Kate i William świętują 10. rocznicę ślubu


To było jedno z najgłośniejszych i najbardziej wyczekiwanych wydarzeń ostatniej dekady. Dokładnie dziesięć lat temu książę William i Kate Middleton powiedzieli sobie sakramentalne „tak”.
29 kwietnia 2011 roku oczy całego świata były zwrócone na Londyn. Tego dnia w Opactwie Westminsterskim książę William – wnuk Elżbiety II – i jego ukochana, Kate Middleton, przyrzekli sobie „miłość, wierność i uczciwość małżeńską”. Mimo kilku kryzysów, dziś wciąż cieszą się niesłabnącym poparciem wśród poddanych, są dumnymi rodzicami trójki wspaniałych dzieci i co najważniejsze, nadal darzą się ogromnym uczuciem.
Wbrew temu, co myślała większość fanów „royalsów”, Kate i William wcale nie poznali się na studiach. Przyszli małżonkowie spotkali się po raz pierwszy znacznie wcześniej. W 1991 roku najstarszy syn księcia Karola wraz z kolegami przyjechał na zawody hokejowe do szkoły, której uczennicą była młoda Middleton.
Pamiętam ten mecz, bo chyba nigdy spotkanie „Koltów” nie cieszyło się takim zainteresowaniem. To było prawdziwe wariactwo. Kate będąca pod wielkim wrażeniem Księcia trzymała nawet jego zdjęcie w pokoju, twierdząc jeśli nie poślubi jego, nie poślubi nikogo – zdradza tajemniczy informator w rozmowie z „Daily Telegraph”.
Prawdziwe uczucie zrodziło się jednak dziesięć lat później, kiedy ścieżki obojga znowu się splotły. Poza wspólnym mieszkaniem w akademiku, Kate i William spędzali ze sobą bardzo dużo czasu także na uczelni, ponieważ razem studiowali historię sztuki. Miłość rozwijała się, rosła w siłę z każdym dniem. Niestety, w związku zdarzają się trudne chwile, te nie ominęły także książęcej pary. Okazały się jednak one na tyle poważne, że w 2007 roku zakochani podjęli decyzję o rozstaniu.
Na szczęście i ta bajka miała swój happy end… Kate i William pokonali kryzys, a trzy lata później – 16 listopada 2010 roku – ogłosili światu, że podczas wycieczki do Kenii zaręczyli się. Przyszły następca brytyjskiego tronu podarował swojej wybrance pierścionek, który wcześniej należał do jego matki, Diany Spencer.
Oświadczyny były bardzo romantyczne. Myślałam sobie, że taka chwila może nadejść, ale kiedy William poprosił mnie o rękę, byłam w szoku – wyznała Middleton w wywiadzie dla telewizji ITN, którego udzieliła wspólnie z narzeczonym.
Ślub odbył się niespełna pół roku później, 29 kwietnia 2011 roku. W uroczystości udział wzięło ponad 1900 gości, natomiast na ulicach Londynu pojawiło się blisko milion osób. Zgromadzeni z wielkim entuzjazmem śledzili przejazd młodej pary do Pałacu Buckingham. Dzień zaślubin był w Wielkiej Brytanii świętem bankowym, czyli dniem wolnym od pracy.
Małżeństwo Cambridge doczekało się trójki potomstwa – siedmioletniego George’a, Charlottę, która 2 maja będzie obchodziła szóste urodziny oraz trzyletniego Louisa.
Na razie nie wiadomo, czy Kate i William w jakiś szczególny sposób będą świętować cynową rocznicę ślubu.


źródło: gala.pl oraz instagram.com
Kilka słów z Wikipedii o Williamie
Wilhelm, książę Cambridge[1], właśc. Wilhelm Artur Filip Ludwik; ang. William Arthur Philip Louis; potocznie zwany księciem Williamem (ur. 21 czerwca 1982 w Londynie) – książę Zjednoczonego Królestwa, członek brytyjskiej rodziny królewskiej, syn Karola, księcia Walii i Diany Spencer, wnuk królowej Elżbiety II, brat księcia Henryka. Jest drugą osobą w kolejce do tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
Książę Wilhelm urodził się w szpitalu św. Marii w Paddington, w zachodnim Londynie. Jego ojcem jest Karol, książę Walii, najstarszy syn królowej Elżbiety II i Filipa, księcia Edynburga. Jego matką była lady Diana Spencer, najmłodsza córka Edwarda Spencera, 8. hrabiego Spencera. Jako wnuk brytyjskiej monarchini i syn księcia Walii nazywany jest „Jego Królewska Wysokość Książę Wilhelm z Walii”. Gdy był dzieckiem, jego rodzice pieszczotliwie nazywali go „Wombat”.
Został ochrzczony 4 sierpnia 1982 r. w dniu 82. urodzin jego prababci, w pokoju muzycznym Pałacu Buckingham, czego dokonał arcybiskup Canterbury dr Robert Runcie. Jego rodzicami chrzestnymi byli: król Hellenów Konstantyn II, sir Laurence van der Post, Aleksandra Windsor, lady Ogilvy, Natalia Grosvenor, księżna Westminster, Norton Knatchbull, lord Romsey i lady Susan Hussey.
Wilhelm ma młodszego brata, księcia Henryka. Druga żona jego ojca, Camilla, księżna Kornwalii, jest ich macochą, dając im przybrane rodzeństwo: brata Toma Parkera Bowlesa i siostrę Laurę Lopes.
Ze strony matki jest potomkiem króla Karola II Stuarta poprzez jego nieślubnego syna Henry’ego FitzRoya, 1. księcia Grafton. Wnuczka 1. księcia lady Isabella FitzRoy poślubiła Francisa Seymoura-Conwaya, 1. markiza Hertford. Jednym z ich synów był admirał lord Hugh Seymour, którego wnuczka Adelaide Seymour poślubiła Fredericka Spencera, 4. hrabiego Spencera, w linii prostej prapradziadka Diany Spencer. Książę Wilhelm jest więc pierwszym od czasów królowej Anny potomkiem króla Karola I Stuarta, jaki zasiądzie na brytyjskim tronie. Czytaj więcej
Kilka słów z Wikipedii o Kate
Katarzyna, księżna Cambridge, ang. Catherine, Duchess of Cambridge (ur. 9 stycznia 1982 w Reading jako Catherine Elizabeth Middleton) – Angielka, od 29 kwietnia 2011 żona brytyjskiego księcia Wilhelma. Po ślubie uzyskała tytuł księżnej Cambridge. Jest matką księcia Jerzego, księżniczki Karoliny oraz księcia Ludwika, którzy zajmują kolejno trzecie, czwarte i piąte miejsce w linii sukcesji do brytyjskiego tronu.
Urodziła się 9 stycznia 1982 w Reading w hrabstwie Berkshire, jest najstarszą z trójki dzieci Carole Middleton (z domu Goldsmith, ur. 1955) i Michaela Middletona (ur. 1949). Rodzice Middleton poznali się, pracując wspólnie w sektorze usług lotniczych: matka była stewardesą, a ojciec – dyspozytorem lotów w British Airways[1]; w 1987 założyli „Party Pieces”, prywatną spółkę z obrotami ok. 30 mln funtów[2]. Ma dwoje młodszego rodzeństwa: siostrę Philippę (ur. 6 września 1983) i brata Jamesa (ur. 15 kwietnia 1987). Uczęszczała do szkół z internatem włącznie z St. Andrew’s Prep School i Marlborough College. Jest absolwentką wydziału historii sztuki na Uniwersytecie w St Andrews w Fife, gdzie poznała księcia Wilhelma (Williama). Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Dodaj komentarz