Michał Wiśniewski i Dominika Tajner wzięli ślub


wisniewski-tajnerPara złożyła sobie przysięgę małżeńską w malowniczej scenerii mazurskich jezior. Jednak dwa tygodnie temu uroczystość weselna stanęła pod wielkim znakiem zapytania bo lider Ich Troje ogłosił, że ma raka.
Jednak Michał i Dominika nie chcieli zrezygnować z uroczystości i w Piszu odbył się czwarty w życiu ślub Michała.
Kulminacyjny punkt uroczystości miał miejsce na pomoście nad jeziorem Roś. To tam stanął ołtarz, przed którym na narzeczonych czekał duchowny kościoła ewangelicko-augsburskiego. Pannę młodą poprowadził jej ojciec, były trener skoczków narciarskich, Apoloniusz Tajner.
Jak podaje Fakt, Dominika zaprezentowała się w pięknej sukni autorstwa Marty Grycan, której nie mogło zabraknąć wśród zaproszonych gości. Swoją drogą, to właśnie ona upiekła również weselny tort, ważący aż 150 kilogramów! Z parą młodych świętowali też między innymi Nina Terentiew, która była świadkiem Wiśniewskiego, kolega pana młodego z zespołu Ich Troje, Jacek Łągwa, detektyw Krzysztof Rutkowski czy śpiewaczka Alicja Węgorzewska.

Biografia Michała
Michał Wiśniewski (ur. 9 września 1972 w Łodzi[1]) – polski wokalista, autor tekstów, lider grup: Ich Troje, Troje, Red Head oraz projektów Spooko i Renia Pączkowska.

Kariera
Piosenkarz wychowany był przez babcię w Polsce, a po jej śmierci przez ciotkę mieszkającą w Niemczech, w związku z czym posiada polskie i niemieckie obywatelstwo. W młodości podejmował się różnych prac: m.in. pracował w hurtowni cebuli i otworzył własne biuro tłumaczeń. W 1990 próbował jako jedna z pierwszych osób wprowadzić w Polsce plastikowe karty rabatowe.
W latach 90. XX wieku spotkał Jacka Łągwę, z którym planował założyć zespół. W jednym z klubów karaoke spotkali Magdę Femme i założyli wraz z nią zespół Ich Troje, którego liderem Wiśniewski pozostaje do dziś. Piosenkarz jest również właścicielem internetowego kasyna Wiśniewski Casino oraz stron o tematyce pokerowej: Wiśniewski Poker oraz Polish Rounders[2][3][4]. Wystąpił w odc. 157 pt. “Śniacz” serialu Daleko od noszy emitowanego na antenie stacji telewizyjnej Polsat[5]. Natomiast w 2005 roku zagrał Fraglesa – pierwszoplanową rolę w pełnometrażowej komedii kryminalnej pt. Lawstorant.
Od września do listopada 2010 roku Michał prowadził program Opowiedz nam swoją historię w TVP 2.
Życie prywatne
Wiśniewski jest trzykrotnym rozwodnikiem, jego pierwszą żoną (1996–2001) była piosenkarka Magda Femme, drugą (2002–2006) piosenkarka, tancerka, aktorka i choreograf Marta Mandaryna Mandrykiewicz-Wiśniewska, a trzecią żoną (2006–2011) Anna Aniqa Świątczak-Wiśniewska. Wiśniewski ma czworo dzieci: Xaviera Michała i Fabienne Martę z drugiego małżeństwa z Martą oraz Etiennette Annę i Vivienne Viennę z trzeciego małżeństwa z Anną.
30 czerwca 2012 zawarł kolejny związek małżeński z córką prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, Dominiką Tajner-Idzik.
21 czerwca 2012 publicznie wyznał, że jest chory na raka.

Dyskografia
Rok Tytuł Pozycja na liście
POL
2012 Sweterek cześć 1, czyli 13 postulatów w sprawie rzeczywistości
Data: 21 lutego 2012
Wydawca: EMI Music Poland

Nagrody
w 2003 podczas opolskiego festiwalu zespół Ich Troje zdobył statuetkę “Superjedynkę” w kategorii “Płyta pop”.
w 2002 otrzymał 3 statuetki “Mikrofony Popcornu” w kategoriach: “Wokalista roku”, “Zespół roku” i “Piosenka roku”.
w 2002 podczas 39 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Ich Troje zdobywa 4 statuetki “Superjedynki” w kategoriach: “Najlepszy zespół”, “Przebój roku”(“Powiedz”), “Najlepsza płyta popowa”(“Ad.4”) i “Wydarzenie roku”.
w 2002 podczas XI Festiwalu Videoclipów “Yach Film 2002” za najlepszą kreację aktorską w utworze “Tango straconych”.
w 2001 otrzymał nagrodę publiczności oraz Grand Prix na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn.
w 2001 na Festiwalu w Opolu został nagrodzony przez publiczność za piosenkę “Powiedz”.

Filmografia
“Gwiazdor” (2002, reżyseria: Sylwester Latkowski)
“Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku” (2003, reżyseria: Sylwester Latkowski)
“Lawstorant” (2005, reżyseria: Mikołaj Haremski)

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono 627 razy, 1 wizyt dzisiaj)