak na pewno będzie mógł on liczyć na wsparcie Lamirowskiej. W takich trudnych chwilach obecność ukochanej jest dla piłkarzy najważniejsza, a Justyna jest od kilku dni w Rosji.
Lamirowska jest partnerką Cionka od 7 lat. Pochodzi z Grajewa. Justyna studiowała ochronę środowiska na Politechnice Białostockiej. Podobno to właśnie Lamirowska pomagała pochodzącemu z Brazylii Thiago w uzyskaniu polskiego obywatelstwa i nauce języka polskiego. Na Mundialu w Rosji Justyna najczęściej przebywa w towarzystwie Jessiki Ziółek i Laury Słowiak – partnerek Arka Milika i Piotra Zielińskiego. Czy w niedzielę Lamirowska będzie wspierać Cionka tak samo, jak Anna Lewandowska Roberta Lewandowskiego? To się wkrótce okaże!

źródło: gala.pl oraz instagram.com
Kilka słów z Wikipedii o Thiago
Thiago Rangel Cionek (ur. 21 kwietnia 1986 w Kurytybie) – polski piłkarz brazylijskiego pochodzenia występujący na pozycji obrońcy we włoskim klubie SPAL oraz w reprezentacji Polski. Wychowanek Vila Hauer, występował także w takich klubach jak Cuiabá, Bragança, CRB, Jagiellonia Białystok, Padova, Modena, Palermo oraz SPAL. Zdobywca Pucharu Polski i Superpucharu Ekstraklasy. Od 2011 oprócz obywatelstwa rodzimej Brazylii, posiada także obywatelstwo polskie[1].
Cionek rozpoczął swoją karierę w juniorskim zespole Vila Hauer Esporte Clube, skąd w 2005 przeniósł się do czwartoligowego wówczas klubu Cuiabá[2]. Następnie na początku 2007 przeniósł się do portugalskiego trzecioligowca, GD Bragança, zaś 18 marca 2007 podczas zremisowanego 1:1 spotkania z Moreirense zadebiutował w nowych barwach, zdobywając zarazem swoją pierwszą bramkę[3]. W sumie w Portugalii rozegrał dwa spotkania, jednak jego klub spadł z ligi[4], dlatego też Cionek zdecydował się na powrót do Brazylii, gdzie związał się z drugoligowym CRB[2]. Latem 2008 opuścił zespół, który zajmował wówczas ostatnie miejsce w lidze[4], i powrócił do Europy. Początkowo trafił na testy do włoskich Chievo i Atalanty, a następnie jego umiejętności sprawdzał Lech Poznań[5]. Czytaj więcej
Kilka słów z Wikipedii o Mundialu w Rosji 2018
XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbywają się w Rosji w 2018 roku. Jest to pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się w Europie Wschodniej, a także pierwszy turniej mistrzostw świata, którego państwo-gospodarz leży na dwóch kontynentach (w Europie i w Azji).
W turnieju biorą udział 32 reprezentacje krajów. Łącznie na mistrzostwach zostaną rozegrane 64 mecze na 12 stadionach (w 11 miastach). Na turnieju debiutują reprezentacje Islandii i Panamy. Zwycięzca mistrzostw zakwalifikuje się do Pucharu Konfederacji 2021, który odbędzie się przed turniejem w Katarze w 2022 roku.
Oficjalną maskotką mistrzostw został wilk Zabiwaka, który w głosowaniu uzyskał wynik 53%, pokonując tygrysa syberyjskiego (27%) i kota (20%)[1].
Oficjalną piłką mundialu jest Adidas Telstar 18. Po raz pierwszy zaprezentowano ją 9 listopada 2017 roku w Moskwie[2].
Potencjalni kandydaci na gospodarza musieli złożyć oferty intencyjne do 2 lutego 2009. Oferty złożyły: Anglia, Belgia i Holandia, Hiszpania i Portugalia oraz Rosja. Wyboru gospodarza Mistrzostw Świata 2018 dokonano 2 grudnia 2010[3]. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Dodaj komentarz