Jan Nowicki i Anna Kondratowicz wzięli potajemny ślub


Co za nowina! Okazuje się, że w 2016 roku Jan Nowicki (78 l.) wziął potajemny ślub. Jego żoną została Anna Kondratowicz. Aktor przekonuje, że to ta jedyna. Musi być przeszczęśliwy, ma u boku ukochaną kobietę, a na dodatek niedawno znów został dziadkiem.
Nowicki od zawsze był wrażliwy na piękno kobiet. Z Barbarą Sobottą ma syna Łukasza, związany był również z Ireną Paszyn. Owocem ich miłości jest córka Sajana.
Później na prawie 30 lat związał się z węgierską reżyserką, Martą Meszaros. Rozstali się, a w maju 2009 roku aktor poślubił Małgorzatę Potocką. Niestety, ich małżeństwo rozpadło się po sześciu latach. W lipcu 2015 roku rozwiedli się.
Niepowodzenia miłosne nie zniechęciły Jana. Okazuje się, że zakochał się na nowo! Jego wybranką jest jego asystentka, Anna Kondratowicz. W 2016 roku wzięli nawet potajemny ślub! Aktor przyznał się do tego w rozmowie z magazynem „Pani”.

„Pojawiło się na moim horyzoncie miasto Namysłów. Tam spotkaliśmy świetnego gościa Julka Kruszyńskiego – burmistrza, którego poprosiłem: ‘Zrób nam tutaj ślub, o którym się nikt nie dowie’. I on wszystko zorganizował. Przyjechali poeta Muniek Staszczyk i Jacek Bławut, wspaniały reżyser. Moi przyjaciele, których kocham i podziwiam. To było rok temu. I zostałem mężem i przeniosłem się do Kielc” – wyznał.

Jak dowiedzieli się dziennikarze „Super Expressu”, o ślubie tych dwojga nie wiedzieli nawet pracownicy urzędu!

„Burmistrz od wielu lat przyjaźni się z panem Janem. To on był odpowiedzialny za przygotowanie ceremonii w taki sposób, żeby jak najmniej osób o niej wiedziało. Większość pracowników gminy, w tym ja, nie wiemy nawet, kiedy miała ona miejsce” – powiedział pracownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Była żona Nowickiego ponoć była zaskoczona informacją o jego ponownym ożenku. Nie miała o nim pojęcia, dowiedziała się dopiero od dziennikarzy tabloidu. Nie chciała jednak komentować sprawy. Podobnie zresztą jak Halina Mlynkova, była synowa Jana.
Nowicki musi być naprawdę zakochany! Dla żony opuścił ukochany Kraków. Wyjawia, że ukochana ma „szczególny ogląd na świat, inteligencję i wrażliwość na ludzi, zwierzęta, słowo”. Przekonuje również, że to jego ostatnia miłość.
Aktor jest chyba podwójnie szczęśliwy. Nie tylko znalazł wspaniałą kobietę, ale niedawno znów został dziadkiem. Na świat przyszła bowiem córka Łukasza Nowickiego ze związku z Olgą Paszkowską. Dziewczynka otrzymała imię Józefina.
źródło: pomponik.pl
Kilka słów z Wikipedii o Janku
Jan Nowicki (ur. 5 listopada 1939 w Kowalu) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog.
Zagrał w ponad 240 filmach, w tym m.in. w „Niepochowanym”, „Wielkim Szu”, „Magnacie”, „Spirali” i „Sanatorium pod Klepsydrą”. Przez ponad 30 lat jego teatralną kolebką był Stary Teatr w Krakowie, gdzie zagrał dziesiątki ról, a kreacje Stawrogina w „Biesach”, Rogożyna w „Nastazji Filipownej”, Artura w „Tangu” czy Księcia Konstantego w „Nocy Listopadowej” przeszły do historii teatru polskiego[1].
Jest autorem kilku książek (m.in. „Między niebem a ziemią”, „Mężczyzna i one”, „Białe Walce”, „Dwaj Panowie”), wierszy, tekstów piosenek i kolęd. Główny motyw w pisarstwie Jana Nowickiego to przemijanie, które nieuchronnie wiąże się ze starością i śmiercią.
W latach 1958–1960 studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W 1964 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. 7 października 1964 zadebiutował w Zaproszeniu do zamku Jeana Anouilha na deskach Starego Teatru w Krakowie. Na ekranie debiutował w 1963. Związany z kręgiem twórców kabaretu Piwnica pod Baranami.
Pozostał związany z PWST w Krakowie jako wykładowca, a w latach 1973–1974 prodziekan wydziału aktorskiego[2][1].
W 1998 podczas III Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odcisnął dłoń na Promenadzie Gwiazd.
Kilka słów z Wikipedii o ślubach
Ślub – uroczystość zawarcia małżeństwa, podczas której strony składają przysięgę małżeńską w obecności świadków. W antropologii kulturowej ślub jest uznawany za jeden z obrzędów przejścia. Ślub odbywa się przy obecności stron zawierających małżeństwo – kobieta to panna młoda, mężczyzna to pan młody. Strony łącznie określa się zwykle jako młodą parę lub parę młodych. Po ślubie strony stają się małżonkami – żoną (w przypadku kobiety) i mężem (w przypadku mężczyzny).
Ślub stanowi ważne wydarzenie w większości społeczeństw. W krajach europejskich panna młoda i pan młody są pytani przez osobę prowadzącą ceremonię, czy pragną zawrzeć małżeństwo – bez obopólnej zgody małżeństwo nie może być zawarte. Oboje muszą też spełniać określone kryteria wiekowe, aby ich zgoda była w pełni świadoma. Publiczna forma ślubu pozwala każdemu członkowi społeczności na zgłoszenie sprzeciwu, jeżeli jego zdaniem istnieją okoliczności uniemożliwiające zawarcie małżeństwa.
źródło: pl.wikipedia.org

Dodaj komentarz