Grażyna Szapołowska i jej partner planują ślub


64-letnia Grażyna Szapołowska poślubi Eryka Stępniewskiego, swojego wieloletniego partnera. Szapołowska to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych, najseksowniejszych i najzdolniejszych polskich aktorek. W historii polskiego kina zapisała się nie tylko swoimi wybitnymi rolami, lecz także gorącymi, rozbieranymi scenami, którymi zasłynęła na początku kariery. Nic dziwnego, że Grażyna na lata stała się polską seksbombą, a mężczyźni tracili dla niej głowę. Szapołowska w trakcie swojego bujnego życia uczuciowego była zamężna 3 razy. Jak się okazuje, już planuje czwarty ślub! Kiedy i gdzie Grażyna wyjdzie za mąż za swojego partnera Stępniewskiego?

Szapołowska wychodzi za mąż! I to już po raz czwarty! Pierwszy raz Grażyna wzięła ślub jako 22-latka. Wówczas wyszła za Marka Lewandowskiego. To małżeństwo nie należało jednak do udanych i już po roku aktorka była już rozwódką. Jako 26-latka miała jednak kolejnego męża, Andrzeja Jungowskiego, z którym doczekała się córki Kasi. To małżeństwo jednak też nie przetrwało próby czasu. Trzecim mężem Szapołowskiej był Paweł Potoroczyn. Aktorka miała 40 lat, a Paweł, wydawca, o osiem mniej. Oczarował ją, prosząc o rękę już drugiego dnia znajomości. Potorczyn był światowcem, zabierał Grażynę regularnie do Los Angeles, gdzie został konsulem. W roli żony dyplomaty aktorka wytrzymała jednak tylko siedem lat. Czy małżeństwo Szapołowskiej i Eryka przetrwa dłużej?

W 2002 roku Grażyna na dobre ustatkowała się u boku Stępniewskiego, z którym, jak deklaruje, chce spędzić resztę życia. Co więcej, gwiazda zaczęła już nawet planować ślub ze swoim wieloletnim partnerem! 64-letnia Szapołowska długo omijała temat kolejnego zamążpójścia. Jak doniósł jednak niedawno dziennik Fakt, aktorka zaczęła dopuszczać do siebie takie rozwiązanie:

„Podczas jednego ze wspaniałych i pełnych upojnych chwil wyjazdów zaczęliśmy myśleć o ślubie. Dojrzeliśmy. Gdzie i kiedy? Jeszcze nie wiemy. Na pewno już do tego szybciej niż dalej…” – wyznała w tabloidzie Grażyna.

Choć Szapołowska nie zdradziła szczegółów dotyczących planowanej ceremonii, to jednak dziennikarze Faktu utrzymują, że aktorka planuje ślub ze swoim chłopakiem Erykiem na dzikiej plaży, a cała ceremonia ma się odbyć już w przyszłym roku! Te donosy potwierdził dwutygodnik „Show”.

Czy te spekulacje okażą się prawdziwe? W końcu o przygotowaniach do ślubu Grażyny i jej partnera Stępniewskiego mówiło się już w 2008 roku! Wówczas informatorzy donosili mediom, że uroczystość odbędzie się we Francji. Ale jednak do niej nie doszło. Ostatnio plotkowano nawet, że Szapołowska i Eryk się rozstali. A tu nagle – informacja o ślubie! Jak więc będzie teraz? Już nie możemy się doczekać relacji ze ślubu Grażyny i Stępniewskiego na plaży!
źródło: gala.pl

Biografia Grażyny

Grażyna Szapołowska (ur. 19 września 1953 w Bydgoszczy) – polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, w latach 1977–1984 i 2004–2011 aktorka Teatru Narodowego w Warszawie.

Po maturze przez dwa lata grała we Wrocławskim Teatrze Pantomimy, w 1977 ukończyła warszawską PWST, w latach 1977-1984 występowała w stołecznym Teatrze Narodowym (m.in. rola księżniczki w Śnie srebrnym Salomei Juliusza Słowackiego).

Jeszcze w czasie studiów grywała epizodyczne role w serialach telewizyjnych (m.in. w Czterdziestolatku i w Lalce). Jej debiutem na wielkim ekranie była rola Jagody w polsko-jugosłowiańskim dramacie psychologicznym Zapach ziemi (1977). Wybitną i odważną rolę lesbijki Livii (u boku nagrodzonej w Cannes Jadwigi Jankowskiej-Cieślak) zagrała w 1982 w węgierskim filmie Egymásra nézve (Inne spojrzenie). W tym samym roku zagrała obok Jana Nowickiego w Wielkim Szu. Przełom w jej karierze nastąpił jednak w 1983, wraz z występem w popularnej komedii muzycznej Lata dwudzieste… lata trzydzieste… Janusza Rzeszewskiego.

W latach 80. ograniczyła występy w teatrze i skupiła się na pracy w filmie. Współpracowała wówczas z Krzysztofem Kieślowskim, co zaowocowało rolami w Bez końca (1984) oraz Krótkim filmie o miłości (1988). Za kreację w tym ostatnim filmie otrzymała nagrodę Srebrnego Hugo na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago, została też laureatką nagrody za najlepszą rolę kobiecą na 13. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Kilka słów z Wikipedii o ślubach

Ślub – uroczystość zawarcia małżeństwa, podczas której strony składają przysięgę małżeńską w obecności świadków. W antropologii kulturowej ślub jest uznawany za jeden z obrzędów przejścia.

Zwyczaje i obrzędy towarzyszące ślubom ulegały zmianom na przestrzeni wieków – były i są różne w różnych kulturach. Przykładowo, wśród Słowian, jeszcze przed wpływami chrześcijaństwa, formą ślubu była swaćba.

Ślub odbywa się przy obecności stron zawierających małżeństwo – kobieta to panna młoda, mężczyzna to pan młody. Strony łącznie określa się zwykle jako młodą parę lub parę młodych. Po ślubie strony stają się małżonkami – żoną (w przypadku kobiety) i mężem (w przypadku mężczyzny).

Ślub stanowi ważne wydarzenie w większości społeczeństw. W krajach europejskich panna młoda i pan młody są pytani przez osobę prowadzącą ceremonię, czy pragną zawrzeć małżeństwo – bez obopólnej zgody małżeństwo nie może być zawarte. Oboje muszą też spełniać określone kryteria wiekowe, aby ich zgoda była w pełni świadoma. Publiczna forma ślubu pozwala każdemu członkowi społeczności na zgłoszenie sprzeciwu, jeżeli jego zdaniem istnieją okoliczności uniemożliwiające zawarcie małżeństwa.
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 138 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *