Halina Mlynkova opowiedziała o swoim nowym partnerze Leszku Wronka


mlynkova-wronkaNa gala.pl czytamy:

Halina Mlynkova od pewnego czasu spotyka się z Leszkiem Wronką, czeskim producentem muzycznym i menedżerem Ewy Farnej. Para niedawno zaliczyła swój debiut na salonach, a teraz piosenkarka opowiedziała trochę o swojej nowej miłości.

– Mamy wspólny muzyczny świat. Poza tym – także wspólne korzenie, bo jesteśmy z Zaolzia. Mamy to samo poczucie humoru. I jeszcze jedna rzecz: dzieli nas 17 lat różnicy, tyle też było między moimi rodzicami, którzy byli dla mnie wzorem małżeństwa. Może to jest jakaś tajemnica i klucz do szczęścia? – powiedziała Mlynkova w wywiadzie dla „Flesza”.

Wokalistka w rozmowie ubolewa też nad faktem, że w polskiej prasie wciąż dominują niesprawdzone i fałszywe informacje na temat jej związku z Wronką.

– Byliśmy zaskoczeni, że tak szybko wszystko wyszło. W maju pojechaliśmy na działkę. Ktoś nam zrobił zdjęcia na polach Grunwaldu, które są niedaleko i natychmiast wrzucił do internetu. Ale dziennikarze nie pokusili się, żeby poczytać czeską prasę. Do tej pory nie ma prawdziwych informacji o Leszku. Na przykład na jednym ze zdjęć jego syn trzyma w ramionach dziecko, więc stwierdzono, że Leszek ma wnuczkę. A tak naprawdę ma troje dzieci: 26-letniego syna Michała, 21-letnią córkę Magdalenę i 5-letniego synka Tobiasza, który właśnie wtedy był na zdjęciu. Kiedy ich poznałam, byłam pod wrażeniem tego, jaką są fajną rodziną.

Para postanowiła opowiedzieć o swojej miłości widzom „Pytania na śniadanie”. – Tym głównym momentem, kiedy się zakochałem było, że Halina przefarbowała włosy, bo ja lubię blondynki. Znałem Halinę dużo lat wcześniej, ale nie miałem okazji poznać ją osobiście. W momencie, gdy przyjęła propozycję, że wystąpi w „Bitwie na głosy”, to poznaliśmy się. Przyszła, spojrzała mi w oczy, ja jej i wtedy było jasne, że nasze losy się splotą – powiedział Leszek Wronka.
Partner Mlynkovej zdradził widzom również, co najbardziej urzeka go w ukochanej: – Ma bardzo ładne oczy. Fajnie śpiewa, jest blondynką. Wiedziałem, że spotkałem kobietę, która jest piękna, mądra i nie jest już młoda, w tym sensie, że za młoda – tłumaczył
źródło: fakt.pl

Biografia Haliny

Halina Mlynkova[1] (czes. Halina Mlynková), po mężu Nowicka (ur. 22 czerwca 1977 w Nawsiu) – polska piosenkarka pochodząca z Zaolzia. W latach 1999-2003 wokalistka zespołu Brathanki.
Urodziła się w Nawsiu w części Śląska Cieszyńskiego, znajdującej się w granicach Czechosłowacji, jako córka Władysława Młynka, polskiego działacza społecznego na Zaolziu, m.in. prezesa Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego[2], i Anny. Ukończyła liceum medyczne w Cieszynie, a następnie etnografię na Uniwersytecie Jagiellońskim[3].
W liceum występowała w Zespole Pieśni i Tańca „Olza”. W latach 1995-1997 prowadziła Gorolskie Święto, imprezę folkową organizowaną w Jabłonkowie. Wiosną 1999 została wokalistką zespołu Brathanki, z którym nagrała dwie płyty Ano! i Patataj. Wiosną 2003 odeszła z zespołu, aby następnie rozpocząć karierę solową.
W 2003 nagrała na płytę Ladies piosenkę „To były piękne dni” z repertuaru Haliny Kunickiej.
W 2007 brała udział w VI edycji programu TVN Taniec z gwiazdami, w którym zajęła 11. miejsce. Jej partnerem tanecznym był Robert Rowiński[4]. W 2009 nagrała piosenkę „Bez słów”, która znalazła się na płycie Piotra Rubika RubikOne.
Od 5 marca 2011 brała udział w programie TVP2 Bitwa na głosy, w którym była liderem zespołu z Cieszyna. Zajęła trzecie miejsce.
Była żoną aktora Łukasza Nowickiego. Ma syna. Jest członkinią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego[5].

Dyskografia
Albumy
Rok Tytuł Pozycja na liście Certyfikat ZPAV
POL
2000 Ano! (wraz z zespołem Brathanki)
Data: 27 marca 2000
Wydawca: Sony Music
5[6]
4x platynowa płyta[7]
2001 Patataj (wraz z zespołem Brathanki)
Data: 11 czerwca 2001
Wydawca: Sony Music
3[8]
platynowa płyta[7]
2011 Etnoteka
Data: 7 listopada 2011[9]
Wydawca: Mystic Production
48[10]
„—” pozycja nie była notowana.

Notowane utwory
Rok Tytuł Pozycja na liście
WiR
[11]
2011 „Kobieta z moich snów” 4
„—” pozycja nie była notowana.

Teatr
2009: Życie jest sceną w Teatrze Sabat

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Biografia Leszka

Kompozytor, producent muzyczny i reżyser Leszek Wronka urodził się w 1960 roku w Cieszynie. Do 1997 roku mieszkał w Trzyńcu. Aktualnie mieszka w Czeskiej Pradze, skąd często przyjeżdża do Polski, gdzie zajmuje się karierą muzyczną Ewy Farny. Wronka jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej. To właśnie Leszek na Konkursie Piosenki Dziecięcej w Hawierzowie, gdzie był jednym z członków jury, odkrył Farnę. Jeszcze tego samego dnia, w którym usłyszał młodą wokalistkę zaproponował jej współpracę. W krótkim czasie powstały pierwsze utwory demo, które Wronka przekazał czeskiemu oddziałowi Universal Music Group.

Wronka jest również producentem i autorem piosenek m.in Heleny Vondraczkowej oraz Karela Gotta.
źródło: mowimyjak.pl

(Odwiedzono: 4 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *