Jagna Marczułajtis i Sebastian Kolasiński chcą zapomnieć o rozwodzie


Marczulajtis KolasinskiTo była jedna z najładniejszych par w polskim sporcie. Dziś Jagna Marczułajtis (37 l.) chce zapomnieć o małżeństwie z Sebastianem Kolasińskim…
Poznali się rok przed igrzyskami w Salt Lake City – w samolocie lecącym na zimową imprezę usiedli już obok siebie.
– Patrząc na Jagnę i widząc, jak błyszczą jej oczy, nie miałem wątpliwości, że w tej pięknej góralce jest coś wyjątkowego – wspominał pierwsze spotkanie łyżwiarz.
Podczas długiego lotu nie mogli od siebie oderwać oczu. Potem były wspólne spacery w wiosce olimpijskiej i pierwsze pocałunki. Tylko przy dziennikarzach udawali wobec siebie obojętność.
Do kraju wrócili już zakochani. – Nie mam żadnych wątpliwości, że będę szczęśliwa z Sebastianem – mówiła Jagna. Ślub cywilny odbył się w czerwcu 2002 roku w Łodzi, rodzinnym mieście pana młodego, kościelny zaś w Zakopanem, 28 września 2002 roku.
W ceremonii uczestniczyło pół tysiąca osób, bo, jak mówiono w Zakopanem, był to ślub… Królowej Śniegu. Gościom przygrywała góralska kapela, a wszyscy młodej parze życzyli szczęścia.
– Jak będziesz złym mężem, to Jagna ci nie popuści – ostrzegała zięcia teściowa, Ludwika Majerczyk- Marczułajtis. – Żaden chłop nie da jej rady!
Jeszcze w grudniu tego samego roku na świat przyszła Jagoda. Para zamieszkała w Krakowie i uzgodniła podział obowiązków w rodzinie. Ona miała dalej uprawiać sport, on – zarabiać na rodzinę.
– Mąż nie umiał sobie z tym poradzić – tłumaczyła Jagna. – Myślał tylko o swoich kłopotach… Rodzinna sielanka skończyła się, chociaż małżonkowie długo i starannie to ukrywali.
Ona miała ponoć pretensje, że nie może liczyć na męża i po ślubie ma tylko nowe nazwisko w dowodzie osobistym. Zarzucała mu, że ciężko się z nim dogadać. On nie mógł pogodzić się z tym, że żona decyduje o wszystkim sama.
– Sebastian też lubił rządzić – mówiła zawodniczka. – W tym związku było dwóch szefów. Konflikt między nami narastał i w pewnym momencie wszystko pękło…. W styczniu 2005 roku Marczułajtis wyjechała na zawody do Hiszpanii. W tym czasie Sebastian zjawił się pod domem rodziny Marczułajtisów w Poroninie i na oczach babci zabrał roczną córkę, krzycząc, że nigdy jej nie odda!
Zaalarmowana matka szybko wróciła samolotem do Polski i zjawiła się w Łodzi. – Teściowa rzuciła się na mnie. Szarpała mnie. Mąż wykręcił mi rękę. Uciekłam do drugiego pokoju i wezwałam policję… Tylko w ten sposób udało się jej odzyskać małą.
Wkrótce, pod wpływem emocji, zaczęła ujawniać szczegóły z ich pożycia. Jej zdaniem Kolasiński nie potrafił zajmować się córką, często wychodził wieczorami z domu.
– Długo mu wybaczałam, nawet zdrady – opowiadała z płaczem. – Jednak kiedy zaczęła się wtrącać teściowa, złożyłam pozew o rozwód. Sprawa toczyła się przed Sądem Okręgowym w Krakowie. Podczas kolejnych rozpraw para rozstawała się w ciężkiej atmosferze.
W Zakopanem plotkowano, że to typowa miłość po zbójnicku. Rozwodzący się małżonkowie tłumaczyli, że byli na skraju załamania psychicznego. Sąd opiekę nad dzieckiem powierzył matce.
– Nigdy nie twierdziłam, że jestem bez winy – mówi dzisiaj Jagna. – Jestem osobą, która nie zapomina, ale idzie do przodu.
Małżeństwo dwojga sportowców skończyło się porażką. Jagna jest dziś posłanką na Sejm. Wyszła za mąż za przedsiębiorcę Andrzeja Walczaka. Mają córkę Igę.
Sebastian ożenił się po raz drugi. Od 10 lat pracuje w policji, ale wciąż uważany jest za jednego z najlepszych specjalistów od układów choreograficznych w łyżwiarstwie figurowym. W wolnym czasie daje lekcje jazdy na łyżwach.
źródło: pomponik.pl
Biografia Jagny
Jagna Kinga Marczułajtis-Walczak[1] (ur. 15 grudnia 1978 w Zakopanem) – polska snowboardzistka i polityk. Posłanka na Sejm VII kadencji.
Jest czternastokrotną złotą medalistką mistrzostw Polski w snowboardzie; podwójną mistrzynią świata juniorek, mistrzynią i wicemistrzynią Europy. Brała udział w zimowych igrzyskach olimpijskich w Nagano (1998), w Salt Lake City (2002) (zajęła tam 4. miejsce w slalomie równoległym) oraz w Turynie (2006). Dwukrotnie wygrywała zawody Pucharu Świata: w Bad Gastein (2004) i w Nendaz (2006). W 2004 zajęła siódme, najwyższe w swojej karierze, miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata.
Od 2006 prowadzi szkołę narciarstwa i snowboardu pod nazwą Szkoła Jagny Marczułajtis w Stacji Narciarskiej Witów-Ski w Witowie (gmina Kościelisko)[2].
Ukończyła studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
W 2010 z listy Platformy Obywatelskiej uzyskała mandat radnej sejmiku małopolskiego[1]. Rok później z ramienia tej samej partii została wybrana do Sejmu VII kadencji, otrzymując w okręgu krakowskim 7289 głosów[3]. W 2015 została członkinią honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi[4].
Życie prywatne
Jej matka, Ludwika Majerczyk, była trzynastokrotną mistrzynią kraju w konkurencjach alpejskich[5]. Siostra Ludwiki i ciotka Jagny, Józefa Majerczyk-Chromik, była biegaczką narciarską, olimpijką, pięciokrotną mistrzynią Polski. Druga siostra Ludwiki i ciotka Jagny, Władysława Majerczyk-Tragarz, była biegaczką narciarską, dwukrotną olimpijką, ośmiokrotną mistrzynią Polski. Trzecia siostra Ludwiki i ciotka Jagny, Zofia Majerczyk-Rumińska, była biegaczką narciarską, mistrzynią Polski juniorów, uczestniczką uniwersjady, następnie została terapeutką i rehabilitantką. Starsza siostra Jagny, Anita Marczułajtis-Łodzińska, z wykształcenia antropolog kultury, podjęła pracę jako instruktor narciarstwa.
Pierwszy mąż, Sebastian Kolasiński, był olimpijczykiem, mistrzem świata juniorów w tańcach na lodzie. Drugi mąż Andrzej Walczak zajął się prowadzeniem działalności gospodarczej w Poroninie. Wspólnie prowadzą tam ośrodek pod nazwą Wioska Jagny[6]. Jagna Marczułajtis ma dwie córki: Jagodę i Igę.
Wystąpiła w dwóch odcinkach Magda M. w epizodycznej roli Lucyny Stoch[7]. Miała również sesję zdjęciową dla magazynu „CKM”. W 2011 brała udział w XIII edycji Tańca z gwiazdami, zajęła 7. miejsce w parze z Krzysztofem Hulbojem.
Miejsca na podium pucharu świata
San Candido – 10 marca 2000 (slalom równoległy) – 3. miejsce
Bad Gastein – 6 stycznia 2004 (slalom równoległy) – 1. miejsce
Nendaz – 22 stycznia 2006 (slalom równoległy) – 1. miejsce
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Biografia Sebastiana
Sebastian Kolasiński (ur. 16 lutego 1975 w Łodzi), polski łyżwiarz figurowy.
Startował z Sylwią Nowak w kategorii tańców na lodzie. Wcześniej jeździł z Agnieszką Domańską.
Para regularnie zdobywała tytuły Mistrzów Polski. Na najważniejszych zawodach międzynarodowych plasowała się w końcówce pierwszej dziesiątki. Jednym z największych osiągnięć był tytuł Mistrzów Świata Juniorów w roku 1994 i wicemistrzów w 1993. Na igrzyskach olimpijskich w Nagano 1998 para Sylwia Nowak – Sebastian Kolasiński zajęła 12 miejsce, a na igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City 2002 – 13 miejsce.
Duet wycofał się z amatorskiego uprawiania łyżwiarstwa po sezonie 2001/2002. Występowali w pokazach i pomagali w treningach młodym łyżwiarzom. Sebastian zajmuje się głównie choreografią.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)