James McAvoy potwierdził ślub z Lisą Liberati


Mówiło się, że aktor znany z filmu „Pokuta” wziął ślub z osobistą asystentką, z którą zaczął się spotykać w 2018 roku po tym, jak poznali się na planie filmu „Split”, w 2019 roku, ale dopiero teraz para potwierdziła te spekulacje.
James udzielił wywiadu gazecie „The Guardian” i w publikacji pojawiła się następująca informacja: „Ich związek rozpoczął się kilka lat później, a niedawno potwierdzili, że wzięli ślub.”
Ponieważ Lisa pochodzi z Filadelfii, James został zapytany o to, czy został honorowym mieszkańcem Filadelfii. Aktor odpowiedział: „Tak, to mój drugi dom.”
Mimo to 42-letni aktor odmówił dalszego komentarza na temat swojego związku.
Aktor znany z filmu „X-Men: Pierwsza klasa”, który ma 11-letniego syna Brendana razem ze swoją pierwszą żoną Anne-Marie Duff, urodził się i wychował w Glasgow. Mimo iż obecnie mieszka w Londynie, to jego korzenie są w szkockim mieście.
Powiedział: „Tam się urodziłem i wychowałem. To wciąż jest moje miejsce i cała moja rodzina tam mieszka. Jestem mieszkańcem Glasgow i Londyńczykiem.”
W 2015 roku James podarował pokaźną sumę na rzecz programu stypendialnego w jego dawnej szkole aktorskiej, która teraz nazywa się Royal Conservatoire of Scotland, ale wyznał, że chodziło mu bardziej o poszerzanie horyzontów studentów, a nie o tworzenie nowego pokolenia aktorów.
Wyjaśnił: „Nie obchodzi mnie to, czy ludzie, którzy otrzymają to stypendium zostaną aktorami czy nie.”
„Sytuacja się poprawi, jeśli nasze sceny i ekrany kinowe będą zróżnicowane przez następne 40, 50 czy 100 lat.”
„Ale obcowanie ze sztuką od najmłodszych lat nie ma na celu tworzenia artystów, ale lepszych ludzi, którzy potrafią lepiej się komunikować i znają swoją wartość. Sztuka, we wszystkich formach, pozwala nam wyjść poza nasze fizyczne ograniczenia. Jeśli to zrobisz, to potem wszystko jest możliwe.”

źródło: msn.com
Kilka słów z Wikipedii o Jamesie McAvoy’u
James Andrew McAvoy[1] (ur. 21 kwietnia 1979 w Glasgow) – szkocki aktor filmowy, teatralny i telewizyjny.
Urodził się i dorastał w Glasgow[2][3] w rodzinie katolickiej jako syn Elizabeth (z domu Johnstone, zm. 2018) i budowniczego Jamesa McAvoya, Seniora[4]. Kiedy miał siedem lat, jego rodzice rozwiedli się. Matka McAvoya cierpiała na zły stan zdrowia, a następnie wysłała Jamesa do dziadków ze strony matki, Mary i Jamesa Johnstone’a, w pobliskiej dzielnicy Drumchapel w Glasgow. Jego matka mieszkała z nimi sporadycznie. McAvoy ma siostrę Joy (została potem wokalistką szkockiej grupy Streetside) i młodszego przyrodniego brata Donalda[4]. Nie miał kontaktu z ojcem od dzieciństwa. Jako dziecko marzył, by zostać misjonarzem. Trenował boks, szermierkę, rugby. W latach 1990–1997 uczęszczał do katolickiej St. Thomas Aquinas Secondary School[5] w Jordanhill. W latach 1997–2000 studiował w Royal Scottish Academy of Music and Drama[5] w Glasgow. Mając 16 lat zadebiutował na dużym ekranie w dreszczowcu Bliski pokój (The Near Room, 1995)[6]. Po udziale w miniserialu HBO/BBC Kompania Braci (Band of Brothers, 2001), wystąpił w roli Leto Atrydy II w miniserialu TV-Hallmark Dzieci Diuny (Children of Dune, 2003), będącego adaptacją powieści Franka Herberta. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Jeden komentarz do “James McAvoy potwierdził ślub z Lisą Liberati”

Dodaj komentarz