Beata Kozidrak i jej były mąż razem na wakacjach


kozidrak-pietrasTakiego zwrotu akcji chyba nikt się nie spodziewał. Beata Kozidrak (56 l.) i jej były już mąż Andrzej Pietras (62 l.) wybrali się razem na wakacje do słonecznej Hiszpanii.

Wybrzeże Costa Blanca. W romantycznej scenerii ogrodu pełnego drzewek cytrusowych, oliwnych i kaktusów przechadza się para. Zachowują się swobodnie, wiedząc, że mogą się tu czuć anonimowo. W końcu byli tu nieraz.

Choć nie są już małżeństwem, przyjechali do swojej willi, którą niegdyś odwiedzali, gdy tylko chcieli odpocząć i spędzić czas we dwoje. Tam trzynaście lat temu na rocznicę ślubu wokalistka napisała wyjątkową balladę „Myśli i słowa”. Jednak obecna podróż nie miała nic wspólnego z miłosnymi uniesieniami.

– Wyjechali, bo dzięki temu mogli porozmawiać spokojnie, bez obaw, że ktoś ich zobaczy. Było to też takie symboliczne pożegnanie z miejscem dla obojga tak bardzo ważnym – wyznaje „Na Żywo” osoba z ich otoczenia.

Para, która rozwiodła się pięć miesięcy temu, musiała ustalić szczegóły związane z zawodowym rozstaniem. Na pytania tygodnika o wyjazd i jego cel Pietras odparł krótko: „Nie chcę o tym rozmawiać”.

Faktem pozostaje jednak, że 31 grudnia, po trzydziestu latach, przestanie on być menadżerem Bajmu. To będzie dla Beaty wielka zmiana. W końcu przez tyle czasu jej były mąż miał wyłączność na negocjowanie stawek za występy oraz zajmował się zapleczem związanym z organizacją i finansami.

kozidrak-i-pietras-wakacje
źródło: pomponik.pl

Biografia Beaty

Beata Elżbieta Kozidrak (ur. 4 maja 1960 w Lublinie[1]) – polska piosenkarka, wokalistka zespołu Bajm, operująca ponad czterooktawową skalą głosu podczas śpiewu potrafi osiągnąć rejestr gwizdkowy[2], autorka tekstów. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV[3].

Urodziła się jako najmłodsze z trojga dzieci. Matka prowadziła dom, a ojciec przedsiębiorstwo budowlane. W szkole podstawowej uczyła się gry na skrzypcach. Ponadto przez sześć lat uczęszczała na zajęcia ogniska baletowego, po czym dostała propozycję kontynuowania nauki w Warszawie, na co zgody nie wyrazili rodzice. W liceum zaczęła trenować szermierkę i gimnastykę artystyczną, ale porzuciła je dla śpiewania.

Na scenie debiutowała, śpiewając w chórze szkolnym oraz zespołach działających przy III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, do którego uczęszczała. W szkole tej najbujniej kwitło życie kulturalne Lublina, istniało wiele kabaretów i grup muzycznych. Wspólnie z bratem Jarosławem, wokalistą i gitarzystą, zaczęła wówczas występować w lokalnych domach kultury i klubach studenckich. Po poszerzeniu składu o przyszłego męża – wokalistę Andrzeja Pietrasa oraz o gitarzystę Marka Winiarskiego, na początku 1978 powstał zespół Bajm, grający wtedy akustyczną muzykę, w nurcie piosenki turystyczno-harcerskiej. Stopniowo poszerzano skład oraz instrumentarium zespołu. Po kilku wygranych lokalnych przeglądach Bajm wystąpił na konkursie debiutantów Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu, który rozpoczął ogólnokrajową karierę zespołu.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 10 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *