Paweł Rabiej i Michał Cessanis na balu dziennikarzy


Paweł Rabiej i Michał CessanisPaweł Rabiej (47 l.), wiceprezydent Warszawy, na balu dziennikarzy pojawił się ze swoim chłopakiem Michałem Cessanisem, dziennikarzem, obecnie zastępcą redaktora naczelnego „National Geographic Traveler” i reporterem „Dzień dobry TVN”.

Rabiej o swoim homoseksualizmie opowiedział w 2016 roku w jednym z wywiadów.

„Jestem gejem. To jest jakiś element mojej tożsamości” – oznajmił wówczas.

Niebawem pokazał w mediach swojego partnera. Panowie wybrali się razem na Maltę, zdjęcia z podróży publikując w mediach społecznościowych.

„Był czas na słońce, długie spacery i pozytywne myślenie. Ciekawe, że w państwie, w którym według konstytucji katolicyzm jest religią państwową, a tradycja króluje na każdym rogu ulicy, od 2014 r. obowiązują związki partnerskie, a od 2017 r. – równość małżeńska. Jak widać, da się różne rzeczy harmonijnie godzić” – napisał Paweł.

W miniony weekend ze swoim partnerem polityk bawił się na balu dziennikarzy. Niebawem będzie kolejny powód do świętowania – prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisze deklarację na rzecz społeczności lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transseksualnych, w której określone zostaną obszary działań na rzecz „społeczności LGBT+” z dziedziny bezpieczeństwa.

W dokumencie mowa też o edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej w szkołach czy tzw. wolności artystycznej. Prezydent złoży też obietnice dotyczące utworzenia „hostelu interwencyjnego” jaki ma powstać z myślą o osobach LGBT+.


źródło: pomponik.pl oraz instagram.com

Kilka słów z Wikipedii o Pawle

Paweł Mariusz Rabiej (ur. 7 lipca 1971 w Puławach) – polski dziennikarz i publicysta, polityk partii Nowoczesna. Od 2018 pierwszy zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

W 1995 ukończył studia na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego[1]. Absolwent studiów o specjalności Special educational program for leading business journalists na Columbia University w Nowym Jorku (1998) oraz studiów podyplomowych Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej (2011).

W 1993 pomagał w kampanii wyborczej Porozumienia Centrum[1]. Karierę dziennikarską rozpoczął w 1991 w III Programie Polskiego Radia w audycji Zapraszamy do Trójki[2]. Publikował w tygodniku „Wprost”. Pracował w „Gazecie Bankowej” jako dziennikarz i redaktor ekonomiczny w latach 1995–1997[2]. W 1998 otrzymał nagrodę Citibank Award for Excellence in Journalism, w której nagradzane są najlepsze teksty ekonomiczne dotyczące gospodarki. Czytaj więcej

Kilka słów z Wikipedii o NGT

National Geographic Traveler – amerykański dwumiesięcznik poświęcony podróżom, wydawany przez National Geographic Society od 1984. Polska wersja magazynu ukazuje się od 2005 (od 2010 jako miesięcznik).

Czasopismo ukazuje się także po chińsku, chorwacku, czesku, hebrajsku, hiszpańsku, indonezyjsku, niderlandzku, ormiańsku, polsku, rosyjsku, rumuńsku, słoweńsku.
Zespół redakcyjny magazynu wersji polskiej

Redaktor naczelna – Martyna Wojciechowska
Zastępca redaktor naczelnej, dyrektor artystyczna – Agnieszka Franus
Sekretarz redakcji – Michał Cessanis
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 49 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *