Marta Wiśniewska i Wojciech Bąkiewicz rozstali się?


wisniewska-bakiewiczJak donosi jeden z tygodników, związek Marty Wiśniewskiej (36 l.) nie przetrwał próby czasu.
Od czasu głośnego rozstania z Michałem Wiśniewskim w 2006 roku Mandaryna dwa razy próbowała sobie ułożyć życie na nowo.
Najpierw była związana z niejakim Michałem Szatkowskim, a gdy ten związek się rozpadł, dała się uwieść fotografowi, Wojciechowi Bąkiewiczowi.
Para była ze sobą od pięciu lat, zamieszkali razem i choć nie planowali legalizować związku, snuli wspólne plany na przyszłość.
Partner Wiśniewskiej nie miał problemu z faktem, że była kiedyś żoną wokalisty Ich Troje. Przeciwnie, pomógł jej nawet pogodzić się z byłym mężem!
„Nie czuję żadnej zazdrości o byłego partnera Marty. Spotykamy się czasem, w męskich sytuacjach” – cytuje jego słowa tygodnik „Na żywo”.
Również dzieci Mandaryny, Xavier (12 l.) i Fabienne (11 l.) polubiły partnera swojej mamy.
Mówiło się także, że para myśli o wspólnym potomku.
Niestety, jak udało się dowiedzieć „Na żywo”, para nieoczekiwanie postanowiła się rozstać!
Na publiczne pranie brudów jednak raczej się nie zanosi.
„Po kilku latach idylli coraz częściej zdarzały się nieporozumienia. Wreszcie doszli do wniosku, że nie umieją już być ze sobą, ale chcą zakończyć związek w przyjaźni, dopóki jeszcze potrafią spokojnie rozmawiać.
Więc choć nie mieszkają już razem, wciąż pozostają w dobrych stosunkach” – informuje „Na żywo”.
źródło: pomponik.pl
Wideo – Marta Wiśniewska i Wojciech Bąkiewicz

Biografia Marty
Marta Wiśniewska z domu Mandrykiewicz, znana jako Mandaryna (ur. 12 marca 1978 w Łodzi) – polska tancerka, choreograf, wokalistka muzyki dance i aktorka niezawodowa. Szerszej publiczności dała się pierwszy raz poznać jako tancerka grupy Ich Troje i partnerka lidera zespołu, Michała Wiśniewskiego. W 2004 roku, coverem utworu „Here I Go Again” z repertuaru Whitesnake rozpoczęła karierę muzyczną. Jej dwie pierwsze płyty, Mandaryna.com i Mandarynkowy sen, spotkały się z sukcesem komercyjnym w Polsce. W roku 2005, wywołała skandal medialny swoim występem na Sopot Festival, gdzie została skrytykowana za brak umiejętności wokalnych. Niemniej jednak, piosenka, którą wtedy śpiewała „Ev’ry Night” została przebojem. Obecnie Mandaryna prowadzi działalność jako instruktorka tańca, we własnej sieci szkół Mandaryna Dance Studio.
Wczesna kariera
Ukończyła Szkołę Podstawową nr 83 im. Stanisława Jachowicza w Łodzi[potrzebne źródło]. Jako uczennica trzeciej klasy wstąpiła do zespołu dziecięcego Krajki, w którym tańczyła przez 7 lat. Wtedy też rozpoczęła naukę śpiewu. W 1996 roku, będąc jedną z tancerek zespołu „7 coma 7”, zdobyła mistrzostwo Polski w tańcu hip-hop. Z wykształcenia jest animatorem kultury, bowiem ukończyła policealne studium zawodowe Szkołę Projektowania i Reklamy przy WSSiP w Łodzi. Uczęszczała również do Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Brała lekcje śpiewu u Elżbiety Zapendowskiej[1].
Na początku roku 2000 spotkała Michała Wiśniewskiego i rozpoczęła współpracę z zespołem Ich Troje. Pracowała nad choreografią grupy i występowała jako jedna z tancerek. Związała się prywatnie z Michałem Wiśniewskim. W roku 2002 para pobrała się, a na świat przyszło ich pierwsze dziecko, syn Xavier. W 2003 roku Michał i Marta wzięli udział w reality show Jestem, jaki jestem, emitowanym na antenie TVN. Program, wzorowany na amerykańskim The Osbournes z udziałem Ozzy’ego Osbourne’a i jego rodziny, wzbudził spore kontrowersje. W sierpniu Marta urodziła drugie dziecko, córkę Fabienne, a w grudniu wzięła ślub kościelny z Michałem Wiśniewskim w Kirunie na północy Szwecji[2]. Przebieg ceremonii można było śledzić za pośrednictwem stacji TVN.
Działalność muzyczna
2004-2006: Mandaryna.com, Mandarynkowy sen, Sopot Festival
Jako piosenkarka zadebiutowała w 2004 roku, przybierając wówczas pseudonim „Mandaryna”. Nagrała cover piosenki „Here I Go Again” zespołu Whitesnake. Singel osiągnął sukces, a latem została wydana debiutancka płyta, pt. Mandaryna.com, promowana przez sieć sklepów Orsay i Radio Eska. Zawierała piosenki utrzymane w stylu pop-dance, zaaranżowane przez producenta nagrań niemieckiego zespołu Groove Coverage. Płyta cieszyła się popularnością i dotarła do pierwszej dziesiątki najchętniej kupowanych płyt w Polsce. Drugim singlem została piosenka „L’Été indien”, której oryginalnym wykonawcą był Joe Dassin. Jesienią Mandaryna dwa razy pojawiła się w programie Bar.
W 2005 roku zgłosiła swój kolejny singel, „Ev’ry Night”, jako propozycję do konkursu Sopot Festival. Jeszcze na kilka miesięcy przed festiwalem w mediach zaczęły krążyć spekulacje na temat braku jej umiejętności wokalnych. Piosenkarka postanowiła uciąć te plotki i zdecydowała się na występ na żywo, zamiast wykorzystania playbacku. Konkurs odbył się 3 września, a występ Mandaryny wywołał duże kontrowersje. Członkowie jury orzekli, iż nie potrafi śpiewać, choć pochwalono występ za jego widowiskowość. Mimo to piosenkarka zdobyła drugie miejsce w głosowaniu widzów o Słowika Publiczności, uzyskując 16% głosów[3], a piosenka „Ev’ry Night” okazała się jej największym przebojem. Jej drugi album, Mandarynkowy sen, stał się dużym sukcesem komercyjnym i trafił na pierwsze miejsce najlepiej sprzedających się płyt w kraju[4]. Na albumie znalazła się dyskotekowa wersja „You Give Love a Bad Name” zespołu Bon Jovi, wydana jako kolejny singel.
Dzięki wysokiej sprzedaży płyty Mandarynkowy sen powróciła do Sopotu w lipcu 2006 i wystąpiła na festiwalu TOPtrendy. Wzięła też udział w koncercie poświęconym Varius Manx, gdzie zaprezentowała nowy singel, „Stay Together”. Zakończyła współpracę z wytwórnią Universal i podpisała kontrakt z firmą Promotion House, założoną przez jej menedżerkę Katarzynę Kanclerz. W sierpniu wyemitowane zostały dwa pilotażowe odcinki jej programu Let’s Dance, czyli zrobię dla was wszystko[5]. W jednym z nich wystąpiła posłanka Renata Beger. Dalszej produkcji programu zaprzestano z powodu niskiej oglądalności.
2007-2011: Szkoły tańca, AOK, współpraca z Michałem Wiśniewskim
W roku 2007 Mandaryna zapowiedziała wydanie nowej płyty, a w lipcu ukazał się singel „Heaven”. Piosence towarzyszył skandal, bowiem uznana została za plagiat utworu „Jump” Madonny[6]. Jesienią razem z Beatą Tyszkiewicz zaczęła pojawiać się w cyklu „Babiniec” w programie Rozmowy w toku. 14 września otworzyła swoją pierwszą szkołę tańca Mandaryna Dance Studio w Mińsku Mazowieckim, a wkrótce także w innych miejscowościach, m.in. w Oleśnicy, skąd pochodził jej nowy partner Michał Szatkowski. Działalność ta spotkała się z sukcesem. W październiku pojawiła się jako gość specjalny w programie Big Brother 4.1. Wówczas też producent Marek Sośnicki popadł w konflikt z Mandaryną i Katarzyną Kanclerz, twierdząc, że nie zapłacono mu za skomponowanie nowych piosenek. Sprawa trafiła na drogę sądową.
Premiera kolejnej płyty o roboczym tytule Third Time: Mandaryna4You, została przesunięta na styczeń 2008 roku. Choć ujawniono tytuły wszystkich piosenek, to jednak album nie ukazał się. 1 grudnia Mandaryna oficjalnie zakończyła współpracę z Katarzyną Kanclerz. Trzeci album Mandaryny trafił do sprzedaży ostatecznie 7 sierpnia 2009. Nosił tytuł AOK i zawierał kompozycje osadzone w nurcie electropop i nawiązujące do muzyki takich wykonawców jak Lady Gaga. Płytę promowała piosenka „Good Dog, Bad Dog”. Album mimo kilku zdobytych nagród nie okazał się sukcesem komercyjnym i nie wszedł na listę sprzedaży w Polsce.
W 2008 roku Mandaryna zainicjowała powstanie młodzieżowej formacji 2be3. W lipcu 2008 do stacji radiowych i telewizyjnych trafił wykonany przez grupę cover piosenki Step By Step zespołu New Kids On The Block[7].
W 2010 roku była jurorką drugiej edycji programu Hot or Not na antenie VIVA Polska, występowała także w programie MTV Pudelek. 26 września 2010 w programie Dzień Dobry TVN potwierdziła, iż jej były mąż – Michał Wiśniewski został jej managerem, a ona sama powróciła do producenta jej pierwszych płyt – Haralda Reitingera. W grudniu Michał Wiśniewski udostępnił wstępne demo, na którym zamieszczone zostały dwie piosenki, mające pojawić się na albumie. Płyta, wstępnie zatytułowana Sugar Sugar, miała pojawić się na rynku 14 lutego 2011. Zapowiedziana została również współpraca wokalistki z DJ-em BoBo[8]. Ostatecznie do realizacji obu projektów nie doszło.
2012-2013: Zapowiedź czwartej płyty, zakończenie kariery muzycznej
Latem 2012 roku Mandaryna wydała utwór „Bring the Beat”, utrzymany w stylu dance z elementami dubstepu. Singel był zapowiedzią czwartego albumu piosenkarki[9]. W styczniu 2013 na oficjalnym kanale Mandaryny w serwisie YouTube opublikowany został ilustrujący ten utwór teledysk[10].
W październiku 2013 roku piosenkarka ogłosiła koniec kariery z uwagi na otwieranie nowych szkół tańca Mandaryna Dance Studio[11].
Dyskografia
Albumy studyjne

Rok Tytuł Pozycja na liście Certyfikat ZPAV
POL
2004 Mandaryna.com

  • Data: 9 sierpnia 2004[1]
  • Wydawca: Magic Records/Universal Music Group
8[2]
  • złota płyta[3]
2005 Mandarynkowy sen

  • Data: 22 sierpnia 2005[4]
  • Wydawca: Izabelin Studio/Universal Music Group
1[5]
2009 AOK

  • Data: 10 sierpnia 2009[6]
  • Wydawca: Fonografika
„—” pozycja nie była notowana.

Single

Rok Tytuł Pozycje na listach Album
CLP
[9]
RMF
[10]
SLiP
[11]
WiR
[12]
Euro WebCharts
[13]
2004 „Here I Go Again” Mandaryna.com
„L’Été indien” 5
2005 „Ev’ry Night” 1 3 43 5 Mandarynkowy sen
„You Give Love a Bad Name”
„A Spaceman Came Travelling”
2006 „Stay Together” 2
2007 „Heaven”
2009 „Good Dog, Bad Dog” 1 AOK
2013 „Bring the Beat”
„—” pozycja nie była notowana.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz