Petra Kvitová i Jiří Vaněk się zaręczyli


Petra Kvitová i Jiří VaněkPetra Kvitova ogłosiła w mediach społecznościowych zaręczyny ze swoim trenerem Jirim Vankiem. Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu powiedziała „tak” w kompleksie All England Lawn Tennis Club. Nieprzypadkowo.

To tam odnosiła największe sportowe sukcesy w dotychczasowej karierze. Czeska tenisistka ma w swoim dorobku dwa tytuły wielkoszlemowe i oba wywalczyła właśnie w Londynie. Przyszedł czas na kolejne wspaniałe wspomnienie związane z Wimbledonem, tym razem w życiu prywatnym byłej wiceliderki rankingu WTA.

„Chcieliśmy się z wami podzielić szczęśliwymi wieściami. Powiedziałam tak w moim wyjątkowym miejscu” – przekazała w mediach społecznościowych Kvitova trzy dni po przegranym finale turnieju Cincinnati. Czeszka triumfowała w Wimbledonie w 2011 i 2014 roku. W tegorocznej edycji pożegnała się z rywalizacją w 3. rundzie.

Vanek jest jej trenerem od listopada 2016 roku. Oficjalnie są parą od ubiegłej wiosny. W przeszłości tenisistka była już zaręczona z hokeistą Radkiem Meidlem, ale pół roku później rozstali się i Kvitova zwróciła pierścionek. Z kolei Vanek jest rozwiedziony. Ma dwóch synów z małżeństwa z inną byłą tenisistką Marketą Kochtą.

Petra Kvitová i Jiří Vaněk Twitter
źródło: eurosport.tvn24.pl oraz twitter.com

Kilka słów z Wikipedii o Petrze Kvitovej

Petra Kvitová (ur. 8 marca 1990 w Bílovcu) – czeska tenisistka, mistrzyni Wimbledonu 2011 i 2014 w grze pojedynczej, triumfatorka Mistrzostw WTA 2011 i WTA Elite Trophy 2016 w grze pojedynczej, zdobywczyni Pucharu Federacji 2011, 2012, 2014, 2015 i 2016 oraz Pucharu Hopmana 2012[1], brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, wiceliderka rankingu WTA.

Petra Kvitová rozpoczęła występy w juniorskich turniejach Międzynarodowej Federacji Tenisowej w styczniu 2005 roku. 9 lipca 2007 zajmowała 27. i najwyższe miejsce w notowaniach zawodniczek do lat osiemnastu. W czerwcu 2006 po raz pierwszy zagrała w zawodach dla profesjonalnych tenisistek w czeskim Prościejowie. Pierwszy turniej ITF wygrała we wrześniu w Szeged, pokonując w finale miejscową zawodniczkę Dorottyę Magas i została sklasyfikowana w rankingu WTA na 773. miejscu. W tym samym roku otrzymała status profesjonalnej tenisistki. Czytaj więcej

Kilka słów z Wikipedii o Jiřzim Vanku
Jiří Vaněk (ur. 24 kwietnia 1978 w Domažlicach) – czeski tenisista, olimpijczyk.
Karierę zawodową Vaněk rozpoczął w 1995 roku, a zakończył w 2011 roku.
W grze pojedynczej wygrał 11 turniejów rangi ATP Challenger Tour.
W grze podwójnej Czech wygrał 1 zawody kategorii ATP Challenger Tour. W 2005 roku osiągnął finał z cyklu ATP World Tour w Acapulco, gdzie tworzył parę z Tomášem Zíbem. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org