Krzysztof Jackowski i Katarzyna Gliszczyńska wzięli ślub


jackowski-gliszczynskaNajbardziej znany polski jasnowidz, Krzysztof Jackowski wziął w środę ślub. Wybranką 51-latka została o 19 lat młodsza Katarzyna Gliszczyńska, z którą spotykał się od pięciu lat.

Gdy Jackowski poznał Gliszczyńską, był samotnym ojcem dwójki dzieci. Kilka lat wcześniej jego żona odeszła z innym mężczyzną, zostawiając mu pod opieką syna i córkę.

Jak mnie żona zostawiła, to zostałem sam z dnia na dzień. Całkiem mi się wtedy życie przewróciło. Byłem zajęty pracą, nie potrafiłem prać, gotować, sprzątać. Pierwsze dni były niezwykłe. Adrian jeszcze nie chodził do szkoły, Monika już tak. Pamiętam, jak bałem się spać, żeby mi Monika na lekcje nie zaspała – wyznał Gazecie Pomorskiej.

Przez pierwsze lata Jackowski poświęcił się dzieciom. Spotkanie Gliszczyńskiej było dla niego pewnego rodzaju nagrodą.

Od roku mam partnerkę, z którą mieszkam. Ma na imię Kasia i mam nadzieję, że wkrótce będzie Jackowska. Pochodzi z Debrzna. Dała mi wiarę w życie i poczucie stabilności. Facet będąc singlem dziczeje – mówił w 2010 roku.

Duża różnica wieku szybko przestała im przeszkadzać, szczególnie, że dzieci Krzysztofa nie miały nic przeciwko młodej macosze.

Jakby mi kiedyś ktoś powiedział, że będę miał dziewczynę młodszą o 19 lat, nie uwierzyłbym. Długo nie mogłem się z tym pogodzić. Bałem się, że ludzie będą na to źle patrzeć. Kasia jest we wnętrzu bardzo dojrzała, a ja po roku nie widzę już między nami żadnej różnicy. Tak naprawdę lata nie mają znaczenia. Dopiero teraz rozumiem takich ludzi jak Rubik czy Marcinkiewicz. Ucieszyły się, że poznałem odpowiednią osobę. Dogaduje się z nimi. Kasia była u siebie jedną dobę, a ja nie zdążyłem wytłumaczyć Adrianowi, że wróci później. Zobaczył, że jej dłużej nie ma i ochrzanił mnie, że wszystko co fajne potrafię w życiu zepsuć. I to już jest dobrze.

Mimo iż szybko się zaręczyli, ze ślubem czekali kilka lat. Pobrali się 15 października 2014 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Człuchowie. Podczas krótkiej ceremonii towarzyszyło im tylko grono najbliższych osób.
On w eleganckim czarnym garniturze i ciemnej koszuli. Ona w ślicznej, idealnie dopasowanej jasnej sukience, z bukietem pięknych róż w ręku.
Ceremonia rozpoczęła się punktualnie o godz. 15. W uroczystości wzięły udział m.in. dzieci Krzysztofa i malutka wnuczka Magdalena, którą jasnowidz chwalił się gościom. Nie zabrakło też znajomych pary.
Tuż po tym, kiedy zakochani włożyli sobie na palce obrączki, Jackowski czule pocałował swoją wybrankę. Później, w strumieniach ciepłego, jesiennego deszczu, para młoda pobiegła do restauracji, gdzie zaplanowano przyjęcie weselne.

Jasnowidz zapytany, jak widzi ich wspólną przyszłość, odpowiedział, że w świetlanych barwach. Mamy nadzieję, że ta przepowiednia się spełni.
źródło: nocoty.pl i fakt.pl

Biografia Krzysztofa

Krzysztof Andrzej Jackowski (ur. 1 czerwca 1963) – polski jasnowidz.
Jackowski ukończył szkołę zawodową z zawodu jest tokarzem[1]. Ożenił się w wieku 21 lat, ma dwoje dzieci. Mieszka w Człuchowie[2][1].

Działalność zawodowa
Krzysztof Jackowski prowadzi działalność gospodarczą zarejestrowaną jako „usługi paranormalne”, prowadzi też kursy jasnowidzenia[3]. Zasłynął ze współpracy z polską policją i udziału w programie telewizyjnym Eksperyment jasnowidz emitowanym od października 2003 w telewizji Polsat[4]. Utrzymuje, że jego specjalnością jest poszukiwanie zaginionych osób i że w ciągu dwudziestu lat rozwiązał kilkaset takich spraw[5].

O społecznym fenomenie zainteresowania, jakie wytworzyło się wokół Jackowskiego, powstał w roku 2000 film dokumentalny w reżyserii Marii Zmarz-Koczanowicz[6].

Wygrał przeprowadzony w 2003 roku w japońskiej telewizji TV-Asahi turniej jasnowidzów z międzynarodową obsadą[7][8]. W kwietniu 2004 zapowiedział, że zdobędzie nagrodę fundacji Randiego by udowodnić swoje zdolności. W odpowiedzi na zgłoszenie wysłane przez Martina Tredera z Niemiec (w imieniu Krzysztofa Jackowskiego) przedstawiciel fundacji odparł, iż zgodnie z szeroko dostępnym regulaminem, zgłaszający powinien osobiście przysłać zgłoszenie i sam dostarczyć odpowiednie materiały do wstępnego testu, a fundacja przysyła jedynie obserwatora[9]. Do dalszych kroków Krzysztofa Jackowskiego w kierunku podjęcia testu jak dotąd nie doszło.

Polityka
Bez powodzenia kandydował w wyborach parlamentarnych w 2001 do Sejmu z listy Alternatywy Ruchu Społecznego w okręgu gdyńskim[10]. W 2002 został honorowym członkiem Samoobrony RP[11], a w wyborach samorządowych 2006 z listy tego ugrupowania kandydował do sejmiku pomorskiego[12].

Jasnowidztwo
Krzysztof Jackowski w jednym z wywiadów stwierdził, że często zdarza mu się mylić, lecz trafionych wizji ma znacznie więcej niż błędnych[13]; na swojej stronie internetowej skuteczność swoich umiejętności oszacował na 80%[3]. Przepowiednie Krzysztofa Jackowskiego na 2012 rok opublikowanie w grudniu 2011 r. w „Super Expressie” sprawdziły się tylko w 20 procentach (jasnowidz przewidział poprawnie dwa wydarzenia na dziesięć)[14]. Fundacja Nautilus uważa, że posiada on również inne zdolności paranormalne w tym telekinezę[15].

Komenda Główna Policji wydała w 2000 roku raport stwierdzający znikomą skuteczność jasnowidzów. Krzysztof Jackowski ogłosił zamiar wystąpienia na drogę sądową, aby w oparciu o dokumentację prowadzonych przez siebie spraw[13][16] uzyskać potwierdzenie swoich zdolności w sądzie[5]. Do listopada 2011 roku jednak żaden pozew tego typu nie wpłynął. W 2011 roku rzecznik Komendy Głównej Policji oświadczył, iż policja nie zamawia usług jasnowidzów, a także, że nie wnoszą oni istotnych informacji do śledztw[17]. W latach 1994-1999 spraw z udziałem jasnowidzów było 440, z czego 432 to wizje niepotwierdzone, a 8 przybliżone. W pięciu przypadkach można mówić o pomocy jasnowidza. W 12 sprawach policja poprosiła jasnowidza o pomoc[17].

Były rzecznik policji, który przez 10 lat badał sprawy Jackowskiego stwierdził, że żadna z jego wizji się nie sprawdziła[18].

Jesienią 2011 roku fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych stwierdziła, że: „Nie znamy sprawy, w której informacje jasnowidza przyczyniłyby się bezpośrednio do odnalezienia osoby zaginionej. Nie znamy też sprawy, w której informacje od jasnowidza byłyby precyzyjne. Najczęściej brzmią: „żyje, wyjechał za granicę” albo „nie żyje, leży w dole przy domu, który jest blisko lasu” albo rodziny dostają mapkę, która obejmuje ogromny teren i przeszukanie go właściwie nie jest możliwe”[17].

W Polsce napisano co najmniej 3 prace magisterskie odnośnie jasnowidzenia[19], z czego jedna poświęcona wyłącznie Krzysztofowi Jackowskiemu[20].
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 137 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *