Aleksandra Socha zaręczyła się z chłopakiem


Aleksandra SochaPolska szablistka Aleksandra Socha (34 l.) zdobyła jednak swego rodzaju „medal”, choć nie taki, jaki początkowo sobie zaplanowała. Na igrzyskach olimpijskich w Rio nie udało jej się stanąć na podium, ale za to w jej życiu wydarzyło się coś pięknego. Ukochany poprosił ją o rękę!
Aleksandra Socha na tegoroczne igrzyska olimpijskie jechała z jednym celem: wreszcie zdobyć upragniony medal. Występowała już na olimpiadach w Atenach, Pekinie i Londynie, ale ciągle bez skutku. Wszystko miało zmienić się w Rio.

Niestety, ostatecznie polska szablistka nie osiągnęła satysfakcjonującego dla siebie wyniku. Zmagania w turnieju drużynowym zakończyła na szóstym miejscu.

„Oczywiście 6 miejsce to nie był szczyt marzeń i możliwości. Chciałam więcej, chciałam zdobyć ten mój upragniony medal Igrzysk, bo tylko tego brakuje mi w kolekcji. Niestety nie było mi dane doświadczyć tego ale biorę wszystko co życie mi daje i dziękuje” – skomentowała.

Być może szansę na poprawę otrzyma za cztery lata. Właśnie wtedy odbędą się igrzyska w Tokio. Aleksandra nieśmiało zdradziła, że planuje wziąć w nich udział. „Przecież 5 kółek mamy olimpijskich to i 5 Igrzysk” – zażartowała.

Mimo że w Rio nie zdobyła żadnego olimpijskiego krążka, to te igrzyska na zawsze zostaną w jej pamięci. Bowiem podczas nich wydarzyło się coś niezwykłego. Ukochany Oli poprosił ją o rękę!

Zatem co prawda Socha oficjalnie nie ma żadnego krążka, ale za to zyskała „taki medal”, którego zapewne nie zamieniłaby na żaden inny.

Gratulujemy!
źródło: pomponik.pl

Biografia Aleksandry

Aleksandra Socha (ur. 30 marca 1982 w Pabianicach) – polska szablistka, mistrzyni Polski, mistrzyni Europy, medalistka Mistrzostw Świata, olimpijka z Aten, Pekinu oraz Londynu.

Zawodniczka AZS AWF Warszawa jest 6-krotną indywidualną mistrzynią kraju (1999, 2002, 2003, 2009, 2010, 2015). Na swoim koncie ma również brąz mistrzostw świata (Hawana 2003) oraz złoto, srebro i brąz mistrzostw Europy (Kopenhaga 2004, Sheffield 2011, Legnano 2012 ). W drużynie była wielokrotnie mistrzynią Polski oraz złotą, srebrą i brązową drużynową medalistką Europy. Na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach (2004) odpadła w 2 rundzie i została sklasyfikowana na 11. miejscu. Cztery lata później w Pekinie zajęła 18. miejsce indywidualnie oraz 6. w drużynie. W 2003 zajęła 19. miejsce podczas 69. Plebiscytu Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski, oraz 3 miejsce dla najlepszego sportowca Wojska Polskiego w 2011 roku.

Starszy szeregowy Aleksandra Socha do 2012 roku była żołnierzem 3 Batalionu Zabezpieczenia Dowództwa Wojsk Lądowych w Warszawie[1], obecnie jest żołnierzem Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 7 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *