Szymon Hołownia i Urszula Brzezińska-Hołownia: miłość kwitnie


To najlepszy doradca, niedościgły wzór spokojnej pewności, w żartach – mistrzyni zwięzłej pointy, wspaniała mama Mani. Ale przede wszystkim – to moja kochana, piękna Ula – napisał z uczuciem o żonie Szymon Hołownia (43).

Dziennikarz przez lata zazdrośnie chronił swoją prywatność. Dopiero niedawno ujawnił, że jest szczęśliwie żonaty i ma córeczkę!

Przy okazji święta zakochanych opowiedział nie tylko, jak poznał ukochaną, ale również o szczegółach ich ślubu.

Urszula Brzezińska-Hołownia jest pilotem. Ich drogi przecięły się 6 lat temu, podczas nagrań do programu „Mam Talent” w bazie lotniczej w Mińsku Mazowieckim.

– Zobaczyłem na jakiejś rozpisce jedno kobiece nazwisko. Zapamiętałem, bo wydało mi się to niezwykłe – wyznał.

Później skontaktowali się przez media społecznościowe. Niespełna dwa lata po pierwszym spotkaniu stanęli przed ołtarzem. W styczniu 2016 roku wysłali rodzinie zaproszenie do stolicy Włoch.

– To był naprawdę nasz ślub. Dziesięć najbliższych osób, zimowy Rzym – wspomina piękną uroczystość Szymon.

O zdjęcia zatroszczył się brat pana młodego. Niedawno świętowali z żoną czwartą rocznicę, dochowali się córeczki Mani. Ich związek miewa swoje górki i dołki.

– Dwóm silnym osobowościom żyjącym tak blisko nie jest zawsze tylko łatwo, ale wiemy że jedno za drugie odda wszystko, że będąc żoną i mężem jesteśmy też najlepszymi przyjaciółmi, oparciem, że gramy do jednej bramki – tłumaczy Szymon.

– To droga: proste i zakręty, a na niej ciepłe światło, wspieranie się, ciekawość, wieczorne rozmowy przy winie, zmęczenie gdy Mania nie chce spać, duma z siebie nawzajem, przytulenie na odnowienie sił.


źródło: pomponik.pl oraz instagram.com

Kilka słów z Wikipedii o Szymonie

Szymon Hołownia (ur. 3 września 1976 w Białymstoku) – polski dziennikarz, pisarz, publicysta i działacz społeczny. Kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020.

Ukończył Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego (obecnie Społeczne Liceum Ogólnokształcące „Fabryczna 10”) w Białymstoku[2]. Zagrał w „Człowieku z cienia”, etiudzie filmowej zrealizowanej w 1994 w Klubie Filmowym „Projektor” w Białymstoku[3]. Przez 5 lat studiował psychologię w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, nie ukończywszy studiów[4].

Dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów.

W latach 1997–2000 był redaktorem działu kultury „Gazety Wyborczej”, a w latach 2001–2004 felietonistą i redaktorem działu społecznego „Newsweek Polska”[5]. Od kwietnia do lipca 2005 pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Ozonu”[5][6]. Od września 2005 do 2006 pracował dla „Rzeczpospolitej” jako redaktor działu Plus Minus[7][8]. Publikował w „Kulturze Popularnej”, „Machinie”, „Przewodniku Katolickim”, „Tygodniku Powszechnym”, „Więzi”[5][9]. W latach 2006–2012 ponownie był publicystą „Newsweek Polska”[10]. Od września 2012 do kwietnia 2013 był felietonistą tygodnika „Wprost”[10][11][12]. Od 2015 jest stałym felietonistą „Tygodnika Powszechnego” (w 2019 zawiesił pisanie w związku z ogłoszeniem startu w wyborach prezydenckich)[13]. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 37 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *