Jennifer Grey i Clark Gregg rozwodzą się


Jennifer Grey, której popularność przyniosła rola Baby w kultowym filmie „Dirty Dancing”, poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że po blisko 20 latach małżeństwa rozwodzi się z Clarkiem Greggiem.
Aktorska para po ponad 19 latach postanowiła zakończyć swój związek małżeński. O swojej decyzji rodzice 19-letniej Stelly poinformowali za pośrednictwem social mediów. Na Instagramie zwyciężczyni 11. edycji amerykańskiego „Tańca z gwiazdami” pojawiło się wzruszające oświadczenie.

– Po 19 latach bycia razem rozstaliśmy się w styczniu, wiedząc, że zawsze będziemy rodziną, która kocha, ceni i dba o siebie nawzajem. Niedawno podjęliśmy trudną decyzję o rozwodzie, ale pozostajemy blisko i jesteśmy ogromnie wdzięczni za całe życie, jakie razem dzieliliśmy, i cudowną córką, która razem wychowywaliśmy – czytamy.

Jennifer Grey i Clark Gregg pobrali się lipcu 2001 roku podczas uroczystej ceremonii na plaży na niewielkiej wyspie na Atlantyku, Martha’s Vineyard. Pięć miesięcy później na świat przyszła ich jedyna córka, której dali na imię Stella. Jennifer międzynarodową rozpoznawalność zawdzięcza roli Frances „Baby” Houseman w filmie „Dirty Dancing”, gdzie zagrała u boku Patricka Swayze. Natomiast największym aktorskim sukcesem Clarka jest rola w filmie Davida Mameta „Hollywood atakuje”, za którą otrzymał nagrodę NBR Award.

źródło: gala.pl oraz instagram.com
Kilka słów z Wikipedii o Jennifer
Jennifer Grey (ur. 26 marca 1960 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka. Po raz pierwszy zyskała światowe uznanie za występ w komedii dla nastolatków Wolny dzień pana Ferrisa Buellera (1986) i melodramacie muzycznym Dirty Dancing (1987), który przyniósł jej nominację do ​Złotego Globu dla najlepszej aktorki w filmie komediowym lub musicalu. Jej praca telewizyjna obejmuje jej zwycięstwo w jedenastym sezonie Dancing with the Stars (2010) i udział w serialu Prime Video Red Oaks (2014–2017).
Urodziła się na nowojorskim Manhattanie w rodzinie Żydów aszkenazyjskich[1] jako córka Jo Wilder (z domu Brower), byłej aktorki/piosenkarki, i Joela Greya, aktora, piosenkarza, tancerza i choreografa, zdobywcy Oscara[2]. Jej brat James Katz został szefem kuchni. Wychowywała się w rodzinie teatralnej, jej dziadkiem był Mickey Katz. W 1978 ukończyła prywatną szkołę The Dalton School w Nowym Jorku[3], gdzie studiowała taniec i aktorstwo oraz gdzie poznała swoją najlepszą przyjaciółkę, aktorkę Tracy Pollan. Przez dwa lata studiowała w prestiżowej Neighborhood Playhouse School of the Theatre. Czekając na role, utrzymywała się jako kelnerka.
W 1986 zagrała rolę zazdrosnej siostry Jeanie Bueller w komedii dla nastolatków Johna Hughesa Wolny dzień pana Ferrisa Buellera (Ferris Bueller’s Day Off, 1986) u boku Matthew Brodericka. Film odniósł sukces komercyjny i został pozytywnie przyjęty przez krytykę[6].
Przełomową rolą była postać Frances „Baby” Houseman, zakochanej w instruktorze tańca obozowego, Johnnym Castle (Patrick Swayze) w melodramacie muzycznym Dirty Dancing (1987), który przyniósł jej nominację do ​Złotego Globu dla najlepszej aktorki w filmie komediowym lub musicalu[7]. Niskobudżetowy film był niespodziewanym hitem frekwencyjnym, pierwszym filmem sprzedającym milion kopii na wideo i jest uważany za klasykę[8]. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Jeden komentarz do “Jennifer Grey i Clark Gregg rozwodzą się”

Dodaj komentarz