Majka Jeżowska rozstała się z partnerem?


majka jezowska dariuszTygodnik „Rewia” donosi o poważnym kryzysie w związku Majki Jeżowskiej (55 l.) i jej chłopaka Dariusza!

Od dawna byli zaręczeni. Przez prawie 20 lat, od kiedy trwa ich związek, myśleli o ślubie.

Ale jakoś nie znaleźli czasu na zorganizowanie tej uroczystości.

Teraz wygląda na to, że ich ślubu już raczej nie będzie…

Dariusz był nie tylko partnerem i czułym opiekunem lecz także menedżerem.

Artystka daje w roku ponad 200 koncertów, więc jest stale w drodze.

„Ukochany zawsze jej towarzyszył… Ale na tegorocznym festiwalu w Opolu pana Dariusza przy artystce już nie było.

Na oficjalnej stronie internetowej piosenkarki artystki widnieje nazwisko innego menadżera.

Zbiegło się to z wyprowadzką pana Dariusza” – donosi „Rewia”.

Przez lata pan Dariusz nie odstępował Jeżowskiej na krok. I w pracy, i w czasie wolnym.

Zaręczyli się podczas jednego z takich wypadów. Gorący klimat Australii sprzyjał romantycznym wyznaniom.

Piosenkarka nie ponaglała jednak narzeczonego do ślubu. Miała już przecież za sobą dwa małżeństwa…

Pierwsze ze znanym kompozytorem Januszem Komanem, starszym od niej o 12 lat, z którym ma jedynego syna Wojtka.

„Gdy Wojtuś miał roczek, dostałam propozycję śpiewania dla Polonii za oceanem. Tuż przed wyjazdem zostałam pobita przez męża…” – opowiadała w wywiadzie.

Mimo to pojechała. Dwa miesiące za oceanem przeciągnęły się w lata. Wyszła tam za muzyka Toma Logana.

„Był dla mnie przyjacielem, a dla mojego syna wspaniałym ojcem” – mówiła artystka.

Z kolei miłość z Dariuszem miała być na całe życie.

Ale wiele wskazuje na to, że popularną piosenkarkę wielka miłość jeszcze czeka…
źródło: pomponik.pl

Biografia Majki

Maria Zofia[a] Jeżowska, znana jako Majka Jeżowska (ur. 25 maja 1960 w Nowym Sączu) – polska piosenkarka, kompozytorka, reżyser.

Edukacja
Jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. Ukończyła Wydział Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem Krystyny Prońko.

Twórczość pop
W 1978 zdobyła nagrodę ZAKR-u na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W 1979 na Festiwalu w Opolu uczestniczyła w konkursie premier, na którym otrzymała wyróżnienie za interesującą interpretację wykonywanych piosenek za „Nutka w nutkę”[1]. Po tym sukcesie wydała swoją pierwszą płytę autorską Jadę w świat, na której znalazły się jej przeboje „Od rana mam dobry humor”, tytułowa „Jadę w świat” oraz „Najpiękniejsza w klasie”. Na Festiwalu w Opolu w 1980 uczestniczyła w konkursie premier, na którym otrzymała III nagrodę za piosenkę „Reggae o pierwszych wynalazcach”[2].

W 1981 wyjechała do Stanów Zjednoczonych. W 1982 r. poślubiła gitarzystę Toma Logana i osiadła w Chicago. Była wokalistką zespołu Heat N Serve. W 1984 r. zaśpiewała piosenkę skomponowaną przez męża – „Rats on a Budget”, do której wideoklip wygrał międzynarodowy festiwal teledysków niskobudżetowych w Saint-Tropez, a następnie był emitowany w amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.

W USA mieszkała do 1993 r. jednocześnie kontynuując karierę w Polsce. W 1987 zdobyła na koncercie premier Festiwalu w Opolu I nagrodę, śpiewając w trio z Krystyną Prońko i Piotrem Szulcem piosenkę „Czekamy na wyrok”[3]. W 1988 ponownie zdobyła I nagrodę na koncercie premier w Opolu, tym razem za solowe wykonanie piosenki „Edek”[4].

Jej druga płyta autorska Wibracje ukazała się w 1987. W latach 90. XX w. kilka razy prowadziła własny show na Pikniku Country w Mrągowie. Wykonywała piosenki skomponowane przez Krzesimira Dębskiego w filmach Juliusza Machulskiego Kingsajz i Deja vu. Jej piosenka „Kolor serca” promowała w 1993 akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Twórczość dla dzieci
Równolegle ze swoją główną twórczością pop, Maria Jeżowska zajmuje się komponowaniem i wykonywaniem piosenek skierowanych do dzieci. Jak sama stwierdziła w jednym z wywiadów prasowych[5] inspiracją dla twórczości dla dzieci stała się chęć nagrania piosenki dla swojego syna. Szukając w archiwach zorientowała się, że polska twórczość piosenkarska dla dzieci jest bardzo uboga i niskiej jakości. W 1984 wykorzystała tekst Agnieszki Osieckiej, A ja wolę moją mamę, do którego skomponowała muzykę i nagrała piosenkę pod tym samym tytułem dla III Programu Polskiego Radia. Piosenka ta uzyskała dużą popularność, która skłoniła ją do wydania całej płyty pod tym samym tytułem. Płyta ta jak na ówczesne czasy okazała się dużym sukcesem i została sprzedana w 50 000 egzemplarzy. Na kanwie płyty powstał też musical pod tym samym tytułem, do którego libretto napisał Jacek Cygan.

Dla odróżnienia swojej twórczości dla dzieci od twórczości pop dla dorosłych zaczęła używać zdrobniałej wersji swojego imienia „Majka”. Inne znane przeboje Majki Jeżowskiej to piosenki Wszystkie dzieci nasze są, Dłonie, a także On nie kochał nas, śpiewana wspólnie z Krystyną Prońko.

W 2008 prowadziła w TV Puls program dla dzieci pt. Singa Dinga.

Działalność wydawnicza i promotorska
W latach 80. współpracowała z Jackiem Cyganem. Wspólnie wypromowali wiele dziecięcych i młodzieżowych gwiazdek tamtych czasów, m.in.: Kasię Fronczewską i Magdę Fronczewską, Krzysztofa Antkowiaka, Annę Jurksztowicz oraz Papa Dance.

Po powrocie na stałe do Polski w 1994, założyła własne przedsiębiorstwo fonograficzne JA MAJKA Music, w ramach którego wydała kilkanaście swoich płyt z muzyką dla dzieci, zorganizowała kilka tysięcy własnych koncertów oraz różnego rodzaju imprez dla dzieci i rodzin.

Należy do grona kawalerów Orderu Uśmiechu, a od roku 2003 jest ambasadorem dobrej woli przy UNICEF-ie w 2007 została ambasadorem organizacji Polish American Youth w Chicago.
Single na „Liście Przebojów Trójki”

Piosenki
„A ja wolę moją mamę” (muzyka Majka Jeżowska, słowa Agnieszka Osiecka)

Dyskografia
Jako Maria Jeżowska:
1981 Jadę w świat
1987 Wibracje

Jako Majka Jeżowska:
1990 The best of Majka (Bravo)[9]
1994 Kolorowe dzieci (Ja Majka Music, POL: złota płyta)[10]
1995 A ja wolę moją mamę (Ja Majka Music)
1995 Zimowe obrazki (Ja Majka Music)
1996 Kochaj czworonogi (Ja Majka Music)
1998 Królestwo zielonej polany (Pomaton EMI)
2000 Złota Kolekcja. Najpiękniejsza w klasie (Pomaton EMI)
2003 Marzenia się spełniają (Ja Majka Music)
2007 Przytulaki (Pomaton)
2009 Rytm i melodia (EMI Music)
2010 Czarodzieje uśmiechu (Ja Majka Music)
2011 Czarodzieje uśmiechu 2 (Ja Majka Music)
Wszystkie dzieci nasze są
Wstawaj, to już wiosna
Kim Kolwiek
pl.Wikipedia.org

(Odwiedzono: 149 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *