Kinga Preis i Piotr Borowiec marzą o kupnie domu


Serial, w którym Kinga Preis (45 l.) zagrała, zapowiada się na hit. Aktorka ma w związku z tym plany…
Niedawno przyznała w wywiadzie, że to ona jest głównym żywicielem rodziny. Jej partner, Piotr Borowiec, zarabia mniej od niej i nie najlepiej się z tym faktem czuje. Bo choć oboje pracują w branży filmowej, jednak trudno porównywać ich stawki.

Życiowy partner Preis jest utalentowanym operatorem filmowym, w swoim środowisku niezwykle cenionym. Jednak nie ma szans na wynagrodzenie, jakie otrzymują wielkie gwiazdy ekranu. A Kinga niewątpliwie się do nich zalicza!

Producenci zabiegają o udział aktorki w swoich projektach, przystają na oferowane przez jej agentkę warunki. Mogłaby być milionerką, tyle że pieniądze nigdy nie były dla niej priorytetem. Ci, którzy dobrze znają aktorkę, potwierdzają, że nie jest materialistką. Od lat otrzymuje propozycje zagrania dużych ról w serialach, a gaże z nich uczyniłyby ją kobietą bardzo zamożną. Ale ona nie chce pracować tylko dla pieniędzy.

W pracy narzuciła sobie ostrą selekcję: kontrakt podpisuje dopiero wtedy, gdy zaciekawi ją przedstawiony scenariusz. Potrafi zręcznie połączyć przyjemne z pożytecznym. Tak było z serialem TVN „Kaprys losu”, w którym gra główną rolę. Nadany 4. grudnia pilotażowy odcinek przypadł widzom do gustu. Wielka w tym zasługa aktorki, która brawurowo wcieliła się w rolę psychoterapeutki.

Cały serial ruszy z nową ramówką TVN pod koniec lutego, ale w stacji już mówi się o pracy nad scenariuszem do nowych odcinków. – Kinga lubi pracę w tym serialu i z radością wróci na plan drugiej serii. To byłoby połączenie przyjemnego z pożytecznym – mówi osoba z jej otoczenia.

Dzięki pracy przy kolejnych odcinkach Preis być może wreszcie zrealizuje swoje wielkie pragnienie, żeby gdzieś pod Wrocławiem kupić dom.

– Marzymy z Piotrem o kupnie domu, żeby usiąść na tarasie i popatrzeć w przestrzeń, a nie na tramwaje jadące tuż przed nosem. Tylko ja nie chcę podporządkować mojego życia temu, że co miesiąc muszę mieć cztery tysiące na spłatę kredytu – mówi Kinga.

Jeśli „Kaprys losu” odniesie spodziewany sukces, kredyt nie będzie już konieczny!
źródło: pomponik.pl

Biografia Kingi

Kinga Anna Preis (ur. 31 sierpnia 1971 we Wrocławiu) – polska aktorka.

W 1996 ukończyła wrocławską PWST. Jest aktorką Teatru Polskiego we Wrocławiu[1]. Za swe teatralne wystąpienia zyskała wiele nagród. W 2001 czytelnicy miesięcznika „Film” przyznali jej Złotą Kaczkę dla najlepszej aktorki roku[2]. Za role w Poniedziałku, Ciszy i Komorniku przyznano jej nagrody na festiwalu w Gdyni. W spektaklu Kombinat w ramach 23. Przeglądu Piosenki Aktorskiej zaśpiewała utwór Psy Pawłowa[3].

W 2006 została laureatką Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, przeznaczonej dla „młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością”[4]. W 2008 została nagrodzona, za rolę Wandy Boniszewskiej w spektaklu Stygmatyczka Sceny Fakty Teatru Telewizji, podczas VIII Festiwalu Teatru Telewizji Polskiej i Polskiego Radia „Dwa Teatry” w Sopocie[5]. W 2010 została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi[6].

Ma dwóch synów, a jej partnerem jest Piotr Borowiec[7], operator filmowy[8].

Od 2010 roku jest ambasadorem Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” we Wrocławiu.

Teatr Telewizji
1995: Kasia z Heilbronnu, czyli próba ognia – jako Kasia, przeniesienie spektaklu z Teatru Polskiego we Wrocławiu (Scena na Świebodzkim)
2001: Przypadek Klary – jako Klara
2001: Pielgrzymi – jako Artystka
2007: Inka 1946 – jako Maria
2008: Stygmatyczka (Scena Faktu) – jako Wanda Boniszewska
2008: Golgota wrocławska – jako Róża Szwejcer
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 103 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *