Szymon Majewski i Magdalena Majewska – wspólne wywiady


szymon-magdalena-majewscy
Wywiad dla Gali

Szymon, do czego służy żona?

SZYMON MAJEWSKI: Zacznijmy od tego, że żona nikomu nie służy! Może Osamie żona służyła, ale mnie nie! A jak się tak głębiej zastanowię, to żona po prostu służy do… bycia z nią.

A do czego służy mąż?

MAGDA MAJEWSKA: Problem polega na tym, że nigdy nie chciałam, żebyśmy wskoczyli w role mąż – żona. Jak słyszę takie wypowiedzi: „Niech żony się spotkają, a my porozmawiamy”, „Przyjdę z moim starym”, „Matka, przynieś mi herbaty”, to aż mi słabo na myśl, że też należę do tej kategorii. Kategorii: żony.

SZYMON: Właśnie! Jak mnie pytasz o żonę i męża, to w pierwszej chwili mam wrażenie, że nas to nie dotyczy.

MAGDA: Nie wskoczyliśmy w tradycyjne role. Cały czas jesteśmy na takim fajnym etapie, że lubimy się bardzo, mamy o czym rozmawiać, czym się fascynować. Kiedy mówię, że dziś nie zrobiłam zupy, to nie ma awantury. Wiesz, my chyba nie jesteśmy mężem i żoną tak naprawdę…

To kim jesteście?

SZYMON: Parą kochanków! Oczywiście! Niedawno jedna z gazet wysnuła daleko idące wnioski z tego, że nie piszę już erotyków dla „Playboya”. Gdzieś powiedziałem, że pisanie erotyków źle odbiło się na moim życiu seksualnym i oni wywnioskowali z tego, że ja już nie uprawiam seksu z żoną. Więc chcę wyraźnie ogłosić, że wraz z tym wywiadem dla „Gali” nastąpi powrót do naszego pożycia małżeńskiego!

MAGDA: Szymon, spokojnie…

SZYMON: A wracając do nazewnictwa. Kiedyś Magda powiedziała do mnie: „Tylko nie mów do mnie jak do żony”. To jest cytat z Osieckiej i ja wiem, o co jej chodzi. Chodzi o to, żeby nie używać wobec siebie takiego wyświechtanego, standardowego, małżeńskiego języka. Języka, w którym czuje się to śmiertelne znudzenie, często pogardę. Który jest jak mówienie do psa, na którego się tylko pokrzykuje.

MAGDA: U nas nawet do psa tak się nie mówi!

Zobacz cały wywiad na stronie gala.pl

(Odwiedzono: 69 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *