Jon Hamm i Jennifer Westfeldt rozstali się


hamm westfeldtKolejny hollywoodzki związek nie przetrwał próby czasu. Jon Hamm (44 l.) został singlem!
Gwiazdor serialu „Mad Men” do tej pory miał uporządkowane życie osobiste, co w show-biznesie jest rzadkością.
Aktor w 1997 roku związał się ze swoją koleżanką po fachu Jennifer Westfeldt (45 l.).
Para nigdy nie zdecydowała się na ślub. Jak dotąd ich związek wydawał się niemal idealny.
Hamm wprawdzie zmagał się z uzależnieniem od alkoholu, jednak ukochana wspierała go w walce z nałogiem.
Jak donosi magazyn „Star”, para właśnie się rozstała!
Jednak to nie problemy z alkoholem miały być przyczyną ich zerwania, a inna wizja przyszłości.
Westfeldt próbowała od lat namówić aktora na dziecko, jednak on cały czas powtarzał jej, że jeszcze nie jest na to gotowy.
W jednym z wywiadów otwarcie zresztą przyznał, że posiadanie dzieci niezbyt go interesuje.
Para dopiero teraz doszła do wniosku, że zbyt wiele ich różni i postanowili się rozstać.
źródło: pomponik.pl
Biografia Jona
Jonathan Daniel Hamm[1][2], bardziej znany jako Jon Hamm (ur. 10 marca[3] 1971 r[4][5][6]. w Saint Louis[7] w stanie Missouri, USA) – amerykański aktor i producent filmowy, znany m.in. z roli Dona Drapera w serialu Mad Men, za którą w 2008 roku zdobył nagrodę Złotego Globu dla Najlepszego aktora w dramacie telewizyjnym oraz Emmy[8].
Urodził się w St. Louis w Missouri jako syn Deborah i Daniela Hammów. Jego ojciec prowadził firmę przewozową, a matka była sekretarką. Jest niemieckiego, angielskiego i irlandzkiego pochodzenia; Jego nazwisko pochodzi od niemieckich imigrantów[9]. Rodzice rozwiedli się, gdy miał dwa lata i zamieszkał w Creve Coeur w Missouri z matką. Gdy miał 10 lat jego matka zmarła na raka jelita grubego[10]. Następnie przeniósł się do ojca, który zmarł, gdy miał 20 lat[11].
Uczęszczał do prywatnej szkoły John Burroughs School w Ladue, gdzie był członkiem kluby piłki nożnej, baseball i drużyny pływackiej[12]. W pierwszej klasie szkoły podstawowej wystąpił jako Kubuś Puchatek[13], w wieku 16 został obsadzony w roli Judasza w musicalu Stephena Schwartza Godspell[14]. W 1989 r. podjął studia na University of Texas at Austin, gdzie był członkiem Upsilon Chapter braterstwa Sigma Nu[15]. Po śmierci ojca wrócił do aktorstwa w University of Missouri; wziął udział w reklamach, wystąpił w studenckim przedstawieniu Sen nocy letniej oraz musicalu Stephena Sondheima Zabójcy (Assassins) jako Leon Czolgosz. W 1993 roku otrzymał bakalaureat na kierunku języka angielskiego[16].
Kariera
Przez wiele lat przyjaźnił się z aktorem Paulem Ruddem, którego odwiedził w Hollywood w 1992 roku. W 1995 roku przeprowadził się na stałe do Los Angeles z samochodem i 150 dolarami w kieszeni. Rozpoczął pracę jako kelner i jednocześnie uczestniczył w przesłuchaniach. Występował w Sacred Fools Theater Company w Los Angeles, m.in. w tragedii szekspirowskiej Tymon Ateńczyk jako Flawiusz – główny służący Tymona[17]. Po gościnnym występie w jednym z odcinków serialu Fox Ally McBeal (1997) zachwycający facet przy barze, w 1998 r. nie uzyskał żadnych ofert pracy. Po trzech latach został porzucony przez William Morris Agency. Kontynuował pracę jako kelner i krótko pracował jako scenograf dla pornograficznego filmu.
Pojawił się w jednym z odcinków serialu Kolorowy dom (The Hughleys, 2000) i otrzymał rolę romantycznego strażaka Burta Ridley’a w seilau NBC Powrót do Providence (Providence, 2000–2001)[18]. Na kinowym ekranie zadebiutował w komedii science-fiction Clinta Eastwooda Kosmiczni kowboje (Space Cowboys, 2000) jako młody pilot, a następnie wystąpił w niezależnej komedii romantycznej Całując Jessikę Stein (Kissing Jessica Stein, 2001) oraz filmie wojennym Byliśmy żołnierzami (We Were Soldiers, 2002) obok Mela Gibsona i Madeleine Stowe. Jego kariera została dodatkowo wzmocniona, gdy zagrał rolę inspektora policji Nate Basso w serialu Babski oddział (The Division, 2002-2004). Przełomową rolę otrzymał w 2007 roku, kiedy pokonał ponad 80 kandydatów i zagrał rolę Donalda Francisa „Dona” Drapera w serialu Mad Men[19][20].
Życie prywatne
Od 1997 r. jest związany z aktorką i scenarzystką Jennifer Westfeldt (ur. 1970)[21].
Wybrana filmografia
Kosmiczni kowboje (Space Cowboys, 2000) jako Młody Pilot
Całując Jessikę Stein (Kissing Jessica Stein, 2001) jako Charles
Byliśmy żołnierzami (We Were Soldiers, 2002) jako Kapitan Matt Dillon
Ira i Abby (2006) jako Ronnie
Jak złamać 10 przykazań (The Ten, 2007) jako Instruktor spadochroniarstwa Chris Knarl
Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia (The Day the Earth Stood Still, 2008) jako Dr Granier, agent NASA
Samotny mężczyzna (A Single Man, 2009) jako Harold Ackerley (głos, niewymieniony w czołówce)
Skradzione życie (Stolen, 2009) jako Tom Adkins Senior
Shrek Forever (Shrek Forever Afte, 2010) jako Brogan (głos)
Drużyna A (The A-Team, 2010) jako Agent Lynch (niewymieniony w czołówce)
Miasto złodziei (The Town, 2010) jako Agent Adam Frawley
Skowyt (Howl, 2010) jako Jake Ehrlich
Sucker Punch (2011) jako Ostry Gracz / Doktor
Druhny (Bridesmaids, 2011) jako Ted (niewymieniony w czołówce)
Single od dziecka (Friends with Kids) (2012) jako Ben
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)