Kazimiera Szczuka chwali się Robertem Kowalskim


szczuka-kowalskiKazimiera Szczuka (47 l.) postanowiła wreszcie opowiedzieć o swoim ukochanym. Okazuje się, że zagorzała feministka ma partnera i to od kilku lat!

Szczuka wybiera się do europarlamentu i najwyraźniej uznała, że nic tak jej nie wypromuje, jak wspólna sesja i wywiad z ukochanym w jednym z kolorowych magazynów.

Feministka do tej pory niechętnie dzieliła się szczegółami ze swojego życia intymnego.

Okazuje się, że Szczuka nie jest wcale samotną starą panną, a szczęśliwą kobietą u boku… ukochanego mężczyzny!

Zakochani we wspólnym wywiadzie opowiedzieli o tym, jak się poznali. Trzeba przyznać, że Kazimiera miała dość dziwne wyobrażenie o swoim przyszłym facecie!

„Widywałam Roberta, jak chodził ulicą Obrońców do sklepu albo na spacer z psami.

Taki nieduży facecik z dwoma yorkami i jednym airedale terierem – bardzo piękne psy.

Kojarzył mi się z gejem z Londynu albo Nowego Jorku, ze zdjęć w piśmie wnętrzarskim, noszącym szaliczki w kratkę i prowadzącym dużo terierów” – wyznaje w „Vivie”.

Wybranek feministki to niejaki Robert Kowalski, dziennikarz.

Poznali się, kiedy Kowalski, znany już wtedy dziennikarz, zaprosił Szczukę do jednego z programów TVP, aby porozmawiać o książkach. Znana z programu ,,Najsłabsze ogniwo” filolożka nie mogła się spodziewać, że na umówionym spotkaniu zobaczy swojego sąsiada z warszawskiej Saskiej Kępy.

Mężczyzna z kolei wyjawił, że Szczuka tak go oczarowała, że zostawił dla niej… żonę!

„Miałem wtedy żonę i wszystko na pierwszy rzut oka bardzo poukładane. Ale zmieniłem dla Kazi swoje życie” – zdradza Kowalski.
źródło: pomponik.pl

Biografia Kazimiery

Kazimiera Szczuka (ur. 22 czerwca 1966 w Warszawie) − polska historyczka literatury i krytyczka literacka, dziennikarka telewizyjna i działaczka feministyczna[1].
Wykładowczyni Gender studies w Instytucie Badań Literackich PAN i wydziału reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Współzałożycielka Porozumienia Kobiet 8 marca, współorganizatorka warszawskich Manif. Jedna z założycielek (i była członkini) partii Zieloni 2004, członkini zespołu „Krytyki Politycznej” i Feminoteki. Autorka dwóch książek, publikowała między innymi w następujących periodykach: „Gazeta Wyborcza”, „Res Publica Nowa”, „Teksty Drugie”, „Zadra” oraz „Pismo Ośrodka Informacji Środowisk Kobiecych”. Autorka programów telewizyjnych.
Kazimiera Szczuka jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i uczennicą Marii Janion[1]. Za swoją pracę magisterską została wyróżniona nagrodą im. Jana Józefa Lipskiego[2].

W lutym 2000 była jedną z założycielek Porozumienia Kobiet 8 Marca, które organizuje warszawskie Manify.

Jako dziennikarka telewizyjna zadebiutowała 30 kwietnia 2001 w magazynie kulturalnym Dobre książki, który prowadziła z Witoldem Beresiem i Tomaszem Łubieńskim. Od stycznia do marca 2003 była jedną z prowadzących program Pegaz. Oba programy emitowane były na antenie Telewizji Polskiej. Szerszą popularność zdobyła w 2004, kiedy to w marcu zadebiutowała jako prowadząca teleturniej wiedzy ogólnej Najsłabsze ogniwo w TVN. Styl prowadzenia (zgodny z formatem licencyjnego teleturnieju) wzbudzał w Polsce kontrowersje[2]. W tym samym roku opublikowała książkę Milczenie owieczek, dotyczącą postulowanego prawa do aborcji, antykoncepcji i edukacji seksualnej. Od 12 listopada 2004 prowadzi wraz z Krzysztofem Kłosińskim program poświęcony książkom i literaturze Wydanie II poprawione, emitowany w TVN i TVN24.

26 lutego 2006 jako jeden z gości wystąpiła w programie Kuba Wojewódzki, gdzie przedrzeźniała głos Magdaleny Buczek, niepełnosprawnej prezenterki Radia Maryja. Za emisję tego odcinka Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na Polsat karę pieniężną w wysokości 500 000 złotych. Zdaniem KRRiT, w programie prześmiewczo odnoszono się do osób niepełnosprawnych oraz modlitw[3]. Kazimiera Szczuka tłumaczyła, że nie wiedziała o niepełnosprawności Magdaleny Buczek[4] oraz że ją przeprosiła[5].

Nieregularnie występuje w różnego rodzaju programach TV, głównie w TVN. Występowała m.in. w programie Kocham Cię Polsko! w 2009[6], odgrywała rolę eksperta w teleturnieju Milionerzy[7], była gościem specjalnym i jurorem jednego odcinka programu Top Model w 2010[8]. Była też m.in. członkiem komisji specjalnej programu telewizyjnego Opowiedz nam swoją historię wyemitowanego w TVP2 w 2010. Wypowiada się też jako gość w audycjach publicystycznych na tematy społeczne.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 otrzymała pierwsze miejsce na liście komitetu Europa Plus Twój Ruch (jako bezpartyjna kandydatka z poparciem TR) w województwie kujawsko-pomorskim[9].

Rodzina
Ojciec, Stanisław Szczuka (1928–2011) był adwokatem, związanym od lat 50. XX wieku ze środowiskami opozycyjnymi wobec władz PRL[10]. Matka, Janina z domu Winawer, pochodząca z zasymilowanej od wielu pokoleń rodziny żydowskiej, jest lekarką[1]. Kazimiera Szczuka jest wnuczką adwokata Władysława Winawera i praprawnuczką szachisty Szymona Winawera.

Programy telewizyjne
2001: Dobre książki
2003: Pegaz
2004: Najsłabsze ogniwo
2004: Wydanie II poprawione
2006: Dwururka

Publikacje książkowe
2001: Kopciuszek, Frankenstein i inne
2004: Milczenie owieczek. Rzecz o aborcji
2011: Duża książka o aborcji, współautorka Katarzyna Bratkowska
2012: Janion. Transe – traumy – transgresje. 1: Niedobre dziecię, współautorka Maria Janion
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 6 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *