Krzysztof Rutkowski i Maja Plich zaręczyli się


rutkowski-plich-pilchNie na oczach kamer i nie w tłumie gości, lecz przy świecach. Tak 54-letni detektyw oświadczył się swojej ukochanej Mai Plich (29 l.), która rok temu urodziła syna.

Jak dowiedział się magazyn „Rewia”, oświadczyny zostały przyjęte i latem szykuje się huczne wesele.

„Postanowiłem, że to zrobię, bo czuję, że z Mają jesteśmy dla siebie stworzeni. Mamy wspaniałego syna i chcę, żeby miał dom, na jaki zasługuje” – mówi podekscytowany detektyw.

Wybranka Rutkowskiego jest byłą modelką i siatkarką, a prywatnie nadal mężatką (w trakcie rozwodu) oraz mamą 9-letniej Kai.

Detektyw poznał ją przez wspólnego kolegę z Edynburga i, jak wyznał w jednym z wywiadów, dziewczyna zrobiła na nim piorunujące wrażenie.

Wcześniej 54-latek zaręczony był z zakonnicą Luizą Kobyłecką. Związek jednak rozpadł się.

Z pierwszego małżeństwa Rutkowski ma już dorosłą córkę Verę.

„Zawsze chciałam mieć prawdziwą rodzinę. Mam cudowną córeczkę i mimo sukcesów w biznesie ona jest moim największym osiągnięciem. Od lat brakuje mi mężczyzny, który byłby dla mnie oparciem i ochroną” – powiedziała Maja w jednym z wywiadów.
źródło: pomponik.pl

Wideo – Krzysztof Rutkowski i Maja Pilch

Biografia Krzysztofa

Krzysztof Rutkowski (ur. 6 kwietnia 1960 w Teresinie) – polski przedsiębiorca, polityk, poseł na Sejm IV kadencji, były[1] detektyw.

Wykształcenie i praca zawodowa
W 1981 ukończył Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Sochaczewie. Następnie przez kilka lat służył w Milicji Obywatelskiej, w tym czasie należał do warszawskiego oddziału ZOMO[2]. Od 1988 do 1990 był dyrektorem agencji ochroniarskiej „Sekuritas”. W 1990 w Austrii założył własną agencję detektywistyczną.

W latach 1990–2001 był właścicielem Biura Detektywistycznego „Rutkowski”, w 2002 został właścicielem Biura Doradczego „Rutkowski”. Współpracował z telewizją TVN przy produkcji programu Detektyw dokumentującego wybrane akcje jego biura[3]. Od 1995 posiada także obywatelstwo austriackie.

Działalność polityczna
W wyborach w 1993 bez powodzenia kandydował do Sejmu z 6. miejsca listy Bezpartyjnego Bloku Wspierania Reform w województwie skierniewickim (otrzymał 1106 głosów). W wyborach parlamentarnych w 2001 uzyskał mandat posła na Sejm IV kadencji z listy Samoobrony RP (wstąpił do tego ugrupowania we wrześniu 2001[4]). Kandydował w okręgu łódzkim, otrzymując 13 946 głosów (4,16% głosów w okręgu). 12 grudnia 2001 wystąpił z klubu parlamentarnego i partii[5], później zasiadał w kole poselskim Partii Ludowo-Demokratycznej, Federacyjnym Klubie Parlamentarnym i kole poselskim Stronnictwa Gospodarczego. Zasiadał w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz w Komisji Kultury i Środków Przekazu. Od 2003 do 2004 był obserwatorem, a od maja do lipca 2004 posłem do Parlamentu Europejskiego. Zasiadał tam w Komisji Spraw Zagranicznych, Praw Człowieka, Wspólnego Bezpieczeństwa i Polityki Obronnej[6].

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2004 bez powodzenia kandydował z listy koalicji KPEiR–PLD (otrzymał 4422 głosów). W wyborach w 2005 również bezskutecznie startował do Sejmu z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego (otrzymał 1087 głosów)[7]. Od 2002 do 2006 był doradcą prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego ds. bezpieczeństwa[8].

W 2008 został zarejestrowany jako kandydat w wyborach uzupełniających do Senatu (z własnego komitetu) zarządzonych w okręgu krośnieńskim przeprowadzonych 22 czerwca 2008 w związku ze śmiercią senatora Andrzeja Mazurkiewicza. Uzyskał 357 głosów i zajął 10. miejsce spośród 12 kandydatów[9].

Postępowania karne
W nocy z 22 na 23 lipca 2006 został zatrzymany przez funkcjonariuszy ABW, a następnie tymczasowo aresztowany, w związku z podejrzeniem m.in. o pranie brudnych pieniędzy oraz poświadczanie nieprawdy. Został zwolniony w maju 2007, przy zastosowaniu innych środków zapobiegawczych[10].

W czerwcu 2007 został skazany na karę 1,5 roku pozbawienia wolności przez sąd w Antwerpii, za bezprawne zatrzymanie w tym mieście poszukiwanego Polaka[11].

W listopadzie 2008 przed Sądem Okręgowym w Katowicach rozpoczął się jego proces karny, w związku z zarzutami dotyczącymi uczestnictwa w tzw. śląskiej mafii paliwowej[12]. Został oskarżony o polecenie pracownikom swego biura wystawienia faktur na 2,5 mln zł za fikcyjne usługi na rzecz firmy „EM-Trans” oraz o powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych[13]. 23 marca 2012 został skazany w tej sprawie na karę 2,5 roku pozbawienia wolności[14].

W maju 2010 do Sądu Rejonowego w Bytomiu wpłynął akt oskarżenia przeciw niemu, w sprawie prowadzenia bezprawnej działalności detektywistycznej[15].

Filmografia
Wystąpił w serialu Sukces (2000) oraz filmie Gulczas, a jak myślisz… (2001)
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Biografia Mai

29 – letnia Maja Pilch prowadzi biznes w Polsce i Wielkiej Brytanii. Do spółki z siostrą ma agencję reklamową, ich firma ponadto zajmuje się organizacją występów artystycznych na Wyspach.

(Odwiedzono: 36 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *