Kinga Gajewska wzięła ślub


Kinga Gajewska slubTo była wielka uroczystość na ponad 400 gości, którą uświetnili także strażacy i motocykliści (motory to ogromna pasja męża posłanki)! We wspaniałym Sanktuarium Prymasowskim w Rokitnie sakramentalne „tak” powiedziała posłanka Platformy Obywatelskiej, Kinga Gajewska. Wśród zaproszonych nie zabrakło oczywiście przyjaciół z klubu poselskiego. Pojawiła się m.in. Joanna Kluzik-Rostkowska, Rafał Trzaskowski i Marcin Święcicki. „Same życzenia trwały ponad dwie godziny” – zdradza „Super Expressowi” szczęśliwa panna młoda. Jak poinformował tabloid, od teraz „nie ma już panien w klubie PO”. Sporo posłanek „do wzięcia” wciąż pozostaje za to w Prawie i Sprawiedliwości!
źródło: pomponik.pl
tagi: wyszła za mąż

Biografia Kingi

Kinga Magdalena Gajewska (ur. 22 lipca 1990 w Warszawie) – polska polityk, politolog i samorządowiec, posłanka na Sejm VIII kadencji.

Ukończyła XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego[1] oraz doktorantka na tym wydziale[2]. Podjęła również studia na Wydziale Prawa i Administracji UW. W latach 2011–2012 była stypendystką Wolnego Uniwersytetu Berlina, ukończyła także Szkołę Liderów Politycznych. Od 2010 prowadziła własną działalność gospodarczą[1].

W 2008 wstąpiła do Platformy Obywatelskiej, powoływana w skład władz regionalnych i powiatowych partii. Objęła funkcję przewodniczącej Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” w Warszawie, a następnie w województwie mazowieckim[1].

Bez powodzenia kandydowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 (otrzymała 6221 głosów)[3]. W wyborach samorządowych w tym samym roku z listy Platformy Obywatelskiej uzyskała mandat radnej sejmiku mazowieckiego (otrzymała 10 004 głosy)[4]. W wyborach parlamentarnych w 2015 z ramienia PO kandydowała do Sejmu w okręgu podwarszawskim. Została wybrana na posłankę VIII kadencji, otrzymując 4820 głosów[5].
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 63 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *