Poznajcie Nicole Johnson – narzeczoną Michaela Phelpsa


Phelps i JohnsonMichael Phelps na igrzyskach w Rio de Janeiro zdobył już cztery złote medale i powiększył swoją kolekcję olimpijskich złotych krążków do 22. Na trybunach kibicuje mu mama i narzeczona z 3-miesięcznym synem, której wzruszające zdjęcia po ostatnich zawodach zrobiły furorę w sieci.
Z 31-letnią Nicole Jones Phelps spotyka się od 2009 roku. Po długiej serii rozstań i powrotów para zaręczyła się w zeszłym roku, a w maju urodził się ich syn, Boomer. Narzeczona Michaela często gościła w rankingach najpiękniejszych kobiet w USA, od dziecka brała udział w konkursach piękności, a w 2010 roku została Miss Kalifornii. Ukończyła też studia z komunikacji sportowej.
Nicole na Instagramie chętnie chwali się synem i swoimi psami, jest wielką miłośniczką buldogów francuskich.
źródło: pudelek.pl
Biografia Michaela
Michael Fred Phelps (ur. 30 czerwca 1985[1] w Baltimore, Maryland) – amerykański pływak, 22-krotny mistrz olimpijski, 26-krotny mistrz świata, mistrz świata na krótkim basenie, wielokrotny rekordzista świata.
Zdobywca ośmiu medali (6 złotych i 2 brązowych) na igrzyskach olimpijskich w Atenach w 2004 roku, ośmiu złotych medali podczas występów na igrzyskach olimpijskich w Pekinie (w tym siedmiu rekordów świata) oraz sześciu medali (czterech złotych i dwóch srebrnych) na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Zdobywca 7 złotych medali na mistrzostwach świata w 2007 roku.
Najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii nowożytnych igrzysk z dorobkiem 22 złotych medali. Łącznie medali igrzysk olimpijskich ma 26 (22 złotych, 2 srebrne, 2 brązowe).
Michael Phelps zaczął pływać w wieku 7 lat, kiedy wykryto u niego ADHD – nadpobudliwość psychoruchową. Trenował w North Baltimore Aquatic Club pod okiem Boba Bowmana. Jest synem byłego policjanta – Freda Phelpsa i nauczycielki, dyrektorki szkoły Debbie Phelps. Ma dwie starsze siostry Whitney i Hilary. Po raz pierwszy na igrzyskach olimpijskich zadebiutował w 2000 roku w Sydney, mając zaledwie 15 lat. Stał się wówczas najmłodszym reprezentantem olimpijskiej ekipy USA.
W 2001 roku w Fukuoce na mistrzostwach świata zdobył pierwszy złoty medal w karierze, na dystansie 200 m stylem motylkowym, pobijając przy tym własny rekord świata wynikiem 1:54.58 (kilka miesięcy wcześniej, podczas kwalifikacji do mistrzostw świata, został najmłodszym w historii pływakiem, który pobił rekord świata: miał 15 lat i 9 miesięcy).
W 2003 roku podczas mistrzostw świata w Barcelonie Michael zdobył 4 złote medale i 2 srebrne, pobił także 3 rekordy świata (2 indywidualnie i 1 w sztafecie).
Podczas mistrzostw świata na krótkim basenie w 2004 roku, rozgrywanych w Indianapolis zdobył złoty medal na dystansie 200 m stylem dowolnym.
Po raz drugi na igrzyskach olimpijskich wystąpił w 2004 roku w Atenach. Miał wtedy 19 lat. W stolicy Grecji zdobył 8 medali: 6 złotych i 2 brązowe, ustanowił także rekord świata i 3 rekordy olimpijskie.
W listopadzie 2004 roku został złapany przez policję w Salibury, gdy prowadził samochód po pijanemu. Został skazany na 18 miesięcy dozoru policyjnego, a także został zobowiązany do zapłacenia kary w wysokości 250 $[2].
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)