Mark Zuckerberg i Priscilla Chan na spacerze


Zuckerberg i ChanMark Zuckerberg (32 l.), założyciel popularnego portalu społecznościowego Facebook, to jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Można powiedzieć, że w życiu udaje mu się wszystko.

Nie tylko nieźle zarabia, ale też stworzył szczęśliwą rodzinę, której stara się dawać wszystko to, co najlepsze. Niedawno w ramach relaksu wraz z żoną Priscillą udał się do Rzymu. By uniknąć nadmiernego zainteresowania, miasto zwiedzali w nocy, ale misterny plan się nie powiódł – na posterunku byli czujni paparazzi, a fotki ze spaceru obiegły sieć!

Zuckerberg i Chan w Rzymie
źródło: pomponik.pl

Biografia Marka

Mark Elliot Zuckerberg (ur. 14 maja 1984 w White Plains) – amerykański programista i przedsiębiorca, główny twórca serwisu społecznościowego Facebook, obecnie dyrektor generalny tego serwisu; Człowiek Roku tygodnika Time w 2010.

W marcu 2008 roku Zuckerberg, plasując się na 785. miejscu rankingu „Forbesa” zestawiającego najbogatszych ludzi świata, został najmłodszym miliarderem świata (1,5 mld USD)[1]. W 2011 roku znalazł się na 15. miejscu rankingu „Forbesa” zestawiającego najbogatszych Amerykanów. Został również uznany trzecim, po Larym Ellisonie i Billu Gatesie człowiekiem w Dolinie Krzemowej. 19 maja 2012 ożenił się z Priscillą Chan, z którą ma córkę.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Biografia Priscilli

Priscilla Chan (ur. 24 lutego 1985) jest amerykańskim pediatrem i filantropem. Jest żoną współzałożyciela i CEO Facebooka, Mark Zuckerberg. Od 2015 roku ona i jej mąż zobowiązali się do organizacji charytatywnych ponad 1,6 miliardów dolarów. W grudniu 2015 r. Zobowiązali się do przekazania 99% udziałów w Facebook, o wartości 45 miliardów dolarów, do inicjatywy Chan Zuckerberg, filantropijnej i politycznej firmy zajmującej się działalnością, która koncentruje się na zdrowiu i edukacji.

Chan urodziła się w Braintree w stanie Massachusetts [2] i dorastał w Quincy w stanie Massachusetts, tuż za Bostonem. Jej rodzice byli etnicznymi uchodźcami chińskimi uciekającymi z Wietnamu do łodzi uchodźców, aby uciec przed represjami ze strony rządu wietnamskiego [3]. Dorastała mówiąc po kantońsku i służyła jako tłumaczka dla dziadków. Ma dwie młodsze siostry [5]. W 2003 roku ukończyła szkołę średnią w Quincy High School i została wybrana przez klasę „geniuszem klasowym” [5]. Zgodnie z postem Facebooka Marka Zuckerberga, Chan jest buddystką [6].
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 13 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *