Kate Hudson i Matthew Bellamy zaręczeni


hudson-bellamyGwiazda potwierdziła swoje zaręczyny w programie telewizyjnym „Today Show”, gdy prowadzący Matt Lauer zauważył na jej palcu pierścionek zaręczynowy.

„Jestem zaręczona. – To się stało tydzień temu. To było bardzo cudowne, bardzo romantyczne. Matt to wspaniały człowiek. Cieszę się, że zauważyłeś. Jeszcze tego nie ogłosiłam. Nie zamierzamy jednak od razu iść do ołtarza. Na początek zajmiemy się wychowaniem dziecka, a potem dopiero pomyślimy o ślubie.” – wyznała Hudson.

Kate i Matt są parą od maja 2010 r.


Wideo – Kate Hudson

Biografia Kate

Kate Garry Hudson (ur. 19 kwietnia 1979 w Los Angeles) – amerykańska aktorka.

Córka aktorki Goldie Hawn oraz aktora i scenarzysty Billa Hudsona. Jednak za swojego ojca uważa wieloletniego przyjaciela Goldie Hawn Kurta Russella, który zamieszkał z jej rodziną, gdy miała trzy lata.

Matka chciała, żeby Kate po ukończeniu szkoły średniej poszła na studia na Uniwersytet Nowojorski, Kate wybrała jednak karierę aktorską. Debiutowała w 1998 roku w filmie Desert Blue.

Największym sukcesem Kate jest rola Penny Lane w filmie U progu sławy. Dzięki tej produkcji Hudson została nominowana do Oscara.

W dwa lata po debiucie za rolę w U progu sławy Camerona Crowe’a otrzymała Złoty Glob. Początkowo rolę, która przyniosła Hudson popularność, miała zagrać Sarah Polley. Gdy jednak okazało się, że Polley musi zrezygnować ze względu na inne projekty, Crowe nosił się nawet z rezygnacją z filmu. Hudson przekonała go jednak, że nie pożałuje, jeśli postawi na nią.

W 2000 roku zagrała w filmie Dr. T i kobiety gdzie wcieliła się w córkę głównego bohatera, porzucającą na własnym ślubie narzeczonego dla byłej dziewczyny (Liv Tyler).

Kate Hudson znana jest również z telewizji, dzięki występom w serialach Ich pięcioro i EZ Streets. Występuje także w teatrze.

W latach 2000–2007 była żoną Chrisa Robinsona z The Black Crowes. Ma z nim ma syna o imionach Ryder Russell, urodzonego w 2004. Obecnie spotyka się z Mattem Bellamy, frontmanem zespołu rockowego Muse. Para oczekuje dziecka.

Filmografia

Aktorka

Filmy fabularne

1998: Ricochet River jako Lorna

1998: Desert Blue jako Skye

1999: 200 papierosów jako Cindy

2000: Plotka jako Naomi Preston

2000: Wszystko o Adamie jako Lucy

2000: Dr T i kobiety jako Dee Dee Travis

2000: U progu sławy jako Penny lane

2001: The Cutting Room jako Chrissy Campbell

2002: Cena honoru jako Ethne Eustace

2003: Rozwód po francusku jako Isabel Walker

2003: Jak stracić chłopaka w 10 dni jako Andie Anderson

2003: Alex i Emma jako Emma, Ylva, Elsa, Eldora, Anna

2004: Mama na obcasach jako Helen Harris

2005: I’m Still Here: Real Diaries of Young People Who Lived During the Holocaust jako Eva Ginzova

2005: Klucz do koszmaru jako Caroline Ellis

2006: Ja, Ty i On jako Molly Petersen

2008: Nie wszystko złoto co się świeci jako Tess Finnegan

2008: Dziewczyna mojego kumpla jako Alexis

2008: Ślubne wojny jako Liv

2009: Dziewięć (Nine) jako Stephanie Necrophuros

2011: Pożyczony narzeczony (Something Borrowed) jako Darcy Rhone

Seriale telewizyjne

1994–2000: Ich Pięcioro jako Cory

1996–1997: Okrutne ulice jako Larraine Cahill

Producent

2005: Can You Keep a Secret? (producent)

2005: 14 godzin (producent wykonawczy)

2006: Sleight of Mind (producent)

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Biografia Matta

Matthew James Bellamy (ur. 9 czerwca 1978 w Cambridge w Anglii) – brytyjski muzyk rockowy, lider zespołu Muse. Śpiewa, pisze teksty, gra na gitarze elektrycznej, fortepianie i instrumentach klawiszowych.

Wczesne lata

Ojciec Matta, George, był muzykiem, grał na gitarze rytmicznej w znanej w latach 60. grupie The Tornados.

Matka Matta, Marilyn, pochodziła z Belfastu, przybyła do Anglii w latach 70. Już pierwszego dnia pobytu poznała Georga Bellamy, pracującego wtedy jako taksówkarz w Londynie. Wkrótce przenieśli się do Cambridge gdzie urodził się Paul, starszy brat Matta i on sam.

Matthew zadebiutował jako 12-latek na szkolnym konkursie talentów, gdzie zagrał utwór boogie-woogie na pianinie.

Po ukończeniu szkoły średniej nastoletni Matthew był już praktycznie samodzielny. Pracował jako hydraulik, malarz pokojowy i remontował mieszkania.

Muse

Jeszcze w szkole wraz z kolegami Chrisem Wolstenholme i Dominikiem Howardem utworzyli zespół rockowy Muse. Matthew gra tam na gitarze, instrumentach klawiszowych, jest kompozytorem i autorem tekstów. Jego charakterystyczny wokal momentami podchodzi pod falset. Muzycy, którzy wywarli na niego największy wpływ to m.in. Tom Morello z Rage Against the Machine i Jimi Hendrix, a z muzyki poważnej Siergiej Rachmaninow i Fryderyk Chopin. Wraz z resztą zespołu otrzymał wiele nagród m.in. nagrody magazynu Q, tygodnika NME, Kerrang!, nagrodę Brit Awards i MTV Europe Music Awards. Sam zdobył nagrodę Najseksowniejszego faceta 2007 na NME Awards 2007. W lipcu 2007 europejski magazyn gitarowy Total Guitar ogłosił go „pierwszym gitarowym geniuszem XXI wieku”. Został uznany za najseksowniejszego faceta 2009 roku na rozdaniu nagród NME Awards 2009.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 38 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *