Paweł Pawlikowski i jego żona razem w Paryżu


Bela i PawlikowskiMałgorzata Bela i Paweł Pawlikowski polecieli razem do Francji, by wziąć udział w pokazie mody. W listopadzie ubiegłego roku modelka i reżyser wzięli ślub. Od tego czasu coraz częściej pokazują się razem publicznie, nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Pawlikowski i jego żona Małgorzata razem polecieli do Paryża. Tam wybrali się na pokaz mody marki Paul Smith. Był to pokaz nowej kolekcji męskiej. Bela i Paweł usiedli w pierwszym rzędzie. Oboje wystąpili w garniturach i prezentowali się bardzo stylowo. Przypomnijmy, że Małgorzata to jedna z najlepszych i najsłynniejszych polskich supermodelek. Jest także aktorką, grała m.in. w filmie „Ono” Małgorzaty Szumowskiej oraz w filmie „Karol, człowiek, który został papieżem”. Pawlikowski jest polsko-brytyjskim reżyserem, uhonorowanym najważniejszą nagrodą w branży – Oscarem – za film „Ida” z Agatą Trzebuchowską i Agatą Kuleszą w rolach głównych. Bela i Paweł zaczęli się spotykać na początku 2016 roku – pierwsze wspólne zdjęcie zrobiono im w maju w Cannes. Oboje przylecieli wtedy na południe Francji na festiwal filmowy. W listopadzie 2017 roku modelka i reżyser wzięli ślub. Ceremonia odbyła się bez udziału mediów, a pierwsze informacje o niej wydostały się dopiero w połowie grudnia. Na pokazie marki Paul Smith w Paryżu Małgosia i Pawlikowski byli praktycznie nierozłączni.


źródło: gala.pl

Kilka słów z Wikipedii o Małgorzacie

Małgorzata Bela (ur. 6 czerwca 1977 w Krakowie) – polska modelka i aktorka.

W latach 1992–1996 uczęszczała do I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego. W trakcie wykonywania zawodu modelki ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2003 została przyjęta do Actors Studio w Nowym Jorku[2].

Pracę modelki rozpoczęła w 1997 w warszawskiej agencji Model Plus. W Paryżu zadebiutowała w 1998 na pokazach: Commes des Garçons, Givenchy i Balenciaga. Następnie podpisała międzynarodowe kontrakty z agencjami modelek w: Londynie, Mediolanie, Nowym Jorku. Prezentowała kolekcje, brała udział w kampaniach reklamowych następujących projektantów oraz domów mody na świecie: Aquascutum, Calvin Klein, Chanel, Chloé, Donna Karan, Giorgio Armani, Givenchy, John Galliano, Marc Jacobs, Max Mara, Stella McCartney, Valentino, Versace oraz Yves Saint Laurent. Pojawiała się również na wybiegach w São Paulo, Wiedniu, Los Angeles, Miami oraz Monachium[1]. Odbyła sesje zdjęciowe dla magazynów mody: „Elle”, „Vogue”, „Harper’s Bazaar”.

Kilka słów z Wikipedii o Pawle

Paweł Pawlikowski (ur. 15 września 1957 w Warszawie) – polsko-brytyjski reżyser i scenarzysta, autor Idy, pierwszego polskiego filmu, który w 2015 zdobył nagrodę Akademii Filmowej (Oscara) w kategorii filmów nieanglojęzycznych.

Dzieciństwo spędził w Warszawie, uczęszczał do szkoły podstawowej na warszawskim Mokotowie. Matka Pawlikowskiego pochodziła z tradycyjnej katolickiej rodziny i była anglistką wykładającą na Uniwersytecie Warszawskim[1]. Ojciec był pochodzenia żydowskiego[2] po stronie matki, uznanym lekarzem, który na fali antysemickiej nagonki, będącej następstwem wydarzeń marcowych, w 1969 wyjechał do Austrii, już po rozpadzie małżeństwa (rodzice potem zeszli się w Niemczech[3], gdzie ojciec przeniósł się z Austrii). Pawlikowski wspomina, że ojciec „kochał Polskę jak nikt inny i wyjazd z kraju był dla niego ciosem”. Babka od strony ojca, z zawodu lekarka, była Żydówką, zginęła w Auschwitz, o czym Pawlikowski dowiedział się od ojca jako dorosły człowiek[4][5]. On sam został ochrzczony i podobnie jak matka uważał się za katolika. Matką chrzestną Pawlikowskiego była aktorka Barbara Kwiatkowska-Lass, przyjaciółka jego matki.
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 59 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *