Michał Kwiatkowski i Maxim Assenza wzięli ślub


Piosenkarz Michał Kwiatkowski (33 l.) poślubił swojego partnera Maxima Assenzę (25 l.). Mieszkający na stałe w Paryżu zwycięzca „Szansy na sukces” od lat nie ukrywał, że jest homoseksualistą. Na ceremonii w paryskim urzędzie stanu cywilnego pojawił się m.in. brat pana młodego, piosenkarz Dawid Kwiatkowski.

Michał i Maxim zaręczyli się w ubiegłym roku. Piosenkarz, który jest także zwycięzca francuskiego talent show Star Academy, o tym by wziąć gejowski ślub, myślał od kilku lat. Długo nie mógł spełnić swojego marzenia.

– Miałem wrażenie, że będzie trudno, bo wszyscy mi mówili, że jako Polak nie mogę wziąć ślubu ze swoim partnerem. Myślałem o wzięciu ślubu od czasu, kiedy we Francji jest to możliwe, czyli od 2013 roku. Wcześniej brałem udział w różnego rodzaju manifestacjach, które miały zachęcić urzędników za zalegalizowania małżeństw jednopłciowych. Prawo ostatecznie przeszło, z czego byłem zadowolony, jednak cały czas myślałem, że nie mogę z tego prawa skorzystać. Byłem tym zirytowany – mówił serwisowi Plejada Kwiatkowski.

By wziąć ślub ze swoim ukochanym, piosenkarz musiał się sporo natrudzić.

– Proces był dłuższy, niż mi się wydawało, bo było więcej papierowej roboty. Na szczęście w obu krajach spotkałem się z przychylnie nastawionymi urzędnikami, którzy zrobili wszystko, co mogli, by mi pomóc. Udało mi się uzyskać większość dokumentów, oprócz tego, który zezwala na zawarcie związku za granicą. Pani w urzędzie była bardzo sympatyczna, ale wydania tego dokumentu zakazywała Konstytucja RP – dodał w wywiadzie.

Wesele pary odbyło się nad Sekwaną nieopodal Wieży Eiffla. Michał i Assenza mieli na sobie garniturach zaprojektowanych specjalnie dla nich przez Tomasza Ossolińskiego. Wśród gości był m.in. Dawid Kwiatkowski, brat pana młodego.

„Dziś mój brat wychodzi za mężczyznę swojego życia. Dziś jest jego dzień! Jest najszczęśliwszy i to jest najważniejsze” – napisał Dawid Kwiatkowski.

Przypomnijmy, że mąż Michała zajmuje się castingami do programów rozrywkowych.


źródło: fakt.pl oraz instagram.com

Biografia Michała

Michał Kwiatkowski, znany także jako Michal i Self Concept (ur. 12 listopada 1983 w Gorzowie Wielkopolskim) − polski piosenkarz, śpiewający również w języku francuskim i angielskim.

Michał Kwiatkowski urodził i wychował się w Gorzowie Wielkopolskim. Ma dwóch młodszych braci[1]: Mateusza[2] i Dawida, który również jest piosenkarzem. Kiedy miał 10 lat, zmarła jego matka. W tym czasie opiekował się nim ojciec Jacek oraz dziadkowie[2].

Michał Kwiatkowski uczęszczał do szkoły muzycznej w Gorzowie Wielkopolskim. Spędził w niej osiem lat, ucząc się w klasie fortepianu i puzonu[3]. W 2002 roku, w wieku dziewiętnastu lat wyjechał do Paryża, gdzie studiował literaturę współczesną i naukę o języku na Sorbonie[4]. Po roku zdecydował się na skupienie jedynie na karierze muzycznej[5].

W 1996 roku, jako trzynastolatek, zdobył pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Tańca Dziecięcego w Koninie[6], za prezentację piosenki „Dom” z własnym tekstem i muzyką Ewy Gajewskiej-Kiepury, jego nauczycielki muzyki w szkole podstawowej. Kilka lat później utwór ten nagrała na płycie Danuta Błażejczyk.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Kilka słów z Wikipedii o Star Academy

Star Academy – telewizyjny talent show produkowany przez Endemol. Program nadawany jest w 50 krajach.

Uczestnicy programu mieszkają w specjalnej, monitorowanej przez całą dobę Akademii, w której poznają tajniki zawodu piosenkarza. Co tydzień uczestnicy programu występują podczas gali, a jeden z nich w drodze eliminacji odpada z programu. Zwycięzca podpisuje kontrakt na trasę koncertową oraz otrzymuje nagrodę pieniężną.

Program jest własnością firmy Gestmusic – hiszpańskiego oddziału Endemol. Pierwszym państwem, w którym ukazał się program, była Francja. Dwa dni później wyemitowano pierwszy odcinek w Hiszpanii. Formuła programu jest podobna do Idola oraz Big Brothera.

Kilka słów z Wikipedii o programie Szansa na sukces

Szansa na sukces – polski program muzyczny typu talent show, emitowany w TVP2 od 14 listopada 1993 do 29 kwietnia 2012 w niedziele o godzinie 15.00. Twórcą programu była Elżbieta Skrętkowska, prowadził go Wojciech Mann.

W programie amatorzy śpiewali piosenki znanych wykonawców, którzy byli jurorami danego odcinka. Śpiew odbywał się w formie karaoke. Nagrodą dla zwycięzcy była możliwość zaśpiewania piosenki z artystą oraz coroczny występ wszystkich finalistów w Sali Kongresowej w Warszawie. Zwycięzcy dorocznego finału mieli prawo wystąpić w Koncercie Debiutów podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Odcinki programu poza telewizją można oglądać w internecie na stronie tvp.pl.

30 listopada 2008 został wyemitowany pierwszy odcinek w formacie 16:9. Gwiazdą tego odcinka po raz drugi była Natalia Kukulska (pierwszy raz w pierwszym odcinku sezonu 1999/2000). Natomiast ostatni odcinek w formacie 4:3 został pokazany 16 listopada 2008, którego gwiazdą był zespół Zakopower.
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 76 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *