Colin Farrell miał romans z Elizabeth Taylor?


farrell-taylorColin Farrell w jednym z programów telewizyjnych przyznał się, że nawiązał „uczuciową relację” z Liz Taylor. Jak wyznał, spotykał się z nią około dwóch lat. Między mną a Elizabeth Taylor istniało uczucie, które można określić romansem – twierdzi Collin Farrell.

37-letni aktor w rozmowie z Ellen DeGeneres wyznał, że z koleżanką po fachu łączyła go wyjątkowa relacja.

– Dla mnie był to związek, który nigdy nie został skonsumowany – oznajmił Farrell. – Poznałem Liz w szpitalu, kiedy czekałem na narodziny mojego syna. Ona przechodziła wtedy operację serca. Przez przypadek wpadłem na jej menedżera, on opowiedział mi o całej sytuacji, a ja spytałem, czy mógłbym się z nią zobaczyć, choć w ogóle jej nie znałem. To wydarzenie rozpoczęło coś na kształt romansu, który trwał półtora roku, może dwa lata. Uwielbiałem ją i podziwiałem. Liz była niesamowitą, naprawdę wyjątkową kobietą. Chciałem zostać jej mężem numer osiem, ale nie zdążyłem. Powiedział także, że często rozmawiali długo w nocy przez telefon, gdy żadne z nich nie mogło zasnąć.
Sama Taylor w jednym z wywiadów przyznała, że Farrell należy do jej ulubieńców.

Colina Farrella będziemy mogli oglądać w kinach w najnowszym filmie z jego udziałem od 24 stycznia 2014 roku. W „Ratując pana Banksa” zagrał u boku Toma Hanksa i Emmy Thompson.
źródło: wprost.pl i tvn24.pl

Biografia Colina

Colin James Farrell (ur. 31 maja 1976 roku w Dublinie) – irlandzki aktor filmowy i telewizyjny.
Jest najmłodszym synem Rity i Eamona Farrella, irlandzkiego piłkarza grającego w latach 60. w irlandzkim klubie Shamrock Rovers. Ma jednego brata Eamona Farrella Jr. i dwie siostry – Catherine (ur. 1971) i Claudine (ur. 1973). Dorastał w Castleknock. Studiował aktorstwo w Gaiety School of Drama w Dublinie. Brał udział w przesłuchaniu dla kandydatów do irlandzkiego zespołu Boyzone, ale jego kandydatura została odrzucona, gdyż pozostali członkowie grupy bali się, że Farrell zdominuje cały boysband. Przez rok źródłem jego utrzymania był taniec w stylu westernowym. Potem wyjechał do Australii i został aktorem. Po raz pierwszy pojawił się na srebrnym ekranie w serialu BBC Ballykissangel (1996). Po roli w dramacie wojennym Kraina tygrysów (Tigerland, 2000) zdobył opinię jednego z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia oraz nagrodę krytyków filmowych w Bostonie i Londynie.
Zwrócił na siebie uwagę krytyków w kolejnych filmach. Swój talent aktorski potwierdził rolą oficera zaopatrzeniowego uwięzionego przez Niemców w dramacie wojennym Wojna Harta (Hart’s War, 2002), otrzymując Złoty Puchar na festiwalu filmowym w Szanghaju. Za rolę w tym filmie zainkasował 2,5 mln dolarów. Następnie został zaangażowany przez Stevena Spielberga w filmie Raport mniejszości (Minority Report, 2002), gdzie u boku Toma Cruise’a zagrał postać detektywa. Rok 2003 przyniósł mu udział w pięciu produkcjach: Rekrut (The Recruit), Intermission, S.W.A.T. Jednostka Specjalna (S.W.A.T.), Veronica Guerin czy w ekranizacji słynnego komiksu, Daredevil.
Kiedy Oliver Stone obsadził go w nominowanej do antynagrody Złotej Maliny tytułowej roli króla Macedonii w historycznej epopei Aleksander (Alexander, 2004), Farrell dostał za główną rolę 15 milionów dolarów, po czym stwierdził, że dziwnie się czuje, gdy na jego konto wpływają takie sumy. Ale nie przeszkodziło mu to narazić producentów filmu na jeszcze większe koszty, gdy musieli pokryć jego rachunek za alkohol i zdemolowanie hotelu Le Meridien w Marrakeszu. Po tym wybryku zażądano od Farrella poddania się kuracji odwykowej. Całkowita abstynencja była też warunkiem jego zaangażowania do roli detektywa Jamesa „Sonny’ego” Crocketta w filmie sensacyjnym Policjanci z Miami (Miami Vice, 2006).

Filmografia
1996: Ballykissangel
1996: Zniknięcie Fibara
1997: Drinking Crude jako Click
1998: Wszystko przez tancerza (Falling for a Dancer) jako Daniel McCarthey
1999: Strefa wojny jako Nick
1999: Love in the 21st Century jako Mattie
1999: David Copperfield jako Mleczarz
2000: Przyzwoity przestępca (Ordinary Decent Criminal) jako Alec
2000: Kraina tygrysów (Tigerland) jako Szer. Roland Bozz
2001: Bandyci (American Outlaws) jako Jesse James
2002: Raport mniejszości (Minority Report) jako Ed Witwer
2002: Wojna Harta (Hart’s War) jako Porucznik Tommy Hart
2002: Telefon (Phone Booth) jako Stuart Shepard
2003: Rekrut (The Recruit) jako James Clayton
2003: Daredevil jako Bullseye
2003: Veronica Guerin jako Spanky McSpank
2003: S.W.A.T. Jednostka Specjalna (S.W.A.T.) jako Jim Street
2003: Intermission jako Lehiff
2004: Dom na krańcu świata (A Home at the End of the World) jako Bobby Morrow
2004: Aleksander (Alexander) jako Aleksander Macedoński
2005: Podróż do Nowej Ziemi (The New World) jako John Smith
2005: Hoży doktorzy (Scrubs) jako Billy Callahan
2006: Pytając o miłość (Ask the Dust) jako Arturo Bandini
2006: Miami Vice jako detektyw James „Sonny” Crockett
2007: Sen Kasandry (Cassandra’s Dream) jako Terry
2007: W cieniu chwały (Pride and Glory) jako Jimmy Eagan
2008: Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj (In Bruges) jako Ray
2009: Parnassus: Człowiek, który oszukał diabła (Imaginarium of Doctor Parnassus) jako Tony
2009: Ondine jako Rybak
2009: Szalone serce jako Tommy Sweet
2009: Triage jako Mark
2010: Londyński bulwar jako Mitchell

Życie prywatne
Był żonaty z Amelią Warner (od 17 lipca 2001 do listopada tego samego roku). Z Kim Bordenave ma syna Jamesa (ur. 12 września 2003), który jest niepełnosprawny, cierpi na zespół Angelmana. Colin Farrell był też związany z polską aktorką Alicją Bachledą-Curuś[1], z którą ma syna Henryego Tadeusza (ur 7 października 2009 roku)[2].

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

nagrody
Złote Globy
wygrane: 1 rok typ Nagroda kategoria
2009 wygrana Złoty Glob Najlepszy aktor w komedii lub musicalu Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj (2008)

IFTA
nominacje: 1 rok typ Nagroda kategoria
2003 nominacja IFTA Najlepszy aktor drugoplanowy w filmie telewizyjnym / kinowym Intermission, 2003

Europejska Akademia Filmowa
nominacje: 1 rok typ Nagroda kategoria
2004 nominacja Europejska Nagroda Filmowa (od 1997) Nagroda publiczności – najlepszy europejski aktor Intermission, 2003

MTV
nominacje: 1 rok typ Nagroda kategoria
2003 nominacja Złoty Popcorn Najlepszy czarny charakter Daredevil, 2003

Ciekawostki
– Ma syna z Alicją Bachledą-Curuś. Chłopczyk nazywa się Henry Tadeusz Farrell i urodził się 7 października 2009 roku.
– Aktor wraz z kolegami z planu filmu „Imaginarium of Doctor Parnassus”, wcielając się w rolę, którą miał w całości zagrać zmarły w styczniu 2008 roku Heath Ledger, oddał cały dochód z tej produkcji jego córce, aby zabezpieczyć jej przyszłość.
– Porzucił naukę w Gaiety Drama School w Dublinie, a zaraz po tym zagrał z sukcesem w filmie „Ballykissangel”.
– Jest najmłodszy z czwórki rodzeństwa. Ma brata i dwie siostry Catherine i Claudine, która jest także jego osobistą asystentką.
– Ubiegał się o rolę Watsona w filmie „Sherlock Holmes”. Ostatecznie rolę otrzymał Jude Law.
– Był kandydatem do roli Toma w filmie „What Love Is”. W ostateczności angaż otrzymał Cuba Gooding Jr.
– Był brany pod uwagę przy obsadzaniu roli Jacka Starksa w dramacie „Obłęd”, którą ostatecznie zagrał Adrien Brody.
– Cierpi na chroniczną bezsenność od kiedy skończył 12 lat.
– Miał zagrać Boba Dylana w „Gdzie indziej jestem”, ale zastąpił go Heath Ledger.
– Zrezygnował z zagrania Vincenta w „Zakładniku”, zastąpił go Tom Cruise.
– Był jednym z kandydatów do roli Jamesa Bonda w filmie „Casino Royale”. Ostatecznie otrzymał ją Daniel Craig.
– Ma syna Jamesa (ur. 12.09.2003) ze związku z modelką Kim Bordenave.
– Był brany pod uwagę do głównej roli w filmie „Tajemnica Brokeback Mountain”.
– Ma 178 cm wzrostu.

Biografia Elizabeth

Elizabeth Rosemond Taylor (ur. 27 lutego 1932 w Hampstead, zm. 23 marca 2011 w Los Angeles[1]) – hollywoodzka aktorka urodzona w Wielkiej Brytanii, wyróżniona wieloma nagrodami, w tym dwoma Oscarami: w 1961 za rolę Glorii Wondrous (BUtterfield 8) i w 1967 za rolę Marthy (Kto się boi Virginii Woolf?).
Elizabeth Taylor urodziła się w Hampstead. Jej rodzice byli Amerykanami zamieszkałymi w Anglii. Jej starszy brat Howard urodził się w 1929. Ojciec aktorki był handlarzem sztuki, a matka aktorką. W wieku 3 lat zaczęła brać lekcje baletowe. Rok przed wybuchem II wojny światowej rodzice wrócili do Stanów Zjednoczonych.

Kariera
Zadebiutowała w 1942 mając 10 lat w There’s One Born Every Minute, a nakręcony rok później kultowy Lassie wróć (Lassie Come Home) przyniósł jej prawdziwą popularność. Pierwszą wielką rolę otrzymała w melodramacie Miejsce pod słońcem (A Place in the Sun). Szczytowy okres jej kariery przypadł na lata 50 i 60 XX wieku, kiedy to w za udział w trzech kolejnych filmach otrzymała nominacje do Oscara, a w 1960 za BUtterfield 8 statuetkę. Jej najwybitniejsze kreacje to bohaterki filmów Kto się boi Virginii Woolf? (Who’s Afraid of Virginia Woolf?) i Poskromienie złośnicy (The Taming of the Shrew) (obydwa z 1966)[2]. Jej najsłynniejszą rolą była tytułowa Kleopatra z filmu Josepha L. Mankiewicza z 1963 roku.

W listopadzie 2004 Taylor przyznała, że miała niewydolność serca[potrzebne źródło]. Przeżyła operacje guza mózgu[3] i raka skóry[potrzebne źródło], a także zmagała się z zapaleniem płuc[potrzebne źródło]. Pod koniec życia była samotniczką[potrzebne źródło]. W 2005 opowiedziała się po stronie Michaela Jacksona w jego procesie w Kalifornii pod zarzutem seksualnego wykorzystania dziecka. Piosenkarz został uniewinniony.

Życie prywatne
Aktorka była mężatką ośmiokrotnie z czego siedem małżeństw zakończyło się rozwodem a raz owdowiała, ponieważ jej mąż Michael Todd zginął w katastrofie lotniczej.

1950-51 – Conrad Hilton Jr.
1952-57 – Michael Wilding (dwoje dzieci: Michael i Christopher)
1957-58 – Michael Todd (córka Liza)
1959-64 – Eddie Fisher
1964-74 oraz 1975-76 – Richard Burton (adoptowana córka)
1976-82 – John Warner
1991-96 – Larry Fortensky

W kwietniu 1959 przeszła konwersję na judaizm i przyjęła imiona Elisheba Rachel.

Filmografia
Filmy fabularne
1942: There’s One Born Every Minute jako Gloria Twine
1943: Lassie wróć (Lassie Come Home) jako Priscilla
1944: Dziwne losy Jane Eyre (Jane Eyre) jako Helen Burns (niewymieniona w czołówce)
1944: The White Cliffs of Dover jako Betsy Kenney (lat 10)
1944: Wielka nagroda (National Velvet) jako Velvet Brown
1946: Odwaga Lassie (Courage of Lassie) jako Kathie Merrick
1947: Życie z ojcem (Life with Father) jako Mary
1947: Cynthia jako Cynthia Bishop
1948: Julia Misbehaves jako Susan Packett
1948: Randka z Judy (A Date with Judy) jako Carol Pringle
1949: Konspirator (Conspirator) jako Melinda Greyton
1949: Małe kobietki (Little Women) jako Amy March
1950: The Big Hangover jako Mary Belney
1950: Ojciec panny młodej (Father of the Bride) jako Kay Banks
1951: Miejsce pod słońcem (A Place in the Sun) jako Angela Vickers
1951: Quo vadis jako Chrześcijanka uwięziona na arenie (niewymieniona w czołówce)[potrzebne źródło]
1951: Kłopotliwy wnuczek (Father’s Little Dividend) jako Kay Dunstan
1952: Love is Better Than Ever jako Anastacia Macaboy
1952: Ivanhoe jako Rebecca
1953: The Girl Who Had Everything jako Jean Latimer
1954: Piękny Brummel (Beau Brummell) jako Lady Patricia
1954: Kiedy ostatni raz widziałem Paryż (The Last Time I Saw Paris) jako Helen Ellswirth / Wills
1954: Rapsodia (Rhapsody) jako Louise Durant
1954: Ścieżka słoni (Elephant Walk) jako Ruth Wiley
1956: Olbrzym (Giant) jako Leslie Lynnton Benedict
1957: W poszukiwaniu deszczowego drzewa (Raintree County) jako Susanna Drake
1958: Kotka na gorącym blaszanym dachu (Cat on a Hot Tin Roof) jako Maggie Pollitt
1959: Nagle, zeszłego lata (Suddenly, Last Summer) jako Catherine Holly
1960: Scent of Mystery jako Prawdziwa Sally Kennedy (niewymieniona w czołówce)
1960: BUtterfield 8 jako Gloria Wondrous
1963: Kleopatra (Cleopatra) jako Kleopatra
1963: Z życia VIP-ów (The V.I.P.s) jako Frances Andros
1965: Brodziec (The Sandpiper) jako Laura Reynolds
1966: Kto się boi Virginii Woolf? (Who’s Afraid of Virginia Woolf?) jako Martha
1967: W zwierciadle złotego oka (Reflections in a Golden Eye) jako Leonora Penderton
1967: Haiti – wyspa przeklęta (The Comedians) jako Martha Pineda
1967: Doktor Faust (Doctor Faustus) jako Helena Trojańska
1967: Poskromienie złośnicy (The Taming of the Shrew) jako Katharina
1968: Boom jako Flora 'Sissy’ Goforth
1968: Tajna ceremonia (Secret Ceremony) jako Leonora
1969: Anna tysiąca dni (Anne of the Thousand Days) jako Kurtyzana (niewymieniony w czołówce)
1970: Jedyna gra w mieście (The Only Game in Town) jako Fran Walker
1972: X, y i zet (Zee and Co.) jako Zee Blakeley
1972: Hammersmith Is Out jako Jimmie Jean Jackson
1972: Pod mlecznym lasem (Under Milk Wood) jako Rosie Probert
1973: Jego rozwód, jej rozwód (Divorce His – Divorce Hers) jako Jane Reynolds
1973: Nocne widma (Night Watch) jako Ellen Wheeler
1973: Środa popielcowa (Ash Wednesday) jako Barbara Sawyer
1974: Identikit jako Lise
1976: Zwycięstwo nad Entebbe (Victory at Entebbe) jako Edra Vilnofsky
1976: Błękitny ptak (The Blue Bird) jako Królowa Światła/Matka/Wiedźma
1977: A Little Night Music jako Desiree Armfeldt
1978: Return Engagement jako Dr Emily Loomis
1979: Zimowe zabójstwa (The Winter Kills) jako Lola Comante (niewymieniona w czołówce)
1980: Pęknięte lustro (The Mirror Crack’d) jako Marina Rudd
1983: Między przyjaciółmi (Between Friends) jako Deborah Shapiro
1985: Malice in Wonderland jako Louella Parsons
1986: There Must Be a Pony jako Marguerite Sydney
1987: Poker Alice jako Alice Moffit
1988: Młody Toscanini (Il Giovane Toscanini) jako Nadina Bulichoff
1989: Słodki ptak młodości (Sweet Bird of Youth) jako Alexandra Del Lago
1994: Flintstonowie (The Flintstones) jako Pearl Slaghoople
2001: Wieczny blask gwiazd (These Old Broads) jako Beryl Mason

Seriale telewizyjne
2003: God, the Devil and Bob jako Sarah (głos)
1996: Pomoc domowa (The Nanny) jako ona sama
1992: Simpsonowie The Simpsons jako Maggie Simpson (głos)
Kapitan Planeta (Captain Planet and the Planeteers) jako Matka Todda (głos)
1985: Północ-Południe (North and South) jako Madam Conti
1984: Hotel jako Katherine Cole
1983: All My Children jako Członkini załogi w pałacu
1981: General Hospital jako Helena Cassadine

Produkcja
1967
Poskromienie złośnicy (The Taming of the Shrew, producent)
Oz: The Tin Woodman’s Dream (producent wykonawczy)
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 14 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *