Cate Blanchett i jej mąż wzięli ponownie ślub


Blanchett-i-UptonPowtórnym ślubem Cate Blanchett (48 l.) zakończyła rodzinną wojnę. Z okazji dwudziestej rocznicy ślubu australijska gwiazda filmowa zdecydowała się odnowić przysięgę małżeńską z mężem, scenarzystą i reżyserem Andrew Uptonem (52 l.).
Kameralna ceremonia odbyła się w Australii, gdzie mieszkają małżonkowie. Uczestniczyły w niej dzieci Blanchett – synowie Dashiell (16 l.), Roman (13 l.) i Ignatius (9 l.), dwuletnia córka Edith oraz dosłownie garstka gości z najbliższej rodziny aktorki i jej męża.
Jak utrzymują australijskie media, odnowienie przysięgi małżeńskiej nie wynikało z kaprysu aktorki, lecz miało służyć zażegnaniu kryzysu, jaki Cate i jaj mąż Upton przechodzą od niemal półtora roku.
Przypomnijmy, że w październiku 2016 r. świat obiegły zdjęcia męża aktorki obejmującego nieznaną młodą kobietę. Między małżonkami powiało chłodem, a Blanchett przez pewien czas nie nosiła obrączki.
Po kilku tygodniach od wyjścia na jaw romansu Andrew pojawiły się plotki, że to zakończy się rozwodem. Jednak udało się im zakopać topór wojenny, gdy zaczęli chodzić na terapię dla par.
Powtórne ślubowanie sobie dozgonnej miłości oznacza, że Uptonowi udało się odzyskać zaufanie słynnej żony.

źródło: pomponik.pl oraz instagram.com
Kilka słów z Wikipedii o Cate
Cate Blanchett, właśc. Catherine Élise Blanchett (ur. 14 maja 1969 w Melbourne) – australijska aktorka, laureatka dwóch Oscarów: za drugoplanową rolę w filmie Aviator oraz za pierwszoplanową rolę w filmie Blue Jasmine. Znana m.in. z roli Galadrieli we Władcy Pierścieni i Hobbicie.
Początkowo grała w teatrze, pierwszą ważną rolę zagrała w 1993 u boku Geoffreya Rusha w sztuce Oleanna Davida Mameta[2]. Jej pierwszą ważną rolą filmową była rola Elżbiety I w filmie Elizabeth (1998), za którą zdobyła Złoty Glob, BAFT-ę oraz nominację do Oscara. W 1999 była nominowana do BAFT-y za rolę w filmie Utalentowany pan Ripley. W trylogii filmowej Petera Jacksona Władca Pierścieni zagrała Galadrielę. W 2005 zdobyła Oscara w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa za rolę Katharine Hepburn w filmie Aviator. Uczyniło ją to pierwszą w historii laureatką Oscara, która zagrała osobę nagrodzoną tą samą nagrodą. Za rolę u boku Judi Dench w filmie Notatki o skandalu (2006) zdobyła kolejną nominację do Oscara. W 2007 zagrała w filmach I’m Not There. Gdzie indziej jestem i Elizabeth: Złoty wiek, zdobywając kolejne nominacje do Nagrody Akademii Filmowej. W 2008 aktorka otrzymała gwiazdę w Hollywood Walk of Fame[3]. W 2014 roku zdobyła drugiego Oskara, tym razem za pierwszoplanową rolę w filmie Blue Jasmine.
źródło: pl.wikipedia.org
Kilka słów z Wikipedii o Andrew
Andrew Upton (ur. 1 lutego 1966 r.) to australijski dramatopisarz, scenarzysta i reżyser. Jest mężem dwukrotnej laureatki Oscara, aktorki Cate Blanchett.
Jako dramaturg Upton stworzył adaptacje Heddy Gabler, The Cherry Orchard, Cyrano de Bergerac, Don Juana (z Marion Potts), Uncle Vanya, The Maids, Children of the Sun i Platonova dla Sydney Theatre Company (STC) i Maxima Gorky’ego The Philistines w londyńskim Royal National Theatre.
Jego oryginalna gra Riflemind z Hugo Weavingiem jako starszą gwiazdą rocka planującą powrotną trasę, została otwarta w STC w dniu 5 października 2007 r. na pozytywne recenzje. Riflemind został otwarty w Londynie w 2008 roku w reżyserii Philipa Seymoura Hoffmana, ale został zamknięty po krótkiej analizie ze względu na jednolicie słabe wzmianki i presję globalnego kryzysu finansowego. W 2008 r. Andrew i jego żona Cate zostali wspólnie dyrektorami artystycznymi Sydney Theatre Company na okres pięciu lat.
źródło: en.wikipedia.org

Dodaj komentarz