Kret i Tadla wypoczną w Gruzji


kret-tadlaJarosław Kret (52 l.) po wielu latach żegna się z TVP. Ma żal, ale woli patrzeć w przyszłość. Z ukochaną jedzie do Gruzji. Tam oboje odpoczną i nabiorą sił. Za nimi przecież stresujący czas.
Pierwszego lipca minęło równo 14 lat od dnia, kiedy po raz pierwszy przepowiedział pełny słońca lipcowy dzień przed kamerami polskiej telewizji. Jarosław Kret nie spodziewał się od władz TVP rocznicowego tortu ze świeczkami. Ale też do głowy mu nie przyszło, że z racji jubileuszu może znaleźć się na bruku.

– Nie miałem wcześniej żadnych sygnałów, że ktoś z mojej pracy jest niezadowolony. Myślałem, że moja umowa zostanie przedłużona na następne miesiące. Tymczasem dzwoni do mnie koleżanka z redakcji i pyta: Jarek już jedziesz na wakacje? Bo nie ma cię w grafiku – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Świat i Ludzie” popularny prezenter pogody.

W głosie Jarosława Kreta słychać wzburzenie pomieszane z rozżaleniem. Nie pojmuje tej decyzji. On kocha robić show pogodowe, z polityką nie chce mieć nic wspólnego. Ale najbardziej boli go forma, w jakiej dowiedział o utracie pracy.

– Nikt nie raczył mnie poinformować, że już jej nie mam. To najtrudniej jest mi zrozumieć. Czuję się bezsilny wobec tak wielkiej arogancji – opowiada rozgoryczony.

Na szczęście ma się na kim wesprzeć. Jest przy nim ukochana Beata Tadla. Ona zwolnienie z TVP ma już za sobą. Straciła pracę na początku roku. Ale znajomi pary mówią, że także jest zaskoczona. Nie przypuszczała, że Jarek podzieli jej los.

– Oboje muszą ochłonąć i na spokojnie pomyśleć o przyszłości. W telewizji znaleźć coś będzie trudno. Polsat podobno nie chce zatrudniać żadnej z gwiazd byłej TVP – mówi osoba związana z telewizją Polsat.

Po ostatnich wydarzeniach telefon Jarosława Kreta i jego partnerki jest rozgrzany do czerwoności. To nie sprzyja chłodnej refleksji co robić dalej i jaką drogę obrać. Muszą nabrać dystansu.

Wykorzystując letnią porę, postanowili więc wyjechać do pięknej Gruzji. Tam będą planować swoje kolejne ruchy. Bo przecież życie się nie kończy i wciąż ma wiele ciekawych pomysłów do zaoferowania.

– Po prostu przyszedł teraz czas na poważne życiowe decyzje – mówi Kret.
źródło: pomponik.pl

Biografia Jarosława

Jarosław Kret (ur. 4 grudnia 1963 w Warszawie) – polski dziennikarz telewizyjny i fotoreporter.

Edukacja
Z wykształcenia jest egiptologiem. Studiował egiptologię w Instytucie Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1987/1988 na stypendium na Uniwersytecie Kairskim w Kairze. Przez dwa lata uczęszczał na zajęcia w Instytucie Archeologii Śródziemnomorskiej. Po stypendium w Kairze przez dwa lata uczęszczał też na zajęcia w zakładzie Afrykanistyki Instytutu Orientalistycznego. W latach 2000-2002 studiował kulturoznawstwo w Podyplomowym Studium Stosunków Międzykulturowych w Instytucie Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Obecność w mediach
W 1992 zaczął pracować jako dziennikarz w lokalnych gazetach warszawskich, współtworząc lokalny miesięcznik „Joli Bord”.

W 1993 został prezenterem i reporterem Wiadomości Warszawskich w prywatnej stacji telewizyjnej Nowa Telewizja Warszawa.

W latach 1994-1995 pracował jako dziennikarz i reporter Teleexpressu, a przez rok był też prezenterem Teleexpressu.

Od 1995 prowadził przez 4 lata swoje autorskie programy telewizyjne: Klub Podróżników, Kino Klubu Podróżników w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym.

Od 2002 r. prowadzi prognozę pogody w TVP – najpierw w TVP 3 (2002-2004), a od 2004 w Wiadomościach TVP 1.

Należał do pierwszego składu redakcyjnego polskiego wydania magazynu National Geographic (1998-2001). W tym czasie był też autorem artykułów i fotoreportaży w National Geographic Polska.

W 2005 roku prowadził w Polskim Radiu sobotnie wydania popularnej audycji radiowej „Lato z Radiem”.

W 2007/2008 współtworzył i prowadził w TVP 1 cykliczny program telewizyjny o kulturze języka polskiego „Od słów do głów”.

Od jesieni 2009 do marca 2010 prowadził nadawany w TVP Info autorski program Planeta według Kreta, w którym opowiadał o kulturze i obyczajach zwiedzanych przez niego krajów. Program zawiesił w związku z przyjściem na świat syna, Franciszka.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Biografia Beaty

Beata Tadla (ur. 14 czerwca 1975 w Legnicy) – polska dziennikarka radiowa, następnie telewizyjna.
Jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy[1]. Ukończyła Kulturoznawstwo i Zarządzanie Instytucjami Kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu[1].

Od 1991 związana była z radiem[1]: początkowo z Radiem Legnica[1], potem warszawskim Radiem Eska[1], następnie Super FM[1], i Radiem Plus[1]. Współpracowała z TV Puls[2], TVP[2] i TVN Style (od sierpnia 2004)[3], gdzie była gospodynią magazynu Klub młodej mamy[4] (do 2006). Od 13 października 2005 do 27 kwietnia 2012 związana była z TVN24[3], gdzie prowadziła: serwisy informacyjne, Magazyn 24 godziny, Fakty po Faktach i Fakty po południu. Od 6 października 2007 do 22 kwietnia 2012 w duecie z Piotrem Marciniakiem prowadziła weekendowe wydania Faktów w TVN[3].

Od 6 listopada 2012 jest gospodynią głównego wydania Wiadomości TVP1[5]. Od września 2013 prowadzi w TVP Info program Dziś wieczorem nadawany po głównym wydaniu Wiadomości.

Od grudnia 2012 do czerwca 2013 prowadziła poniedziałkowe wydania porannego programu TVP1 – Kawa czy herbata?.

31 marca 2012 wystąpiła na deskach Teatru Syrena w premierowym spektaklu Trójka do potęgi (reż. Wojciech Malajkat)[1][6].

Jest autorką książek Pokolenie ’89 czyli dzieci PRL-u w wolnej Polsce[1] (2009), Kto pyta nie błądzi – rozmowy wielkich i niewielkich[1] (2010) i Niedziela bez Teleranka[1] (2011).

Beata Tadla była dwukrotnie zamężna. Drugim mężem jest obecny szef informacji kanału Polsat News Radosław Kietliński. Mają syna Jana[1]. Obecnie związana jest z prezenterem pogody Jarosławem Kretem[7].

Nagrody i wyróżnienia
W 2009 zajęła trzecie miejsce w plebiscycie Mistrz Mowy Polskiej 2009 w kategorii Vox Populi. W 2010 otrzymała w tym samym plebiscycie tytuł Mistrza Mowy Polskiej[2].
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 14 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *