Małgorzata Tusk o Donaldzie w swojej biografii


tusk-donald-malgorzataMałgorzata Tusk postanowiła wyjść z cienia znanego męża i opowiedziała o intymnych szczegółach z ich pożycia. W swojej biografii 56-latka otwarcie pisze o zdradzie i kryzysie małżeńskim. Bardzo prawdopodobne, że książkę wyda też mężczyzna, z którym 29 lat temu miała romans…

„Zakochałam się, tak po prostu, nie wiadomo kiedy. Znowu ktoś zwracał na mnie uwagę, znowu byłam dla kogoś ważniejsza niż otaczająca nas rzeczywistość. I było mi z tym dobrze: odnalazłam poczucie własnej wartości, samotność przestała dokuczać” – pisze Małgorzata w „Między nami” o związku z Wojciechem Fułkiem, samorządowcem z Sopotu.

Był rok 1984, Tuskowie mieszkali w 12-metrowym pokoju z półtorarocznym Michasiem. Donald zajęty był wyłącznie polityką, zaniedbywał Małgorzatę, nie zauważał jej depresji. Nie dostrzegał tego, co dobrze widzieli inni – że jego żona ma romans.

„Nawet wtedy, kiedy jego przyjaciel zwrócił mu uwagę już całkiem wprost, jak tamten mężczyzna i ja na siebie patrzymy, że widziano nas razem na ulicy, Donek zaśmiał się tylko” – opowiada Małgorzata. W końcu to ona poinformowała męża o zdradzie.

„Odchodzę, dlatego że się zakochałam. Wyprowadzam się za tydzień. Nie chcę z tobą żyć. To koniec…”.

Zdruzgotany Donald próbował zatrzymać żonę różnymi sposobami: awanturą, błaganiem, klęczeniem, płaczem i krzykami. Znikał z domu, nocował u kolegi, potem wracał i godzinami siedział na ławce przed domem.

„Patrzyłam na Donka i myślałam sobie: Co za gnojek. Co on ze mną robi?! Całe życie mi spieprzył” – czytamy w „Między nami”.

Ostatecznie jednak Małgorzata nie odeszła od męża – ujął ją determinacją, z jaką o nią walczył.

W autobiografii nie wspomina o tym, jak jej decyzję przyjął Wojciech Fułek. Obaj rywale byli przyjaciółmi i wspólnie działali w opozycji. Z czasem ich drogi zaczęły się rozchodzić.

Przez wiele lat Wojciech Fułek był wiceprezydentem Sopotu – Tusk nie miał o nim najlepszego zdania. „Bardziej poeta niż prezydent miasta. Ambitny, ale ma kłopoty z podejmowaniem decyzji” – oceniał.

Kiedy w 2010 r. walczył o fotel prezydenta z Jackiem Karnowskim, Tusk poparł tego drugiego, choć Karnowski miał wtedy zarzuty o korupcję. Przegrał, ale wkrótce został przewodniczącym Rady Miasta, dzięki nieformalnemu sojuszowi z PiS.

Jednak na tegorocznym pierwszym posiedzeniu rady po wakacjach stracił tę funkcję. Zadecydowały głosy radnych Platformy Obywatelskiej.

„Kariera polityczna Fułka cały czas była delikatnie stopowana przez Tuska” – uważa polityk z Trójmiasta. Choć stosunki obu rodzin są poprawne, mieszkają blisko i mówią sobie „dzień dobry”, to o dawnej zażyłości nie może być już mowy.

Czy teraz mężczyzna wykorzysta swoją okazję do rewanżu? Jak dowiedziało się „Na Żywo”, jedno z wydawnictw złożyło mu propozycję napisania książki. Czy przedstawi swój punkt widzenia na romans z przyszłą premierową? Wydając książkę, mógłby rozliczyć się z wieloletnim rywalem – i w polityce, i w miłości.
źródło: pomponik.pl

(Odwiedzono 124 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *