Oliver Stone i Elizabeth Burkit Cox Stone


Oliver i Elizabeth byli parą od 1981 do 1993 r, a ślub wzięli w 1981 r.

Partnerzy:
Olivera
Chong Son Chong
Majwa Sarkis 1971-77
Sun-jung Jung

oliver-stoneBiografia Olivera
William Oliver Stone (ur. 15 września 1946 w Nowym Jorku) – amerykański reżyser filmowy, scenarzysta i producent. Zdobywca trzech Oscarów.

Jest synem Żyda, Louisa Stone’a i Francuzki, Jacqueline z d. Goddet. Studiował w Yale i New York City Film School. Podczas wojny wietnamskiej walczył jako ochotnik. Znany jest ze swoich lewicowych poglądów i krytycznego spojrzenia na Stany Zjednoczone drugiej połowy XX wieku.

Wczesne życie

Stone urodził się w Nowym Jorku, jako syn Jacqueline (z domu Goddet) i Louis Stone, makler giełdowy . [3] Dorastał affluently i mieszkał w rezydencjach w Manhattanie i Stamford, Connecticut . Jego ojciec był żydowski i jego matka była francusko -born i rzymskokatolicki . [4] Jako religijny kompromis, Stone został podniesiony w Kościół episkopalny , [5], [6] , ale od tego czasu przekształca się buddyzmu . [7] Stone uczestniczył Trójcę Szkoła przed rodzicami odesłał go do udziału w The Hill Szkoła , college-przygotowawcze szkoły w Pottstown, Pensylwania . Matka Stone’a był często nieobecny, a jego ojciec zrobił wielki wpływ na jego życie,. Ojciec-syn relacje były do funkcji mocno w filmach Stone’a [8] Stone’a rodzice rozdzielone w 1961 ze względu na ojca romanse pozamałżeńskie z żonami kilku przyjaciół rodziny . [ potrzebne cytowania ] Louis był również wpływowy w uzyskaniu pracy dla Olivera, w tym prac nad finansami wymiany we Francji, gdzie Stone często spędził letnie wakacje z jego dziadkami ze strony matki-praca, która okazała się inspiracją dla Stone’a za film Wall Street . Stone jest absolwentem Szkoły Hill w 1964 roku.

Stone był przyjęty do Yale University , ale po roku. [9] Stone stał inspirowany Joseph Conrad 's powieści Lorda Jima , jak również przez Grek Zorba i George Harrison „Muzyka jest do nauczania języka angielskiego na bezpłatnym Pacific Institute w Wietnam Południowy . Stone nauczał w Wietnamie przez sześć miesięcy, po których pracował jako wycieraczki na Sklep Morskiej Stanów Zjednoczonych statku, podróży do Oregonu i Meksyku , przed powrotem do Yale, gdzie odpadli po raz drugi (w części ze względu na pracę nad swoim 1.400 stronie autobiograficzna powieść Dziecka Sen Night). [ potrzebne źródło ] We wrześniu 1967 r., Stone zaciągnął w armii Stanów Zjednoczonych, prosząc obowiązek walki w Wietnamie . Walczył z 25-gi Dywizji Piechoty , a następnie z Pierwszej Dywizji Kawalerii , zdobywając Brązową Gwiazdę z Bojowej V , Medal Wyróżnienie Army i Purple Heart z Klastra Oak Leaf przed odejściu w 1968 roku po 15 miesiącach. [ potrzebne źródło ]
Początki kariery reżyseria

Stone absolwentem szkoły filmowej w New York University, w 1971 roku, gdzie był prowadzony przez reżysera Martina Scorsese (ten sam rok, miał małą rolę aktorską w komedii The Battle of Return Miłości ). [10] Stone pierwszy rozpoczął podejmowania swoje piętno Film jako scenarzysta w późnych latach 70-tych, w okresie od jego pierwszych dwóch filmach reżysera: horror filmy zajmowaniu (1974) i The Hand (1981), w którym zagrali Michael Caine . W 1978 roku zdobył pierwszego Oscara, po adaptacji faktach opowieść więzienia Midnight Express do hit filmu dla brytyjskiego reżysera Alana Parkera (dwa później współpracować w 1996 filmie sceny muzycznej Evita ).

Stone napisał dalszych funkcji przed jego kariera kierowanie wystartował w 1986, w tym Al Pacino baron narkotykowy opowieść Scarface . Większość z tych, które udało się na ekranie były historie przestępstwa lub thrillery, z wyjątkiem Conan Barbarzyńca (1982). Stone jest autorem lub uczestniczył w pisaniu każdy film wyreżyserował, z wyjątkiem filmu zbrodni U Turn (1997). W 1986 roku, Stone wyreżyserował dwa filmy z powrotem do tyłu: krytyków, ale komercyjnie nieudany Salvador , nakręcony głównie w Meksyku, a jego długi w rozwoju projektu Wietnam Plutonu , zastrzelony w Filipinach.
Mainstream sukces

Platoon wniesiona nazwę Stone’a do znacznie szerszej publiczności. Również ostatecznie kickstarted zajęty karierą reżyserską, który widział co go dziewięć filmów, w ciągu następnej dekady. Oprócz jakiejś negatywnej reakcji, Platoon zdobył wiele entuzjastyczne recenzje (Roger Ebert nazwał go później dziewiąty najlepszy film 1980), dużych odbiorców, i Nagrody Akademii dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera. W 2007 r., głosowanie przemysł filmowy rankingu go pod numerem 83 w American Film Institute ” Lata 100 AFI … 100 Movies „ankieta z poprzedniego stulecia najlepszych filmów amerykańskich. Brytyjski kanał telewizyjny Channel 4 za Pluton jako szósty największy filmowy wojna w historii. [11]

Pluton był pierwszym z trzech kamiennych filmów dokonał o Wietnamie : inne były Urodzony czwartego lipca (1989, za który zdobył swojego drugiego Oscara za reżyserię) i Heaven & Earth (1993). Powołał tych filmów z trylogii ;. Każdy zajmuje się różnymi aspektami wojny Platoon jest poły autobiograficzna opowieść o doświadczeniu Stone’a w walce; Urodzony czwartego lipca, jest oparta na autobiografii amerykańskiego marine okazało pokojowy działacz Ron Kovic ; Heaven & Earth jest oparta na wspomnieniach Kiedy Niebo i Ziemia zamieniły się miejscami , w których Hayslip Le Ly , wspomina swoje życie jako wietnamskiej dziewczyny drastycznie dotkniętych wojną.

W tym samym okresie, Stone wyreżyserował jeden z najbardziej ambitnych filmach, kontrowersyjne i sukces do tej pory, JFK (1991). Jego zdanie na temat zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy’ego przyniosła mu Złoty Glob za reżyserię. Stone również w reżyserii uznanego Wall Street (1987), który zdobył Michael Douglas Oscara dla najlepszego aktora za bezwzględnego Wall Street raider korporacyjnych, Talk Radio (1988), na podstawie Eric Bogosian 's Pulitzer nominowany gry, i The Doors ( 1991), w którym zagrał Val Kilmer jako wokalista Jim Morrison .

Robię moje filmy jak ty umrzesz jeśli pominąć następną minutę. Lepiej nie idź po popcorn.
-Oliver Stone [12]
1994-obecny

W 1994 roku ukazał się satyry Stone’a z nowoczesnych mediów, Urodzonych mordercach . Stone wyreżyserował Nixon (1995), który był nominowany do Oscara dla skryptu i Anthony Hopkins portretu „prezydenta Richarda Nixona .

Stone po Nixona z dwoma bardziej celowo populistycznych dzieł, film drogi U Turn (1997), i Any Given Sunday (1999), film o walkach w elektrowni i bez futbolu amerykańskiego zespołu. W 2010 roku powrócił na Wall Street na sequel Money Never Sleeps . [13] Stone również wyreżyserował krytycznie zaciekle Alexander (2004). Później ponownie edytowane jego filmie biograficznym o Aleksandra Wielkiego w dwóch różnych kawałków na płycie DVD. Po Aleksandrze, Stone wyreżyserował World Trade Center , oparty na prawdziwej historii dwóch Port Authority Police Department (papd) policjantów, którzy zostali uwięzieni w gruzach po 11 września 2001 ataków .

Stone nadzieję skierować czwartej wojny wietnamskiej filmową Pinkville , o śledztwa w sprawie masakry w My Lai wietnamskich cywilów. Film miał być wykonany dla nowo reformowanej United Artists , [14] ale firma wstrzymała grudnia 2007 dzięki rozpocząć produkcję do 2007-2008 Writers Guild of America strajku . Po strajku, Stone dalej pisać, produkować i skierować George’a W. Busha biografii , pt W. (2008). Film ukazuje kontrowersyjnego prezydenta dzieciństwa, relacji z ojcem, walczy z alkoholizmem , odkrycia jego wiary chrześcijańskiej i nadal aż do 2003 inwazji na Irak . Josh Brolin zagrał tytułową rolę.

Stone wyreżyserował 2012 filmowe dzikusów , na podstawie powieści Don Winslow , a featuring obsady, w której John Travolta i Benicio del Toro .
Kontrowersje
Niezrównoważony scales.svg
Ten artykuł lub sekcja krytyka Kontrowersje mogą zagrażać artykułu neutralnego punktu widzenia przedmiotu. Proszę zintegrować sekcji jego zawartość do artykułu w całości, lub przerobienia materiału. (sierpień 2010)

W 1991 roku, Stone pokazał swoją filmową JFK do Kongresu na Kapitolu , które pomogły doprowadzić do uchwalenia ustawy o Materiałach Disclosure zabójstwa [15] z 1992 roku. Zabójstwo Records Review Board (utworzony przez Kongres do końca w tajemnicy otaczającej zabójstwo Kennedy’ego) omówił filmowych, w tym obserwacji Stone’a na koniec filmu, o niebezpieczeństwach związanych z tajemnicą rządową. [16] Stone opublikował uwagami wersję scenariusza , w którym cytuje odniesienia dla swoich żądań, krótko po premierze filmu.

Stone scenariusz Midnight Express był krytykowany przez niektórych [ kto? ] jej portret narodu tureckiego. Autorowi, Billy Hayes , wokół którego film jest ustawiony, wypowiedział się przeciwko filmie, protestując, że miał wielu tureckich przyjaciół, podczas gdy w więzieniu. [17]

Film Stone’a Urodzeni mordercy (pierwotnie na podstawie scenariusza Quentina Tarantino ), wydany w 1994 roku, otrzymał kontrowersyjną uznanie za rolę przemocy, wraz z planowanym satyrę na media. Zanim został zwolniony, MPAA dał filmowi NC-17 rating; spowodowało Stone wyciąć cztery minuty materiału filmowego w celu uzyskania ratingu R (w końcu ukazała się wersja bez ratingu na VHS i DVD w roku 2001).

Inny film Stone’a The Doors, wydany w 1991 roku, otrzymał od krytyki byłego członka Doors Ray Manzarek (klawiszowiec-bass player) podczas sesji pytań i odpowiedzi na Uniwersytecie Indiana Wschodzie (w Richmond, Indiana), w 1997 roku. Podczas dyskusji, Manzarek stwierdził, że usiadł z Kamienia o The Doors i Jima Morrisona od ponad 12 godzin. Patricia Kennealy Morrison – znany krytyk rock i autor – był konsultantem filmu, w którym również znajduje się epizodycznie , ale pisze w swoim pamiętniku dni Strange: My Life i bez Jima Morrisona (Dutton, 1992), że Stone zignorował wszystko powiedziała mu, i udał się z jego własnej wersji wydarzeń. Od chwili, gdy film został wydany, ona strzelił go jako nieprawdziwe i nieścisłe. [18] Pozostałe przeżyły byłych członków zespołu, John Densmore i Robby Krieger , współpracowała również z kręcenia Doors, ale zdystansowali się od pracy przed prasowa filmu.

Również w 1997 roku, był jednym z kamieni 34 gwiazd do podpisania list otwarty do ówczesnego kanclerza Niemiec Helmuta Kohla , opublikowany jako ogłoszenie w gazecie w International Herald Tribune , który protestował przeciwko leczeniu Scjentologów w Niemczech i porównać ją do nazistów ” ucisk Żydów w 1930 roku. [19] Inni sygnatariusze wliczone Dustinem Hoffmanem i Goldie Hawn . [19]

W 2010, Stone obronił decyzję o wywiad Hugo Chavez przeciwników podczas kręcenia swojego dokumentalnego South of the Border . Stone wskazał, że ludzie słyszą dość skarg i już, że film nie ma być szczegółowa analiza zapisu Chaveza. Chwalił Chaveza jako lider ruchu na rzecz „transformacji społecznej” w Ameryce Łacińskiej i wyraził głęboki podziw dla niego. [20]
Używanie narkotyków

Stone luźno oparty Scarface na własnym uzależnieniem od kokainy, którą miał kopać podczas pisania scenariusza. [21] Na DVD z Urodzeni mordercy : Nostromo, jeden z producentów, Jane Hamsher , opowiada historie biorąc grzyby psylocybiny z Stone i część obsady i ekipy i prawie coraz naciągnięta przez policjanta-sytuacja, która Stone później napisał do filmu. [ potrzebne źródło ] W 1999, Stone został aresztowany i przyznał się do alkoholu i narkotyków opłat. Kazano do programu rehabilitacji . Został ponownie aresztowany w nocy z 27 maja 2005 roku w Los Angeles za posiadanie nielegalnego narkotyku nieznanym. [22]
Próba spotkanie z FARC
Zobacz także: Operation Emmanuel

W styczniu 2008 r. wywiad z The Observer , Stone wyraził oburzenie na to, co on twierdzi, że w toku amerykańsko-paramilitarne wspierane przemoc w Kolumbii jest „wojny z narkotykami”. Towarzyszył Hugo Chavez , prezydent Wenezueli i trzecie negocjator strony z kolumbijskiej grupy partyzanckiej zwanej Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC), w wydaniu trzech zakładników przetrzymywanych przez ponad sześć lat, kolejny epizod w humanitarnej wymiany romansie.

Podczas wywiadu Observer, Stone nie potępił wprost FARC, „uważam, że jak na standardy zachodniej cywilizacji idą zbyt daleko. Porywają niewinnych ludzi z drugiej strony, że walczą desperacką walkę wysoko finansowane Amerykańskie siły nośne, którzy terroryzują okolicę lat i zabić większość ludzi. FARC walczy z powrotem, najlepiej jak może i chwytając zakładników jest moda, w której mogą finansować się i starać się osiągnąć swoje cele, które są trudne. Są wojsko chłopskie,.. Widzę je jako Zapata-jak armii myślę, że są heroiczna walka o co wierzą i umrzeć dla niego, tak jak Castro na wzgórzach Kubie ” [23]

Stone komentarze wkrótce po powrocie z podróży do Kolumbii , gdzie miał się nakręcony materiał oczekiwanego uwolnienia trzech FARC zakładników, w tym małe dziecko imieniem Emanuel. W dzień przed 2007 Sylwestra, rząd Wenezueli zorganizował na wydaniu głośnych zakładników przetrzymywanych w kolumbijskiej dżungli przez FARC grupy partyzanckiej. Wysokim szczeblu międzynarodowy zespół obserwatorów było pod ręką, w tym byłego prezydenta Nestora Kirchnera Argentyny górę prezydenckich w Brazylii doradcą do spraw zagranicznych oraz przedstawiciele z Francji, Szwajcarii, Boliwii, Ekwadoru, Kuby, Czerwony Krzyż i Oliver Stone. [24 ] [25] misja nie powiodła się, a Stone obwiniany kolumbijski rząd i Stany Zjednoczone za fiasko. [23] Prezydent Uribe powiedział FARC leżały przez cały czas i nigdy nie miał zamiaru uwolnienia zakładników, bo nie mieć jedną z trzech obiecali dostarczyć (3-letni chłopiec, który urodził się w niewoli). Prezydent Chavez gniewnie oskarżony Uribe z „dynamiting” misję. Powiedział FARC była faktycznie gotowa do uwolnienia dwóch zakładników trzymali, ale musiał wycofać się z kolumbijskich operacji wojskowych. Prezydent Uribe zachował swoją armię pod rozkazami niego, trzymał do zawieszenia broni, aby umożliwić uwolnienie. [24] [25]
kontrowersyjne uwagi

W wywiadzie dla The Times gazecie 25 lipca 2010, Stone twierdził, że Ameryka nie wiem „całą historię” na Iran i narzekał żydowski „dominacji” w części amerykańskich mediów i polityki zagranicznej. [26] Kiedy Stone był Zapytałem, dlaczego tak wiele z naciskiem został umieszczony na Holocauście , w przeciwieństwie do 40-plus milion ofiar ZSRR , na przykład, poniósł w II wojnie światowej , stwierdził, że nie było silne lobby żydowskie w USA. Uwagi były mocno krytykowane przez żydowskich, włącznie z Centrum Szymona Wiesenthala , (gdzie Yuri Eidelstein opisał swoje uwagi, jak to, co „może być sequel do Protokołów Mędrców Syjonu”) [26] i American Jewish Committee , [ 27] , jak również od spraw Izraela i Diaspory Publicznej ministra dyplomacji. [26]

Stone dni później, stwierdził: „W próbuje zrobić szerszy historycznego punktu o zakresie zbrodni Niemców popełnione na wielu ludzi, zrobiłem niezgrabny stowarzyszenie o Holokauście, za co mi przykro i żałuję. Żydzi oczywiście nie kontrolują mediów lub każdej innej branży. Fakt, że Holocaust jest wciąż bardzo ważny, żywa i obecna sprawa jest dziś w rzeczywistości wielki kredyt do bardzo ciężkiej pracy szerokiej koalicji osób zaangażowanych w pamięci o tej zbrodni – i to było okrucieństwo „. [28]

W dniu 28 lipca 2010, Stone wydała drugi przeprosił Anti-Defamation League ( ADL ), która została przyjęta. „Wierzę, że teraz rozumie problemy i gdzie był w porządku, a to oznacza koniec sprawy,” powiedział ADL Abraham Foxman dyrektor krajowy. [29]
Inne prace

W 1993 roku, Stone wyprodukował miniserial dla telewizji ABC o nazwie Wild Palms . W scenie, Stone pojawi się na ekranie telewizora w show dyskutujemy jak teorie w filmie JFK zostało udowodnione poprawne (seria miała miejsce w hipotetycznej przyszłości, 2007). Wild Palms opracował umiarkowany kult idąc w roku, ponieważ wyemitowany [ potrzebne źródło ], a został niedawno wydany na DVD. W tym samym roku, on także sfałszowane siebie w komedii Dave , głoszącą o teorii spiskowej o Prezydenta zastąpienia przez podwójne niemal identyczne. W 1997 roku, Stone opublikował dziecka Sen nocy, w dużej mierze autobiograficzna powieść Pierwsza pisemna w 1966-1967. Po kilku nieudanych próbach uzyskania opublikowaną pracę, „rzucił kilka fragmentów rękopisu do rzeki East jednej nocy zimno, i jak gdyby chirurgicznie usunąć pamięć o książki z mojego umysłu, na ochotnika do Wietnamu w 1967 roku.” [ cytat potrzebne ] Ostatecznie wykopali pozostałe strony, przepisał rękopis i publikuje ją.
Stone z Hugo Cháveza

W 2003 roku, Stone uczynił dwa filmy dokumentalne : persona non grata , o konflikcie izraelsko-palestyńskim , a Comandante , około kubańskiego prezydenta Fidela Castro . W 2004 roku, uczynił drugi dokument o Castro, zatytułowany Looking for Fidel . (Patrz także: Kontrowersje , powyżej.) Stone reżyseruje krótki film o Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 w Pekinie , gdzie gry były trzymane. Był niedawno otrzymała pozwolenie od irańskiego prezydenta Mahmuda Ahmadineżada , aby film dokumentalny o nim. Stone uprzednio odmówiono przez irański rząd, gdy prezydent media doradca Mehdi Kalhor, potępił Stone [30] [31] , jako część „Wielkiego Szatana” kultury amerykańskiej, mimo jego sprzeciwu wobec administracji Busha. Jednakże Ahmadinejad zatwierdzone pozwolenie miesiące później, mówiąc, że „nie ma zastrzeżeń” pod dokumentalny opiera się na dokładnych faktów. Stone jest spowodowane odwiedzić Teheran negocjować produkcję filmu z irańskich urzędników, ewentualnie samego prezydenta.

W 2008 roku, Stone został nazwany dyrektorem artystycznym nowojorskiej Tisch School Uniwersytetu Sztuki Azji w Singapurze.

W 2009, Stone zakończyła dokumentalny o prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza i wzrost postępowych, rządów lewicowych w Ameryce Łacińskiej. Stone, który jest zwolennikiem Chaveza i Rewolucji Boliwariańskiej , ma nadzieję, że film otrzyma zachodni świat do przemyślenia wenezuelski prezydent i socjalistycznej polityki. Zatytułowane South of the Border , Chavez dołączył Stone na premierę filmu dokumentalnego na festiwalu filmowym w Wenecji we wrześniu 2009 roku. [32] dokumentalny oferuje nieformalne rozmowy przez Stone z Chavezem i sześciu sojuszniczych prezydenci lewicowych, od Moralesa Evo Boliwii do Raula Kuby Castro . Stone oświadczył, że ma nadzieję, że film będzie pomóc ludziom lepiej zrozumieć lidera, który jest niesłusznie wyśmiewany „jako strongman, jako bufon, jak klaun”. W maju 2010, Stone rozpoczęła latynoamerykańskiej wycieczkę do promocji filmu, z pokazów planowanych w Ekwadorze, Brazylii, Boliwii, Paragwaju i Argentyny. Dokumentalny była również wydana w niektórych miastach w Stanach Zjednoczonych i Europie w lecie 2010 roku. [20] [33]
Untold Historia Stanów Zjednoczonych

W 2009 r. okazało się, że Stone przygotowuje miniserial dokumentalny dla telewizji Showtime Tajnej historii zatytułowanej Olivera Stone’a Ameryki. To okładka „przyczyny zimnej wojny z ZSRR, decyzji prezydenta USA Harry’ego Trumana do spadku bomby atomowej na Japonię, a zmiany w globalnej roli Ameryki od czasu upadku komunizmu”. [34] W styczniu 2010 r. okazało się, że pracował nad projektem od 2008 roku z American University, historyk Peter J. Kuznick, który współautorem skryptu z Kamienia. Stone jest reżyser i narrator wszystkich 10 odcinków, które zamierzają świadczyć niekonwencjonalny uwagę niektóre z najciemniejszych częściach 20-ga wiecznej historii wykorzystaniem mało znanych dokumentów oraz nowo odkryte materiały archiwalne. Kuznick sprzeciwił się tytułem „Historia Tajne”, twierdząc, że „prawda jest taka, że wielu z naszych” tajemnic „zostały ukryte na pierwszej stronie New York Times. Jeśli ludzie myślą, tajemnice będzie głębokie, mroczne spiski, oni będziesz rozczarowany. Będziemy czerpiąc z najlepszych stypendium ostatnim „. [35] Następnie została ona retitled The Untold historii Stanów Zjednoczonych. [36] miniserial zostanie uzupełnione książki towarzysza o tej samej nazwie, a także pisemne przez Stone i Kuznick [37] .

Stone opisał projekt jako „najbardziej ambitną rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem. Oczywiście w formie dokumentu, a być może w fikcji, forma funkcji”. [38] Ponieważ Stone’a zobowiązania filmy fabularne pierwszeństwo przed miniserialu, progresji był przerywany w ciągu czterech lat , w wyniku czego wiele opóźnienia uwalniania. Stone wyznał „To miała trwać dwa lata, ale to jest droga w stosunku do harmonogramu”, [39] premiera została ostatecznie ustalona na 12 listopada 2012. [40] Stone zainwestowała 1 mln własnych pieniędzy do budżetu produkcji, które napompowane od $ 3 mln do 5 milionów dolarów. [41]

Życie prywatne

Stone był dwukrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną (1971-1977) była Najwa Sarkis. Drugą (1981-1993), z którą ma 2 dzieci – Elizabeth Stone. Od 1996 jest w związku z Sun-jung Jung, z którą ma 1 dziecko.

Filmografia
Aktor

1971 The Battle of Love’s Return
1981 Ręka
1987 Wall Street
1989 Urodzony 4 lipca
1993 Dzikie palmy
1999 Męska gra
2003 Unseen + Untold: Scarface
2005 Make Your Own Damn Movie!

Torrente 3: El protector

Montażysta

1974 Seizure

Producent

1973 Słodkie ciasteczka
1986 Salwador
1989 Urodzony 4 lipca
1990 Zimna stal
1990 Druga prawda
1991 JFK
1992 Dzielnica
1993 Pomiędzy niebem i ziemią
1994 The New Age
1995 Nixon
1996 Spojrzenie mordercy
1996 Skandalista Larry Flynt
1998 Wybawca
2003 Comandante
2004 Aleksander
2006 World Trade Center
2008 W.

Producent wykonawczy

1967 Nieugięty Luke
1991 Żelazny labirynt
1992 Kolor Miłości
1993 Klub Szczęścia

Dzikie palmy

1995 Świadek oskarżenia
1996 Dziennik mordercy

Spojrzenie mordercy

1997 Chłód serca
1998 The Last Days of Kennedy and King
1999 Męska gra

W szponach korupcji

2001 Zamach na Reagana
2007 Son of the Morning Star

Reżyser

1971 Last Year in Viet Nam
1974 Seizure
1979 Mad Man of Martinique
1981 Ręka
1986 Salwador

Pluton

1987 Wall Street
1988 Rozmowy radiowe
1989 Urodzony 4 lipca
1991 The Doors

JFK

1993 Pomiędzy niebem i ziemią
1994 Urodzeni mordercy
1995 Nixon
1997 Droga przez piekło
1999 Męska gra
2003 Comandante

Persona non grata

2004 Aleksander

Looking for Fidel

2006 World Trade Center
2008 W.
2010 Wall Street: Pieniądz nie śpi

Scenarzysta

1974 Seizure
1978 Midnight Express
1981 Ręka
1982 Conan Barbarzyńca
1983 Człowiek z blizną
1985 Rok smoka
1986 Salwador

Pluton
Śmierć na wiele sposobów

1987 Wall Street
1988 Rozmowy radiowe
1989 Urodzony 4 lipca
1991 JFK

Drzwi

1993 Pomiędzy niebem i ziemią
1995 Nixon
1996 Evita
1997 Droga przez piekło
1999 Męska gra
2003 Comandante
2003 Persona non grata
2004 Aleksander

Zdjęcia

1970 Street Scenes

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 27 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)