Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli – profil pary

Justyna Maria Kowalczyk-Tekieli (ur. 19 stycznia 1983 w Limanowej) – polska biegaczka narciarska, mistrzyni i multimedalistka olimpijska, mistrzyni i multimedalistka mistrzostw świata, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich.
Kacper Tekieli (ur. 23 listopada 1984 w Gdańsku) – polski wspinacz, instruktor wspinaczki sportowej z tytułem nadanym przez Polski Związek Alpinizmu.

Początek związku

O początkach znajomości z Kacprem Justyna opowiadała na łamach „Newsweeka”. – Polski Związek Alpinizmu miał szeroko zakrojone plany wobec mnie, a ja nie miałam żadnych podstaw ku temu, żeby iść w wysokie góry, prócz niezłej psyche i dobrej wydolności. Chciałam nauczyć się wszystkiego od podstaw, związek zaproponował Kacpra i przyjechałam do niego w podkrakowskie Skałki po naukę wertykalnego świata. Kurs był bardzo profesjonalny. A po kursie zauważyliśmy, że się bardzo polubiliśmy (…) – mówiła w rozmowie z Wojciechem Staszewskim w październiku 2020 roku.
źródło: sport.onet.pl

Zaręczyny

Justyna i Kacper zaręczyli się w Boże Narodzenie 2019.
źródło: sport.se.pl

Ślub

Justyna i Kacper wzięli ślub 24 września 2020 roku w Gdańsku. Para wzięła ślub cywilny, a pani młoda postawiła na czerwoną sukienkę. Justyna i Kacper mieli pobrać się w maju 2020, ale plany pokrzyżowała im pandemia koronawirusa.
źródło: gazetakrakowska.pl, sport.se.pl oraz sport.onet.pl

Wspólne dzieci

Serwis gala.pl w maju 2021 roku poinformował, że Justyna jest w ciąży.

(Odwiedzono: 0 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)