John Stamos i Leah Marsh


stamos-marshJohn i Leah byli parą od 2007 do 2010 r.

Partnerzy:
Johna
Julie Ronnie 1983
Teri Copley 1984-85
Chelsea Noble 1987-88
Lori Loughlin 1989
Marlee Matlin 1989
Paula Abdul 1990-91
Julie Anderson 1991-94
Rebecca Romijn 1994-05
ślub 19 08 1998
Emma Heming 2007

Biografia Johna
John Philip Stamotopoulos (ur. 19 sierpnia 1963 roku w Cypress, w stanie Kalifornia) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny. Jego oryginalne nazwisko Stamotopoulos zostało skrócone przez jego dziadków, kiedy przybyli do Ameryki z Grecji.
Syn greckiego emigranta Billa Johna Stamosa, restauratora fast foodów, który zamieszkał w Stanach Zjednoczonych, i irlandzkiej emigrantki Loretty (z domu Phillips), ma dwie młodsze siostry – Alainę i Janeen. W wieku czterech lat uczył się grać na perkusji, flecie i trójkącie. Uczęszczał do Lexington Junior High i John F. Kennedy High. Kiedy miał 19 lat zaczął występować z zespołem rockowym o nazwie Destiny. Po udziale w reklamach telewizyjnych, debiutował rolą Blackie’go w operze mydlanej ABC Szpital Generalny (General Hospital, 1983), za którą zdobył nominację do nagrody Emmy oraz otrzymał nagrodę Nagrodę Młodych Artystów i Soapy. Następnie pojawił się w telewizyjnej wersji książki Lewis Carroll CBS Alicja w krainie czarów (Alice in Wonderland, 1985) u boku Scotta Baio, Roddy’ego McDowalla, Ringo Starra i Patricka Duffy. Sławę zawdzięcza roli Jesse’go Katsopolisa w sitcomie ABC Pełna chata (Full House, 1987–95).

Początki kariery

Stamos rozpoczął karierę aktorską z roli w serialu telewizyjnym General Hospital jako Blackie Parrish, za którą otrzymał nagrodę Daytime Emmy nominację w 1984 roku. Wtedy General Hospital reżyser obsady Cena Gary zauważył, że Stamos nie czytać żadnych szczególnych części. [ potrzebne źródło ], kiedy pracował na General Hospital że został zauważony z dziennych widzów, ale przez 1984 Stamos postanowił przenieść się na castingu do kiedy, i dostałem roli głównej, w krótkotrwałym CBS serialu o nazwie Sny , w których grał początkującego muzyka w zespole o tym samym tytule.

Później grał rolę w sitcomie You Again? (1986) z Jackiem Klugman .
Full House
W latach 1980, ABC 's Full House stopniowo stał się hitem, a pokaz zestalony karierę Stamos jest. W pierwszym sezonie jego postać pełna nazwa została zaksięgowana jako Jesse Cochran. Podczas drugiego sezonu potem zmienił nazwisko bohatera do Katsopolis aby podkreślić jego greckiego dziedzictwa, zgodnie z Jeff Franklin . Zagrał jedną z serialu bohaterów , Jesse , który mieszkał z bratem w-prawo Danny (Bob Saget), którego zmarła żona była Jessego starsza siostra. Danny jest najlepszym przyjacielem Joey (Dave Coulier) również mieszkał w domu z nimi. Pomógł podnieść swoich młodych siostrzenice DJ, Stephanie i Michelle. Był znany jako „zły chłopiec” na początku, dopóki nie zakochał się i ożenił Rebecca Donaldson-Katsopolis i miał bliźniaków Mikołaja i Alexander, znany lepiej jako Nicky i Alex. W 1995 roku, po ośmiu sezonach, seria została anulowana. Od tego czasu utrzymywał bliskie relacje z współpracy gwiazd Bob Saget , Dave Coulier , Lori Loughlin , Jodie Sweetin , Mary-Kate i Ashley Olsen , a Candace Cameron Bure . Począwszy od 2011 roku, odbędzie się pokaz syndykacji na ABC Family i TeenNick .
Post-Full House

Od pokazu odstąpienia Stamos pojawił się w licznych wykonane dla telewizji filmów, przedstawień teatralnych, seriali telewizyjnych i reklamach. Miał role w serialu Złodziei (2001), a Jake in Progress (2005). Oba przedstawienia prowadził kilka epizodów przed zastrzeżeniem. W 2003 roku, Stamos gość wystąpił w Znajomi , występując w odcinku The One z dawcą , gra mężczyznę, który udał się do mieszkania Chandlera i Moniki na kolację, nie wiedząc, że rzeczywiście wywiad być dawcą spermy.

W kontrowersyjnych A & E filmu telewizyjnego Wojny ślubne (2006), zagrał Shel, gay wedding planner. Stwierdził, że jego występ odzwierciedlenie swoje poparcie dla małżeństw osób tej samej płci. [5] Dokonał kilku głosu działając występy takie jak w MTV serialu animowanego Clone Wysokiego w epizodzie, Zmiany: Big PROM: Sex Romp: Season Finale , gdzie zagrał samego siebie, jak i Co Global Warming Penguin w Bob Saget 's parodii filmowej farsy pingwinów .

W 2006 roku wystąpił gościnnie w Stamos dwóch odcinków w sezonie 12 ER jako sanitariusz toczone-stażysta Tony Gates . W 2006 roku, na początku sezonu trzynastego ER, on dołączył do obsady ER jako seria regularnych. Producent wykonawczy John Wells poinformował [ potrzebne źródło ], jak chciał go wcześniej sezon wcześniej, ale Stamos została zawarta umowa z Jake in Progress . Krótko po tym show został odwołany, Stamos została wniesiona na pokład jako seria regularnych.

W lutym 2008 roku pojawił się w Stamos telewizyjnej adaptacji A Raisin in the Sun . W sierpniu 2008 r. został ogłoszony Stamos Roastmaster z pieczeń Bob Saget na Comedy Central . [6]

W dniu 8 czerwca 2010 r. ogłoszono, że John Stamos zagra Carl Howell, nowe zainteresowanie miłość Emma Pillsbury ( Jayma Mays ), w drugim sezonie w popularnym serialu Glee . [7] [8]

W 2011 Stamos gość wystąpił na Law & Order: Special Victims Unit . [9] i została wyróżniona w collegehumor . wideo z Bob Saget [10] Stamos wystąpił również gościnnie jako on sam na Two and a Half Men jako Charlie 's stary przyjaciel, który był zainteresowany kupnem domu, dopóki nie okazało się, że miejsce było Charliego.

Od 2011, John Stamos pojawił się w serii reklam dla Dannon w greckich marki jogurt Oikos , w tym jego pierwszy Superbowl handlowej, który został wyemitowany podczas Superbowl 2012 . [11]

W lutym 2012 roku, stwierdzono, że John zajmie się na jednym z głównych ról w nowym serialu Fox Małego Brata. Serial został stworzony przez Everybody Loves Raymond pisarz Mike Royce, i skupia się wokół mężczyzny, który dowiaduje się, że ma on dawno zaginionego brata pół. [12]
Muzyka i teatr

John Stamos wykonywane niezależnie wydany 1994 roku album zatytułowany odcieniach niebieskiego wraz z Lanny Cordola , Gary Griffin, Sandra Stephens, Tony Guerrero czy David Enos. Shades of Blue został ponownie wydany cyfrowo poprzez iTunes i inne kanały w 2010 roku po tym jak długo się -of-print.

Stamos pojawił się na Broadwayu jako emcee w kabarecie , a także w Dziewięciu i jak odnieść sukces w działalności bez Really Trying .

Stamos wykonał Billy Joel piosenkę ” Lullabye (Goodnight, My Angel) „na 2006 r. albumu charytatywnych Marzeń Unexpected – Songs from the Stars . Występował również rolę Emcee w broadwayowskiej produkcji kabaretu.

Stamos wykonywane na Marianas Trench piosenki, nagranej na albumie Theatre Masterpiece .

W dniu 30 marca 2009 roku, ogłosił, że będzie uczestniczyć w Broadway przebudzenia z Bye Bye Birdie . [13] Stamos 2009-10 zdobył Złotego ikonę dla najlepszego aktora w musicalu za rolę w tej produkcji. [14]

Stamos otrzymał gwiazdę na Hollywood Walk of Fame w dniu 16 listopada 2009 roku. [15] usytuowany jest przy 7021 Hollywood Blvd.

Stamos wykonano John Fogerty w dniu 24 kwietnia 2010 roku podczas jednego z Tampa Bay Rays Post-Gier koncertów. Stamos obracane między tamburyn, perkusja, gitara basowa i przez cały koncert.

W sierpniu 2011 Stamos wykonywane Hairspray w Hollywood Bowl jako Corny Collins, wraz z obsadą-gwiazdkowym. [16]

W dniu 10 lipca 2012 roku, rozpoczął występy na Stamos Broadwayu w Gore Vidal 's The Best Man , jak senator Joseph Cantwell. [17]
The Beach Boys

Stamos, który gra na perkusji, klawiatury, gitara, bas i różnych instrumentów perkusyjnych, od czasu do czasu występował z Mike Love wcieleniu 's z The Beach Boys , którego historia sięga 1980 roku. W 1988 roku pojawiła się w ich teledysku do ” Kokomo „, w którym grał na bębnach conga stalowe. W 1990 roku grał na perkusji dla nich na torze tytułu komedii Problem Child .

W 1992 roku śpiewał śpiew na nowej wersji ” Wieczności „dla ich albumu Lato w Raju . Utwór został napisany i zaśpiewany przez plaży Boy Dennis Wilson i wydany w 1970 roku. Piosenka znalazła się również dwukrotnie na Full House. Pierwszym było nagranie śpiewane na ślub swego bohatera, a drugi był zapis śpiewane dla jego bohatera bliźniaczych synów. 1992 muzyka film, zatytułowany „Forever przez Jessego i Rippers”, wyróżniona Stamos głównie. Trzy z The Beach Boys członków są jednak na krótko pokazane śpiewać harmonie z Stamos: Carl Wilson, Bruce Johnston i Mike Love.

Od 1990 roku, Stamos regularnie występował z The Beach Boys podczas ich wycieczek letnich, gra na perkusji i gitarze i śpiewać niektóre z ich hitów, takich jak „Forever.”. [ potrzebne źródło ]

Na 30 marca 2010 odcinek ABC Dancing with the Stars , Stamos pojawił się z nimi ponownie, gra na perkusji, konga, i gitarze.

Stamos koncertował z The Beach Boys na wiosnę 2010 roku, w tym pojawienie się w Fort Myers na Florydzie. [18]

W czerwcu 2011 r. przeprowadzono z Stamos The Beach Boys na koncercie korzyści dla Terri Schiavo Life & Sieci Hope. [19]

W dniu 13 stycznia 2012 roku, John Stamos zapowiedział także występy z The Beach Boys na ich 50-lecia Tour . [20]

Życie prywatne
Był żonaty z Rebeccą Romijn, z którą rozwiódł się w 2005 r. Ich małżeństwo trwało siedem lat. Jest bezdzietny. Jego była żona prowadziła program w MTV – Dom mody (House of Style).

Filmografia
2011: „Dwóch i pół”
2011: „Glee” jako dr Carl Howell
2007: Farsa pingwinów (Farce of the Penguins) jako Pingwin (głos)
2005: Jake in Progress jako Jake Phillips
2004: Miłosne domino (Knots) jako Cal
2004: I Am Stamos jako John Stamos
2003: Party Monster jako Prowadzący Talk Show
2003: The Reagans jako John Sears
2002: Biegnij Ronnie biegnij (Run Ronnie Run!) jako On sam
2002: The Making of Bret Michaels jako on sam
2002: Femme Fatale jako Cheesy Agent
2001: My Best Friend’s Wife jako Steve Richards
2001: Złodziejski duet (Thieves) jako Johnny
2000: Jak poślubić miliarderkę (How to Marry a Billionaire: A Christmas Tale) jako Tom Nathan
2000: Dropping out jako Ronnie
2000: The Beach Boys: An American Family jako Dobosz
2000: Fortunate Son
1999: The List
1999: Celebrity Weddings: In Style (TV)
1998: Najpierw miłość (Sealed with a Kiss) jako Bennet Blake
1998: The Greek Americans jako on sam
1998: Miłość raz jeszcze (The Marriage Fool) jako Robert Walsh
1997: Swatka (A Match Made in Heaven) jako Tom Rosner
1996-1999: Tracey bierze na tapetę… (Tracey Takes On…) jako Rob Trasca (gościnnie)
1994: Fatal Vows: The Alexandra O’Hara Story jako Nick Pagan
1994-2007: Ostry dyżur (ER) jako Tony Gates
1994-2004: Przyjaciele (Friends) jako Zach (gościnnie)
1993: Czworokąt namiętności (The Disappearance of Christina) jako Joe Seldon
1992-1997: Hangin with Mr. Cooper jako Jesse Katsopolis (gościnnie)
1991: Rajdowcy w akcji (Born to ride) jako Grady Westfall
1991-1998: Krok za krokiem (Step by Step) jako on sam (gościnnie)
1991: Porwanie (Captive) jako Robert Knott
1990-2001: ABC TGIF jako Jesse
1990: Daughter of the streets jako Joey
1989-2001: Słoneczny patrol (Baywatch) jako Członek Beach Boys
1989-1996: Opowieści z krypty (Tales from the Crypt) jako Johnny (gościnnie)
1987-1995: Pełna chata (Full House) jako Hermes 'Jesse’ Katsopolis
1987: Pełna Chata: Pierwsze dni (Full House: The Premiere Movie (V)) jako wujek Jesse
19891986: Never Too Young to Die jako Lance Stargrove
1986-1987: To znowu Ty? (You Again?) jako Matt Willows
1985: Alicja w krainie czarów (Alice in Wonderland) jako The Messenger
1983: General Hospital jako Blackie Parrish

Ciekawostki
Ma 183 cm wzrostu.
Ma dwie młodsze siostry: Alainę i Janeen, obie są nauczycielkami.
Myślał o przyjęciu roli Cyclopsa w X-Men.
Zagrał w teledysku zespołu The Beach Boys do piosenki „Kokomo”.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono 178 razy, 1 wizyt dzisiaj)