Dawid Podsiadło pierwszy raz o swojej dziewczynie Ewelinie


dawid-podsiadloDawid Podsiadło przyznaje, że od czterech lat jest w szczęśliwym związku. Jego dziewczyna ma na imię Ewelina i daje mu ogromne wsparcie. Dzięki niej dużo łatwiej jest mu funkcjonować w show-biznesie.
Młody wokalista, uznany za jednego z najzdolniejszych artystów młodego pokolenia, ceni w swojej partnerce to, że nawet w najtrudniejszych i najbardziej stresujących sytuacjach potrafi zachować stoicki spokój.
Do tego dziewczyna nie krytykuje go i nie poucza. „Po prostu jest i to mi daje jakiejś takiej mądrości” – mówi Podsiadło agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
„Moja dziewczyna jest wyjątkowa. Nie mówi: Dawid, tutaj zrobiłeś błąd, nie powinieneś się tak zachowywać albo nie powinieneś mówić takich rzeczy. Tylko przez to, że jest cały czas i możemy do siebie wracać po ciężkich okresach tęsknoty, to jakoś wiem, co mam robić i jak się zachowywać. I to jest spoko”.
Aby wspierać swojego partnera, Ewelina przeprowadziła się do Warszawy. Niedawno para spędziła ze sobą krótkie wakacje za granicą. Wokalista podkreśla, że taki odpoczynek był mu bardzo potrzebny, bo ma za sobą wiele miesięcy intensywnej pracy.
źródło: pomponik.pl
Biografia Dawida
Dawid Podsiadło (ur. 23 maja 1993 w Dąbrowie Górniczej) – polski wokalista alternatywny. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego, a także szkołę muzyczną I stopnia w klasie puzonu.
Kariera muzyczna
Karierę muzyczną rozpoczął dzięki programowi X Factor, którego był laureatem[1]. W finale programu talent show wykonał utwór „With or Without You” z repertuaru U2, a także singel „Better Than a Dream” Katie Melua w duecie z samą wokalistką[2].
W maju 2013 roku, nakładem wytwórni płytowej Sony Music, ukazał się debiutancki album wokalisty zatytułowany Comfort and Happiness[3], który w pierwszym tygodniu po premierze uplasował się na 1. miejscu w zestawieniu OLiS[4]. Za produkcję albumu odpowiedzialny był Bogdan Kondracki, natomiast autorką polskich tekstów na płycie jest Karolina Kozak[5].
W czerwcu 2013 otrzymał dwie nominacje do nagrody Eska Music Awards w kategoriach najlepszy artysta oraz najlepszy artysta w sieci[6]. 2 czerwca na warszawskim Torwarze wystąpił jako support przed koncertem Lany Del Rey[7]. Następnie zaśpiewał na dwóch festiwalach – 3 lipca na Tent Stage podczas dwunastej edycji Open’er Festival zorganizowanego na terenie wojskowego lotniska Marynarki Wojennej w Gdyni – Babich Dołach a 9 sierpnia na Cracow Stage podczas Coke Live Music Festival w Krakowie[8].
We wrześniu został nominowany do nagrody MTV Europe Music Awards 2013 w kategorii Najlepszy polski wykonawca[9]. W październiku 2013 otrzymał nagrodę dla Gwiazdy Roku w plebiscycie Glam Awards 2013 organizowanym przez portal Glamki.pl.[10] W grudniu 2013 Podsiadło został nominowany do Paszportów Polityki w dziedzinie muzyki popularnej.
Dyskografia
Albumy

Rok Dane dot. albumu Pozycja na liście Certyfikat
POL
2013 Comfort and Happiness

  • Wydany: 28 maja 2013
  • Wytwórnia: Sony Music Poland
1
[4]
  • ZPAV: 3x platynowa płyta[11]

Single

Rok Tytuł Pozycje na listach
POL Dance ESKA LP3 MAXXX RMF RZP SLiP WiR
2012 „Tu i teraz” (wraz z Tatianą Okupnik)[12] 47
[13]
2013 „Trójkąty i kwadraty”[14] 22
[15]
5
[16]
1
[17]
1
[18]
3
[19]
2
[20]
2
[13]
3
[21]
„Nieznajomy” 1
[17]
1
[13]
„Powiedz mi, że nie chcesz” 15
[13]
2014 „4:30” [22]
„—” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Gościnnie

Rok Artysta / Album Utwór
2012 Karolina Kozak – Homemade „Heart Pounding”[23]

Nagrody i nominacje

Rok Konkurs Kategoria Rezultat
2013 Eska Music Awards 2013[24] Najlepszy artysta Nominacja
eskaGO Award – Najlepszy artysta w sieci Nominacja
MTV Europe Music Awards 2013 Najlepszy polski wykonawca Nominacja[25]
Nagroda Muzyczna Programu Trzeciego – „Mateusz” Muzyka rozrywkowa – Debiut Wygrana[26]
Róże Gali 2013 Muzyka (za płytę Comfort and Happiness) Nominacja

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz