Agnieszka Kaczorowska i jej mąż wrócili z podróży poślubnej


Agnieszka Kaczorowska-Pela (26 l.) i jej mąż Maciej Pela wrócili z podróży poślubnej na Seszelach. Tancerka cały „miodowy miesiąc” relacjonowała w mediach społecznościowych.
Do Warszawy przyleciała więc mocno zmęczona – na lotnisku czekała na nią i jej męża mama oraz… ciepłe kurtki.
Cóż, aktualna pogoda w Polsce niezbyt przypomina tę na leżących na Oceanie Indyjskim Seszelach…
Celebrytka niemal natychmiast narzuciła na kark nakrycie, przy okazji kryjąc się przed czekającymi na nią (i umówionymi?) fotoreporterami.


źródło: pomponik.pl oraz instagram.com
Kilka słów z Wikipedii o Seszelach
Seszele, Seychelles, Sesel – państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim, ok. 1600 km od wybrzeży Afryki, położone na północny wschód od Madagaskaru. Pobliskie państwa i terytoria zamorskie to Mauritius i Reunion na południe oraz Malediwy na północny wschód.
Seszele stanowią grupę 115 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego na Oceanie Indyjskim. Dwa główne archipelagi kraju to Wyspy Wewnętrzne i Wyspy Zewnętrzne. Tylko 33 wyspy są zamieszkane. Największa z wysp to Mahé (144 km²) i na niej znajduje się stolica kraju Victoria oraz zamieszkuje na niej ponad 80% ludności. Pozostałe większe wyspy to Praslin (38,8 km²), Silhouette (20,7 km²) i La Digue (10,4 km²). Wyspy Seszeli można podzielić na dwa rodzaje ze względu na budowę i pochodzenie. Wyspy wulkaniczne (w liczbie 32), zbudowane z zasadowych skał wulkanicznych są większe, mają urozmaiconą rzeźbę wyżynno-górzystą z płaskimi wybrzeżami. Pozostałe to wyspy koralowe, które wznoszą się niewiele ponad powierzchnię oceanu, mają wyrównaną powierzchnię. Z wysp koralowych można wymienić Amiranty, Farquhar i Aldabra. Atole koralowe nie są najczęściej zamieszkane. Na Mahé znajduje się także najwyższy szczyt kraju Morne Seychellois – 905 m n.p.m. Długość linii brzegowej wynosi 491 km. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org