Ellie Goulding i Dougie Poynter zaręczyli się?


Goulding-PoynterW sieci pojawiły się plotki, jakoby Ellie Goulding miała planować ślub.

Media spekulują, że wokalistka i jej chłopak Dougie Poynter zaręczyli się. Pogłoski pojawiły się po tym, jak parę widziano na kolacji w Londynie, a na palcu Goulding błyszczała obrączka.

Ellie i Dougie spotykają się już od pewnego czasu. Tydzień temu gwiazda zmieściła na Instagramie zdjęcie, ukazujące takie same tatuaże, które zrobili sobie na dłoniach.

Goulding ma na koncie dwie płyty „Lights” (2010) i „Halcyon” (2012). Druga z nich doczekała się reedycji i została przemianowana na „Halcyon Days” (2013).
źródło: nocoty.pl

Biografia Ellie

Elena Jane „Ellie” Goulding (ur. 30 grudnia 1986 w Lyonshall) – brytyjska wokalistka i gitarzystka. Brytyjka sprzedała ponad 3 miliony płyt i 15 milionów singli na całym świecie. Jej krążki pokryły się platyną w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Irlandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Malezji i we Włoszech. Teledyski wokalistki mają łącznie ponad miliard wyświetleń. Goulding powróciła w 2012 roku z „Halcyon”, płytą, która zebrała pozytywne recenzje, a jej single: „Starry Eyed”, „Your Song”, „Lights”, „Anything Could Happen”. „Burn”, „Outside” i „Love Me Like You Do” zdobyły wielką popularność.

Ellie Goulding urodziła się w Lyonshall niedaleko Kington w Herefordshire. Była drugim dzieckiem Tracey i Arthura Goulding. Ma 2 siostry i brata. Jej rodzice rozwiedli się, gdy miała 5 lat. W wieku 9 lat nauczyła się gry na klarnecie, a jako 15-latka sama nauczyła się gry na gitarze. Studiowała na Kent University, gdzie dostrzeżono jej talent muzyczny. W rozpoczęciu kariery pomogli jej Frankmusic i Starsmith. Była supportem podczas koncertów Little Boots.

Otrzymała nagrody Critics Choice Award podczas gali Brit Awards 2010[1] oraz Sound of 2010 w BBC Sound of 2010, gdzie wygrała między innymi ze swoją przyjaciółką Mariną Diamandis[2][3]. Przed wydaniem płyty, pomogła w napisaniu piosenek dla Gabrielli Cilmi i Diany Vickers[4].

2009-2011: Lights
We wrześniu 2009 Goulding podpisała kontrakt z wytwórnią Polydor Records i tuż potem wydała swój debiutancki utwór „Under The Sheets”, który nie zdobył wielkiej popularności i zajął w rodzimym kraju odległe 53. miejsce. Następnie ruszyła praca nad całym albumem. Nosi on nazwę „Lights” i ukazał się 1 marca 2010[5]. Drugim utworem promującym album był utwór „Starry Eyed”, który dostał się na 3. miejsce w Szkocji oraz na 4. w notowaniach w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Trzecim utworem artystki było „Guns and Horses”, a czwartym – „The Writer”. Piąty utwór z płyty – „Your Song” jest coverem piosenki Eltona Johna wydanej 40 lat wcześniej i osiągnął 2. pozycję na brytyjskiej liście. Szósty utwór o tym samym tytule co płyta mimo braku awansu do 40 w rodzimym kraju artystki jest utworem, który osiągnął największy sukces. Jest to spowodowane sukcesem na innych listach przebojów w różnych krajach. Dostał się on na drugie miejsce w prestiżowym amerykańskim notowaniu Billboard Hot 100 i stał się numerem 1 między innymi w Polsce.

2012-obecnie: Halcyon
Po 1,5 rocznej przerwie, podczas której „Lights” dostało się do czołówki Billboardu[6], Ellie wydała kolejny utwór „Anything Could Happen”, który dzięki sukcesowi poprzedniej piosenki szybko dostał się na listy przebojów na całym świecie. Osiągnął również czołową pozycję – 5. w Wielkiej Brytanii. Druga płyta Goulding – „Halcyon” została wydana 8 października 2012 roku. Piosenka „I Know You Care” została wykorzystana w promocji filmu „Now Is Good”. Natomiast kolejnymi utworami promującymi krążek są „Figure 8”, „Explosions” i „I Need Your Love” we współpracy z Calvinem Harrisem.

W lipcu 2013 ukazał się pierwszy singel z reedycji drugiego albumu – „Burn”. Utwór ten pojawił się między innymi w serialu „Pamiętniki Wampirów” i został pierwszym utworem Goulding, który wbił się na szczyt brytyjskiej listy przebojów. Piosenka zwiastuje nadchodzącą w sierpniu reedycję pt. „Halcyon Days”. W serialu Skins wykorzystano utwór „You, My Everything”. Singiel „Lights” wykorzystany został w filmie 'Spring Breakers’ (2012). 9 września 2013 wydano teledysk do jej wersji piosenki „How Long Will I Love You”, która zdobyła pozycję 3 w Wielkiej Brytanii. 5 stycznia 2014 roku swoją premierę miał teledysk do singla „Goodness Gracious”.

24 lutego 2014 roku odbyła się premiera singla „Beating Heart”, który promuje film „Niezgodna”.

8 stycznia 2015 roku odbyła się premiera singla „Love Me Like You Do” promującego film „50 twarzy Grey’a”

22 stycznia swoją premierę miał teledysk do piosenki „Love Me Like You Do” jako swego rodzaju spoiler do filmu, który promuje i szybko zdobył duże zainteresowanie. Swoją popularność zawdzięcza filmowej adaptacji książki „50 twarzy Greya” autorstwa E.L.James i należy do soundtracku filmu. Jest jedną z wielu piosenek Grey’owskiego soundtracku jednak nie bezpośrednio autorstwa Ellie.

Aktualnie związana jest z członkiem zespołu McFly – Dougie’m Poynter.

Dyskografia
Albumy
Lights (2010)
Halcyon (2012)
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Biografia Dougiego

Douglas Lee Poynter szerzej znany jako Dougie Poynter (ur. 30 listopada 1987 roku w Corrigham, Essex w Anglii) – basista oraz wokalista w angielskim zespole pop-rockowym McFly, który założył w 2003 roku wraz z Tomem Fletcherem, Danny Jonesem oraz Harry Juddem[1].

McFly
Poynter gra w zespole na gitarze basowej oraz udziela się wokalnie, głównie jako wokalista wspierający. Jest współautorem wielu utworów McFly. „Silence Is A Scary Sound” i „Transylvania” (oba z płyty Motion in the Ocean), zostały napisane tylko przez Poyntera. Dougie miał tylko 15 lat, kiedy, jako ostatni dołączył do tworzącego się zespołu[2].

McFly na swoim koncie mają 21 singli Top 40 UK Singles Chart (w tym siedem, które dotarły na szczyt notowania) oraz siedem albumów Top 40 UK Albums Chart[3]. W 2005 roku formacja dostała nagrodę Brit Awards dla najlepszego wykonawcy pop[4].

W 2014 roku McFly koncertowali jako supergrupa McBusted[5].

Filmografia
Całe szczęście jako on sam
Nowhere Left To Run jako on sam
McBusted – Tourplay[6] jako on sam
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono 190 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *