Apoloniusz Tajner i Izabela Podolec: miłość kwitnie?


Tajner i PodolecRóżnica wieku między partnerami to temat, który zawsze budzi sporo emocji. Tak jest również w przypadku Apoloniusza Tajnera i jego partnerki Izabeli Podolec. Sportowiec nie pokazuje się w jej towarzystwie publicznie zbyt często, ale Balu Mistrzów Polski para nie mogła sobie odpuścić.
Zeszłoroczna impreza była pierwszą, na której Tajner i Podolec wystąpili razem. Wielu wróżyło, że związek tych dwojga długo nie potrwa, ale minął już rok, a zakochani nadal są ze sobą. Podobno Iza i Apoloniusz spotykają się dużo dłużej, a znają, według „Faktu”, od 2009 roku.
Może nikt nie zwróciłby uwagi na nową kobietę w życiu 62-letniego trenera skoczków narciarskich, gdyby nie fakt, że śliczna brunetka ma dopiero 25 lat. Różnica wieku wynosi więc aż 37 lat, a Iza jest o 12 lat młodsza od córki Tajnera i żony Michała Wiśniewskiego, Dominiki.
Wygląda na to, że wiek nie ma tu jednak znaczenia, bo para się dogaduje. Na dodatek Izabela postanowiła skończyć ze sztucznym postarzaniem się (rok temu czarna kreacja dodała jej 10 lat) i na czerwonym dywanie wystąpiła w dziewczęcej mini.
Wystarczy przytoczyć przykład Marka Kondrata i jego młodszej o 38 lat żony, by wiedzieć, że podobne związki bywają szczęśliwe i nawet kończą się przy ołtarzu. W przypadku trenera i jego młodziutkiej miłości też tak będzie?
źródło: gwiazdy.wp.pl
Biografia Apoloniusza
Apoloniusz Leopold Tajner (ur. 17 kwietnia 1954 w Goleszowie) – kombinator norweski, trener, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Syn Leopolda Tajnera, bratanek Władysława Tajnera. Jest ojcem Tomisława Tajnera, byłego reprezentanta Polski w skokach oraz Dominiki[2]. Ma wnuka Maksymiliana. Teść piosenkarza Michała Wiśniewskiego.
Kariera zawodnicza
Tajner w młodości był kombinatorem norweskim. Kilkakrotnie został mistrzem Polski juniorów, był 5. na mistrzostwach świata w tej kategorii[1]. Jego rekord życiowy wynosi 109 m.
Kariera trenerska
Ukończył Technikum Mechaniczne w Ustroniu, gdzie poznał swoją przyszłą małżonkę, Aleksandrę, którą poślubił w 1974[3]. Następnie, w 1980, ukończył krakowską AWF z tytułem trenera narciarstwa klasycznego II klasy i zajął się szkoleniem zawodników w Olimpii Goleszów, gdzie pracował już od 1979[4]. W latach 1983-1984 był zatrudniony w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Bielsku-Białej. Od 1984 do 1990, prowadził reprezentację Polski w kombinacji norweskiej. Pojechał z nią na igrzyska olimpijskie do Calgary[3].
Później zrezygnował z trenerki i wraz z żoną prowadził sklep z odzieżą i obuwiem. W latach 1994-1999 pełnił funkcję wiceprezesa ds. sportowych w Polskim Związku Narciarskim[3]. Na początku swej pracy zatrudnił, jako trenera głównego kadry skoczków, Czecha Pavla Mikeskę.
Po rezygnacji Mikeski w 1999, reprezentację tymczasowo prowadził Piotr Fijas, którego zastąpił Tajner[5]. Wprowadził wówczas do sztabu szkoleniowego fizjologa, dr Jerzego Żołądzia, oraz psychologa, dr Jana Blecharza. Wkrótce sukcesy zaczął odnosić Adam Małysz, który pod wodzą Tajnera trzykrotnie z rzędu zdobył Puchar Świata, trzykrotnie mistrzostwo świata i jedno wicemistrzostwo świata oraz wygrał 49. Turniej Czterech Skoczni, a na olimpiadzie 2002 w Salt Lake City zdobył brązowy i srebrny medal. Tajner uzyskał tytuł trenera klasy mistrzowskiej[2]. Polska reprezentacja 9 grudnia 2001 po raz pierwszy w historii stanęła na podium w konkursie drużynowym PŚ, plasując się na trzecim miejscu, za Finami i Japończykami[6]. W 2002 został odznaczony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski[7]. 14 marca 2004 Tajner, z powodu słabych wyników jego zawodników w minionym sezonie zimowym i przyczyn osobistych, podał się do dymisji[8].
Po zakończeniu kariery trenerskiej
W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2004 bez powodzenia kandydował z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu śląskim, uzyskując 7265 głosów[9].
2 lutego 2006 Tajner został wybrany na prezesa PZN. W czasie Walnego Zjazdu w Krakowie, uzyskał 38 głosów. Jego rywal, Andrzej Kozak, dostał 19 głosów[10]. Obecnie często jest zapraszany jako ekspert do studia Telewizji Polskiej[11]. W wiślańskiej Alei Gwiazd Sportu znajduje się tablica poświęcona Tajnerowi[12].
11 lutego 2012 roku otrzymał Kamień Milowy Forbesa[13].
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)