Apoloniusz Tajner ma nową kobietę, Pamelę z Pakistanu


tajner-pamelaApoloniusz Tajner przez prawie 40 lat był związany z mamą Dominiki, Aleksandrą. Poznali się jeszcze w technikum mechanicznym w Ustroniu. Wzięli ślub w 1974 roku. Aleksandra Tajner urodziła dwoje dorosłych już dzieci: Dominikę i Tomisława.

Kiedy Tajner zaczął odnosić sukcesy jako trener Adama Małysza, zbudowali dom w Wiśle. Przez pewien czas prowadzili wspólnie sklep. Obecnie prezes PZN nie mieszka już w Wiśle, polubił miejskie życie. Najłatwiej spotkać go w Warszawie lub Krakowie.

Ostatnio widywany jest z nową dziewczyną, sporo od niego młodszą. Tak na oko być może młodszą także od jego córki.

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego w Innsbrucku pojawił się w towarzystwie pięknej kobiety, którą przedstawił ekipie polskich skoczków – relacjonuje Fakt. Ma na imię Pamela. Pochodzi z Pakistanu, a 8 lat temu ukończyła Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Były trener kadry i jego partnerka znają się od 4 lat. Poznali się po mistrzostwach świata w Libercu, które odbyły się w 2009 roku.
Będzie rozwód?
źródło: pudelek.pl
Tagi: nowa dziewczyna, kochanka

Biografia Apoloniusza

Apoloniusz Leopold Tajner (ur. 17 kwietnia 1954 w Goleszowie) – kombinator norweski, trener, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Syn Leopolda Tajnera, bratanek Władysława Tajnera. Jest ojcem Tomisława Tajnera, byłego reprezentanta Polski w skokach oraz Dominiki[2]. Ma wnuka Maksymiliana. Teść piosenkarza Michała Wiśniewskiego.

Kariera zawodnicza
Tajner w młodości był kombinatorem norweskim. Kilkakrotnie został mistrzem Polski juniorów, był 5. na mistrzostwach świata w tej kategorii[1]. Jego rekord życiowy wynosi 109 m.

Kariera trenerska
Ukończył Technikum Mechaniczne w Ustroniu, gdzie poznał swoją przyszłą małżonkę, Aleksandrę, którą poślubił w 1974[3]. Następnie, w 1980, ukończył krakowską AWF z tytułem trenera narciarstwa klasycznego II klasy i zajął się szkoleniem zawodników w Olimpii Goleszów, gdzie pracował już od 1979[4]. W latach 1983-1984 był zatrudniony w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Bielsku-Białej. Od 1984 do 1990, prowadził reprezentację Polski w kombinacji norweskiej. Pojechał z nią na igrzyska olimpijskie do Calgary[3].

Później zrezygnował z trenerki i wraz z żoną prowadził sklep z odzieżą i obuwiem. W latach 1994-1999 pełnił funkcję wiceprezesa ds. sportowych w Polskim Związku Narciarskim[3]. Na początku swej pracy zatrudnił, jako trenera głównego kadry skoczków, Czecha Pavla Mikeskę.
Po rezygnacji Mikeski w 1999, reprezentację tymczasowo prowadził Piotr Fijas, którego zastąpił Tajner[5]. Wprowadził wówczas do sztabu szkoleniowego fizjologa, dr Jerzego Żołądzia, oraz psychologa, dr Jana Blecharza. Wkrótce sukcesy zaczął odnosić Adam Małysz, który pod wodzą Tajnera trzykrotnie z rzędu zdobył Puchar Świata, trzykrotnie mistrzostwo świata i jedno wicemistrzostwo świata oraz wygrał 49. Turniej Czterech Skoczni, a na olimpiadzie 2002 w Salt Lake City zdobył brązowy i srebrny medal. Tajner uzyskał tytuł trenera klasy mistrzowskiej[2]. Polska reprezentacja 9 grudnia 2001 po raz pierwszy w historii stanęła na podium w konkursie drużynowym PŚ, plasując się na trzecim miejscu, za Finami i Japończykami[6]. W 2002 został odznaczony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski[7]. 14 marca 2004 Tajner, z powodu słabych wyników jego zawodników w minionym sezonie zimowym i przyczyn osobistych, podał się do dymisji[8].
Po zakończeniu kariery trenerskiej

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2004 bez powodzenia kandydował z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu śląskim, uzyskując 7265 głosów[9].

2 lutego 2006 Tajner został wybrany na prezesa PZN. W czasie Walnego Zjazdu w Krakowie, uzyskał 38 głosów. Jego rywal, Andrzej Kozak, dostał 19 głosów[10]. Obecnie często jest zapraszany jako ekspert do studia Telewizji Polskiej[11]. W wiślańskiej Alei Gwiazd Sportu znajduje się tablica poświęcona Tajnerowi[12].

11 lutego 2012 roku otrzymał Kamień Milowy Forbesa[13].
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 125 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *