Rafał Masny i Pani Ekscelencja są razem


Masny Pani EkscelencjaGwiazdy Internetu kochają gwiazdy Internetu. Trudno się więc dziwić, że mamy kolejną wielką miłość w polskiej blogosferze: po Julii Kuczyńskiej „Maffashion” i Czarku Jóźwiku z Abstrachujów uczucie połączyło Katarzynę Pytel, promującą się skromnie jako „Pani Ekscelencja” i Rafała Masnego, kolegę Jóźwika z popularnego kanału na YouTube. Środowisko polskich gwiazdek sieci jest najwyraźniej równie ciasne, co polski show biznes.
Para bawiła się razem na Open’erze, opalała się na gdyńskiej plaży i wrzucała do sieci wspólne selfie. To właśnie na Instagramie „Pani Ekscelencji” poinformowali oficjalnie o swoim związku.
Sytuacja jest o tyle zabawna, że Czarek i Rafał jako Abstrachuje śmiali się z szafiarek. Potem jednak je pokochali, a one pokochały ich ilości odtwtorzeń na YouTubie.
źródło: pudelek.pl
Szafiarki – społeczność internetowa, skupiająca przede wszystkim kobiety, prezentujące w internecie swój styl ubierania się poprzez publikację na blogach i portalach internetowych swoich zdjęć w różnych zestawach ubrań[1].
Pomysł na prezentowanie w internecie swojej prywatnej kolekcji strojów rozpropagowała Amerykanka Cory Kennedy[2].
W 2007 roku powstał pierwszy polski blog tego typu – Szafa Sztywniary, na którym po raz pierwszy pojawiła się nazwa „szafiarki”. W 2009 roku podobnych blogów było ponad 200, a ich liczba ciągle rośnie[3]. W grudniu 2011 r. zanotowano ponad 700 aktywnych blogów szafiarskich[4]. Na fali popularności szafiarstwa i mody ulicznej (street fashion) wyrosło wiele forów i portali internetowych opartych na formule prezentowania swoich zestawów kreacji przez zarejestrowane użytkowniczki.
YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym 2005 roku, który umożliwia bezpłatne umieszczanie i odtwarzanie strumieniowe filmów.
Serwis używa technologii FLV[1] do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.
Niezarejestrowani użytkownicy mogą oglądać filmy, podczas gdy zarejestrowani mają możliwość umieszczenia nieograniczonej liczby filmów. Filmy, które zostaną uznane za zawierające treści nieodpowiednie dla młodszych użytkowników, są dostępne tylko dla zarejestrowanych w wieku co najmniej 18 lat. Umieszczanie filmów zawierających pornografię, objętych prawem autorskim, propagujących nienawiść oraz zachowania przestępcze i będących zniesławieniem jest zabronione w warunkach korzystania z usługi. Profile kont zarejestrowanych użytkowników są określane jako „kanały”. Na stronach serwisu wyświetlane są reklamy.
źródło: pl.wikipedia.org