Łukasz Fabiański: tak wygląda jego żona Anna

Lukasz Fabianski i AnnaŁukasz Fabiański (31 l.) był bohaterem meczu Polska – Szwajcaria i to m.in. dzięki jego interwencjom nasza reprezentacja zagra w ćwierćfinale Euro 2016. Ukochanemu mężowi kibicowała żona Anna, z którą piłkarz pobrał się trzy lata temu. Z kolei niedawno, 23 grudnia 2015 roku, na świat przyszedł ich syn Jaś. Nasz bramkarz nie krył radości z narodzin chłopczyka. Gdy został tatą, od razu pochwalił się tym w sieci. Cieszy się, że ma rodzinę, na którą zawsze może liczyć. Ania i mały Jaś towarzyszyli mu podczas zgrupowania kadry.
źródło: pomponik.pl

Biografia Łukasza

Łukasz Fabiański (ur. 18 kwietnia 1985 w Kostrzynie nad Odrą) – polski piłkarz występujący na pozycji bramkarza w walijskim klubie Swansea City oraz w reprezentacji Polski. Uczestnik Mistrzostw Świata 2006 oraz Mistrzostw Europy 2008 i 2016.

Fabiański urodził się w Kostrzynie nad Odrą, a wychowywał się w Słubicach skąd pochodzi jego rodzina. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w roku 1999 w juniorskiej drużynie Polonii Słubice. Następnie, w wieku 15 lat dołączył do MSP Szamotuły. W trakcie swojej kariery grał następnie w drużynach seniorskich Lubuszanina Drezdenko, Sparty Brodnica oraz Mieszka Gniezno.

Zawodowy kontrakt podpisał w roku 2004 z Lechem Poznań. W tym samym roku był również na stażu w Arsenalu, jednak ostatecznie odrzucił ofertę kontraktu i wrócił do Polski. W drużynie Lecha Fabiański był rezerwowym. W przerwie zimowej przeszedł do Legii Warszawa. W Ekstraklasie pierwszy występ zaliczył 24 lipca 2005, kiedy to wystąpił w spotkaniu z Arką Gdynia. Po odejściu Artura Boruca do Celticu został pierwszym bramkarzem warszawskiej drużyny. W sezonie 2005/2006 wystąpił we wszystkich meczach swojej ekipy (w sezonie 2005/2006 wystąpił w każdej minucie wszystkich 30 meczów ligowych jego drużyny. W tym sezonie został również Mistrzem Polski oraz otrzymał piłkarskiego Oscara w kategorii najlepszy bramkarz. Ten drugi sukces powtórzył również rok później.

26 maja 2007 roku przeszedł do Arsenalu[3] za 4 mln 350 tys. euro[4]. W nowej drużynie zadebiutował 25 września w wygranym 2:0 spotkaniu Pucharu Ligi z Newcastle United. W Premier League pierwszy występ zaliczył 28 kwietnia 2008 roku w meczu z Derby County, zakończony zwycięstwem Kanionierów 6:2. Debiutancki sezon w Arsenalu zakończył z trzema występami ligowymi, oraz pięcioma pucharowymi.

5 listopada 2008 zaliczył pierwszy występ w Lidze Mistrzów, kiedy to zagrał w zremisowanym 0:0 spotkaniu z tureckim Fenerbahçe SK. Polak występował przez pełne 90 minut. Drugi mecz w Lidze Mistrzów rozegrał 7 kwietnia 2009 z Villarrealem zmieniając w 30 minucie Almunię.
źródło: pl.wikipedia.org