Małgorzata Potocka wyjechała na wczasy z Iwo Orłowskim


potocka-orlowskiWygląda na to, że związek Małgorzaty Potockiej i Jana Nowickiego (74 l.) powoli przechodzi do historii. Towarzystwo przystojnego tenora Iwo Orłowskiego, solisty jej Teatru Sabat, stało się dla Małgorzaty ważniejsze niż męża.
Jak donoszą informatorzy pisma „Na Żywo”, w październiku tancerka i śpiewak wyjechali razem na wczasy nad Morze Śródziemne.
„Janek przykazał żonie, żeby wróciła na Wszystkich Świętych i na jego 74. urodziny, które obchodził 5 listopada. Ale Małgorzata nie posłuchała Janka, nie poszła z mężem na groby bliskich, nie pojawiła się też na jego urodzinach” – zdradza tygodnikowi znajoma pary.
Najwyraźniej wielomiesięczne osobne mieszkanie nie przysłużyło się temu małżeństwu. A jeszcze niedawno tancerka mówiła w wywiadzie, że „mąż musi być z nią na co dzień, musi zasypiać i budzić się obok niej”.
„Jeśli jest inaczej, rozwodzę się” – podkreślała Potocka.
Czy to właśnie ten etap ich związku? Od pewnego czasu miejsce Jana przy boku Małgorzaty zajmuje Iwo. Para widywana jest razem – poza pracą, na spacerach i zakupach, śpiewak bywa też w domu właścicielki Teatru Sabat. Wprawdzie Potocka zapewnia, że nadal jest żoną Jana, ostatnie wydarzenia listopadowe mogą wiele zmienić.
Jan Nowicki prawie wcale nie bywa w stolicy, zajęty jest w swoim Kowalu na Kujawach pisaniem powieści „Białe walce” o… życiu emerytów.
źródło: pomponik.pl

Biografia Małgorzaty

Małgorzata Potocka (ur. 1953[1]) – polska tancerka, reżyser, choreograf i pedagog baletu. Twórca teatru kabaretowo-rewiowego Sabat.

Kariera
Absolwentka Warszawskiej Szkoły Baletowej. Zadebiutowała w 1972 na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie w spektaklu „Ecce homo” J. Berghmansa w reż. Josepha Lazziniego. W latach 70. stworzyła zespół „Naya-Naya”, późniejsza nazwa to zespół baletowy „Sabat”. Autorka spektakli rewiowych, estradowych i telewizyjnych. „Sabat” wystąpił między innymi w Wiedniu, Berlinie, Nowym Jorku, Las Vegas, Londynie, Bangkoku, Rzymie, Sztokholmie[2]. W 1996 Małgorzata Potocka została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za propagowanie polskiej kultury w świecie. Twórczyni Teatru Sabat przy ul. Foksal 16 w Warszawie.

Spektakle
„Rewia. Moja miłość”
„Seksbomba”
„Arszenik i Stare Koronki”
„Serenada Księżycowa – pamiętnik gentlemana”
„Viva Małgosia”
„Broadway Foksal Street”
„Magia i Rewia”
„Witaj Europo”
„Od Chopina do Moniuszki- pejzaż polskich łąk”
„Pocałunki Świata – czyli świat bliżej nas”

Filmografia
2000: Sukces − Małgosia, asystentka ciotki Mary
2003: Tygrysy Europy 2 − choreograf na planie reklamówki Nowaka

Odznaczenia
1996 – Złoty Krzyż Zasługi.

Życie prywatne
Trzykrotnie zamężna. W latach 80. XX w. jej partnerem życiowym był Wojciech Gąssowski. W 1985 wraz z nim oraz członkami grupy Sabat była jednym z zakładników porwanego przez palestyńskich terrorystów statku MS „Achille Lauro”.

W maju 2009 wyszła za mąż za aktora Jana Nowickiego[3][4]. Ślub odbył się w rodzinnej miejscowości aktora, Kowalu koło Włocławka na Kujawach.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Biografia Iwo

Iwo Orłowski w 1990 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.
Solista scen muzycznych Warszawy, Gdyni, Poznania i Łodzi. Tenor obdarzony wspaniałą… barwą… głosu, odtwórca wielu niezapomnianych ról musicalowych i operetkowych, ale także ceniony i wszechstronny aktor, doskonale sprawdzający się również w roli konferansjera. Szczególną gościnnością i sympatią darzy Iwo Orłowskiego Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku, a współpraca z dyrektorem Marcinem Nałęcz-Niesiołowskim owocuje ciągłym rozwojem artystycznym i ciekawymi kreacjami wokalno-aktorskimi. Wokalnie prowadzony przez czołowego solistę Teatru Wielkiego w Łodzi oraz pedagoga Akademii Muzycznej w Łodzi, prof. Zdzisława Krzywickiego. Od kilku lat pozostaje pod opieką wokalną prof. Romana Werlińskiego, śpiewaka operowego oraz pedagoga i opiekuna solistów w teatrach operowych w Turcji i Berlinie. Iwo Orłowski występował w spektaklach i koncertach w wielu krajach Europy, m.in. w: Austrii, Niemczech, Szwajcarii i Włoszech. Szczególnie zasłynął partią Księcia Orłowskiego w Zemście Nietoperza Straussa, którą wykonuje do dziś w Teatrze Muzycznym w Łodzi oraz podczas zagranicznych tournées tego teatru (m.in. w: Berlinie, Hamburgu, Bonn, Monachium, Wiesbaden, Frankfurcie).

Jego współpraca z wybitnymi twórcami teatralnymi (m.in. z: Waldemarem Zawodzińskim, Janem Szurmiejem, Wojciechem Adamczykiem, Marcelem Kochańczykiem) owocuje rozwojem artystycznym, ciągłym poszerzaniem emploi i ciekawymi kreacjami aktorskimi. Artysta szczególnie ceni sobie tytułową rolę Popiela w rock-operze Katarzyny Gärtner, ponieważ kompozytorka pisała tą partię z myślą o wykonawcy, uwzględniając jego warunki głosowe i aktorskie. Dużym sentymentem darzy też rolę Cyrulika w musicalu Człowiek z La Manchy Leigha, w którym reżyser i aktor wspólnie stworzyli wyrazistą postać. Publiczność natomiast największą sympatię okazuje artyście za rolę Boniego w Księżniczce Czardasza Emmericha Kalmana. Iwo jest laureatem nagrody Grand Prix międzynarodowego festiwalu teatralnego w Meksyku. Iwo Orłowski obdarzony jest nie tylko zachwycającym głosem, ale także ujmującą osobowością i niespotykanym darem nawiązywania naturalnego i bezpośredniego kontaktu z publicznością. Dlatego też jak nikt inny znakomicie sprawdza się również jako wspaniały showman i prezenter. Każdy koncert z Jego udziałem jako artysty i konferansjera, to gwarancja profesjonalnego show podnoszącego prestiż imprezy, a dla widzów to niesamowite przeżycia i wzruszenia, które na zawsze pozostają w ich pamięci.

W dniu 11 października 2011 roku Iwo Orłowski został mianowany Mecenasem Akademii Muzyki przy Klubie Integracji Europejskiej należącym do Europejskiego Forum Przedsiębiorczości.

Filmografia
2007 Barwy szczęścia Mężczyzna (gościnnie)
2003 Na Wspólnej Urzędnik USC
2000-2012 Plebania Sztukmistrz Leopold (gościnnie)
1997 Klan Johann Trend, niemiecki klient agencji detektywistycznej należącej do Bogdana Sawickiego (gościnnie)
źródło: iwoorlowski.pl

(Odwiedzono: 51 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

2 komentarze do “Małgorzata Potocka wyjechała na wczasy z Iwo Orłowskim”

  1. A przejdzie do historii muzyki jako przydupas Małgorzty Potockiej… Ale to też niżle, bo któż dotąd słyszał w ” Pcimiu Wielkim ” , że jest ktoś taki jak Ivo Orłowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *