Katarzyna Bosacka nie jest już żoną ambasadora


bosaccy-katarzyna-i-marcinPrzez sześć ostatnich lat Katarzyna Bosacka (44 l.) dzieliła życie pomiędzy Polskę a Kanadę. Teraz wraca na stałe do kraju.
Dziennikarka w Polsce prowadzi cykl programów „Wiem, co jem i wiem, co kupuję”, w Kanadzie pełniła jedynie obowiązki żony ambasadora RP Marcina Bosackiego, który nieustannie był w rozjazdach, cały czas gdzieś zapraszany, nieobecny…
Po tym, jak skończyła się jego misja, rodzina Bosackich postanowiła wrócić do ojczyzny. Pani Katarzyna już nie musi przemierzać oceanu, by pracować. I choć na obczyźnie nie było źle, poczuła ulgę.
– Wszystko u nas w porządku. Z rodziną i psem z małymi przygodami przeżyliśmy podróż przez ocean i już jesteśmy u siebie. Tam też było fajnie, ale naszym domem jest Polska. Ponadto jedzenie u nas jest dużo lepsze i zdrowsze – podkreśla Katarzyna, mama czworga dzieci: Marysi, Zosi, Janka i Franka.
Jej pociechy nie buntowały się z powodu powrotu do kraju. – Przyjęły to jako normalną sprawę. Najmłodszemu jest dobrze tam, gdzie jest mama i tata. Dziewczynki teraz są na obozie tanecznym. Wróciły do dawnego zespołu, w którym tańczą ludowe tańce. A najstarszy syn prawdopodobnie rozpocznie studia na Uniwersytecie Warszawskim. Wcześniej skończył liceum w Ottawie – wyjaśnia Bosacka.
Sama ma bliżej do telewizji, wraca do pracy na uczelni i planuje wydanie książki z przepisami dań, którymi nie tak dawno częstowała gości jako żona ambasadora.
Czy będzie tęsknić za Kanadą? Niewykluczone… Jej zdaniem to bardzo przyjazny kraj z piękną fauną i florą oraz zawsze uśmiechniętymi, sympatycznymi i życzliwymi ludźmi.
Gdy pies rodziny Bosackich wpadł pod samochód i chodził w specjalnym kołnierzu, nie znalazł się na ulicy nikt, kto nie zapytał, co stało się pieskowi.
– W Kanadzie żyliśmy w środku lasu. Wszędzie skakały czarne i szare wiewiórki, a tuż obok nas mieszkał skunks i szopy pracze. Świstaki widywaliśmy w sąsiedztwie. To było świetne miejsce do mieszkania i życia.
źródło: pomponik.pl
Biografia Katarzyny
Katarzyna Bosacka (ur. 1972[1]) – dziennikarka prasowa i telewizyjna, autorka publikacji na temat zdrowia, urody, nauki, medycyny, wychowania dzieci. Szefowa działu urody i zdrowia w „Wysokich Obcasach”, sobotnim dodatku dla kobiet do „Gazety Wyborczej”. W redakcji pracowała od 1996 roku, w „Wysokich Obcasach” od 1998 roku, czyli od początku ich istnienia do roku 2011.
Z wykształcenia jest polonistką[1]. Wspólnie z dr n. med. Marią Noszczyk, dermatologiem i kosmetologiem, jest autorką książki Cena urody. Jest także jedną z autorek książki Jestem mamą, opisującej doświadczenia dziennikarek i aktorek związane z macierzyństwem. W latach 2006-2008 wspólnie z Klaudią Carlos prowadziła program Salon piękności w TVN Style, poświęcony pielęgnacji skóry, kosmetykom, zdrowemu trybowi życia i zagadnieniom zdrowotnym oraz konsumenckim.
W latach 2007-2010 była korespondentką „Wysokich Obcasów” w Waszyngtonie. Od września 2010 roku pisze i prowadzi w telewizji TVN Style program konsumencki „Wiem, co jem i wiem, co kupuję”. W tej samej stacji prowadziła wiosną 2013 roku program „O matko!”.
Jest laureatką m.in. przyznawanego dziennikarzom naukowym Kryształowego Pióra za najlepszy w 2011 roku materiał dziennikarski poświęcony profilaktyce nadciśnienia i chorób serca. W 2012 roku otrzymała główną nagrodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w konkursie „Libertas et Auxilium” za najlepszy program poświęcony ochronie konsumentów. W maju 2014 roku otrzymała również nagrodę ogólnopolskiego miesięcznika ekologicznego Ekonatura: Laur Ekoprzyjaźni 2013 dla osoby indywidualnej za wybitne zasługi na rzecz edukacji ekologicznej i prozdrowotnej w Polsce.
Jest żoną Marcina Bosackiego, dziennikarza i byłego ambasadora RP w Kanadzie oraz matką czwórki dzieci.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Biografia Marcina
Marcin Bosacki (ur. 5 listopada 1970 w Poznaniu[1]) – polski dziennikarz prasowy, publicysta, dyplomata.
Pod koniec lat 80. zaangażowany w działalność Szkolnych Kół Oporu Społecznego[1]. Ukończył studia historyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza[2]. Od 1990 był związany z „Gazetą Wyborczą”. Był reporterem oddziału poznańskiego i sekretarzem tamtejszej redakcji, następnie redaktorem działu zagranicznego, wiceszefem działu politycznego „GW”, a w latach 2000–2006 szefem działu zagranicznego tej gazety. W 2007 został stałym korespondentem w Stanach Zjednoczonych[3].
Jest współautorem tekstu Państwo Elektromis nagrodzonego przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich[4].
Opublikował książkę Podziemie w Cegielskim (NSZZ „Solidarność” ZPM H. Cegielski Poznań od 13 grudnia 1981 do 17 kwietnia 1989)[5].
We wrześniu 2010 objął funkcję rzecznika prasowego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych[6][7]. We wrześniu 2013 został powołany na ambasadora RP w Kanadzie. Na 31 lipca 2016 wyznaczono datę zakończenia przez niego misji dyplomatycznej w Kanadzie[8].
Jest mężem dziennikarki Katarzyny Bosackiej.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz