Patricia Yurena i Vanessa Klein są parą

yurena-kleinMiss Universe z 2013 roku, 24-latka Patricia Yurena dokonała coming outu za pomocą… fotki opublikowanej w serwisie Instagram i przy okazji pokazała partnerkę którą jest Vanessa Klein. Brawa za odwagę!
Yurena w pięknym stylu oznajmiła światu, że jest lesbijką. Udzieliła też wywiadu, w którym jasno zastrzega, że nie zacznie teraz mówić o swoim życiu prywatnym, choć jej coming out przynieść może wiele dobrego.
Coming out na Instagramie
Patricia Yurena Rodríguez Alonso urodziła się 6 marca 1990 roku. Na świat przyszła w pięknych okolicznościach Santa Cruz de Tenerife. Jest byłą Miss Hiszpanii z 2008 i 2013 i Miss Universe z 2013 roku. Ale dopiero teraz zdobywa rozgłos. Wszystko zaczęło się we wtorek, 19 sierpnia. Na swoim Instagramie piękna Patrcicia umieszcza zdjęcie. Na fotografii widać samą Yurenę przytulającą się z inną dziewczyną. „Romeo i Julliet ” – tak Misska podpisuje fotkę. Zdjęcie szybko zdobywa popularność, gdy okazuje się być instagramowym coming outem, a dziewczyna ze zdjęcia to… partnerka pięknej Miss. W przeciągu kilku dni ponad osiem tysięcy ludzi zaznacza zdjęcie jako ulubione. „Gratulacje dziewczyny” – piszą użytkownicy Instagrama na profilu Patricii.
„Pragnę pokoju”
Startującym w konkursach piękności dziewczętom, przyświecają dwa cele: być najpiękniejszą i tą, dzięki której zapanuje „pokój i miłość na świecie”. Zdanie, które wypowiada niemal każda uczestniczka wyborów Miss jest jak hasło reklamowe, które znamy wszyscy, ale jakoś mało kto w nie wierzy. Inaczej może być w przypadku Patricii, ponieważ jej „wyjście z szafy” oraz to, co ma dziś do powiedzenia, może przynieść wiele dobrego.
Piękna Yurena opublikowała na swoim Facebooku wywiad (o dziwo po kilkunastu minutach zniknął…), w którym mówi o wszystkich tych homoseksualistach żyjących w ukryciu. Dla nich jej osoba też może stać się impulsem do coming outu.
„W moim świecie jestem pierwsza. Do tego jestem Miss i myślę, że tak duży szum wokół mnie jest właśnie z tego powodu… Co nie znaczy, że zacznę mówić o swoim życiu prywatnym, o mojej relacji. Mam nadzieję, że znajdą się jeszcze tacy, którzy dzięki mnie staną się odważni. I powiedzą o sobie przynajmniej rodzinie. ”
Sprawa (nie)oczywista?
O ile samo zdjęcie nie mówi wprost, że Miss Hiszpanii jest lesbijką, o tyle już wywiad publikowany na oficjalnym Facebooku Patricii – tak. W rozmowie z dziennikarką wyznała między innymi, że nie była to pierwsza wspólna fotografia dziewczyn. Wyznała także, że trzyma się zasad, które wpoiła jej mama. „Twoje życie prywatne jest tylko dla ciebie” – miała mawiać matka Miss Universe z 2013 roku. Dlaczego wywiad zniknął z sieci? Wątpliwe, aby sama zainteresowana usunęła rozmowę ze strachu przed falą krytyki. Yurena jest bowiem pierwszą Miss mówiącą otwarcie o swojej homoseksualności.
źródło: natemat.pl
Biografia Patricii
Patricia Yurena Rodríguez Alonso [3] (urodzona 06 marca 1990 w Santa Cruz de Tenerife ) to hiszpańska królowa piękności i aktorka, która zdobyła koronę Miss Hiszpanii 2013 i była półfinalistką w top 15 Miss World 2008 . W 2013 roku wygrała Tytuł Miss Hiszpanii 2013 i reprezentowała Hiszpanię na Miss Universe 2013 w Moskwie, Rosja . Rodríguez jest pierwszym krajowym urody królowa otwarcie angażować się w związku osób tej samej płci. [4]
Miss Hiszpanii 2008
W wieku 17 Rodríguez została wybrana Miss Hiszpanii 2008 , [5] oficjalnym przedstawicielem na Miss Universe , w Oropesa del Mar , Castellón . [6]
Ze względu na Miss Universe przepisami kwalifikowalności tym stanie każdy zawodnik musi być 18 przed dniem 1 lutego, Rodríguez był kwalifikować do udziału w Miss Universe 2008 w Nha Trang , Wietnam i pierwszym wicemistrzem Claudia Moro w Madrycie poszła zamiast. [7]
Miss World 2008
Rodríguez został wysłany do konkurowania na Miss World 2008 w Johannesburgu , Republika Południowej Afryki , gdzie umieszczony jako jeden z 15 najlepszych półfinalistów. [8]
Miss Universe Hiszpania 2013
Patricia zdobyła tytuł Miss Universe Hiszpania 2013 , zyskując prawo do reprezentowania Hiszpanii na Miss Universe 2013 w Moskwie, Rosja .
Miss Universe 2013
Rodríguez reprezentował Hiszpanię na Miss Universe 2013 w dniu 09 listopada 2013, gdzie startował do sukcesu Miss Universe 2012 , Olivia Culpo z USA , ostatecznie kończąc jako 1st Runner-up do María Gabriela Isler z Wenezueli (jej współlokatorka). Ona jest tylko drugi hiszpański kobieta umieścić 1st Runner-up (pierwsza była Teresa Sánchez López w 1985 ). Jest też tylko jeden z trzech półfinalistów była Miss Świata, aby umieścić w półfinale Miss Universe, pozostałe to Ada de la Cruz z Dominikany w 2009 i Yendi Phillips z Jamajki w 2010 (przypadkowo wszystkie trzy panie zakończył 1st Runner-up ).
Aktorka
2014 – „Tal como eres” | shortfilm | reżyserii Romana Reyes | Produkowane przez filmach Hypnos
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz