Agata Kulesza i Marcin Figurski biorą rozwód


kulesza-figurskiAgata Kulesza bierze rozwód. Aktorka znana m.in. z oscarowego filmu „Ida”, rozwodzi się z mężem po 13 latach małżeństwa. Co spowodowało rozwód pary, która uchodziła za jedną z najbardziej zgodnych w całym show-biznesie?

Jak donosi magazyn „Na Żywo”, wybitna aktorka, znana z takich filmów jak „Róża”, „Moje córki krowy”, czy z nagrodzonej Oscarem „Idy”, planuje rozstać się z mężem. Agata na co dzień mało udziela się w mediach, rzadko widujemy ją na ściankach, a jej wywiady na temat życia prywatnego prawie nie mają miejsca. Od 2006 roku aktorka jest żoną operatora filmowego, Marcina Figurskiego, z którym ma córkę Mariannę (22 l.). Para jest w trakcie rozwodu, który może nie przebiec zbyt łatwo. Zarówno Kulesza, jak i Figurski chcą, aby do rozwodu doszło z winy współmałżonka.

Agata i Marcin wzięli ślub w 2006 roku, po 10 latach znajomości. Przez długi czas uchodzili za bardzo dobraną parę. „Na Żywo” donosi jednak, że jakiś czas temu w ich związku pojawił się kryzys – przestali spędzać ze sobą czas, a na urlopy jeździli osobno. Dziś para jest w trakcie rozwodu. Odbyły się już dwie rozprawy sądowe, a trzecia z nich wyznaczona jest na kwiecień. Najpierw pozew złożyła Kulesza a zaraz po niej, pozew złożył Figurski.
źródło: gala.pl

Kilka słów z Wikipedii o Agacie

Agata Kulesza-Figurska (ur. 27 września 1971 w Szczecinie) – polska aktorka, trzykrotna laureatka Orła za pierwszoplanowe role w filmach Róża i Ida oraz za drugoplanową w filmie Jestem mordercą.

W 2012 otrzymała Polską Nagrodę Filmową (Orzeł) za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie Róża. Za rolę w filmie Ida w 2013 otrzymała Nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą na 38. Festiwalu Filmowym w Gdyni, a w 2014 Polską Nagrodę Filmową (Orzeł). W 2012 otrzymała również Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie filmu[2]. W 2013 otrzymała nominację do nagrody Paszportu „Polityki”. W 2014 nagrodzona przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych Los Angeles jako najlepsza aktorka drugoplanowa za rolę filmie Ida Pawła Pawlikowskiego, który 22 lutego 2015 otrzymał Oskara za najlepszy film nieanglojęzyczny[3]. W 2016 nagrodzona Kryształowym Zwierciadłem przez miesięcznik „Zwierciadło” za aktorstwo najwyższej próby[4]. Czytaj więcej

Kilka słów z Wikipedii o rozwodach

Rozwód – rozwiązanie ważnego związku małżeńskiego przez sąd na żądanie jednego lub obojga małżonków. Rozwód oprócz śmierci współmałżonka i unieważnienia małżeństwa jest jedną z okoliczności kończących małżeństwo.

Według prawa polskiego przesłanką rozwodu jest trwały i zupełny rozkład małżeństwa (art. 56 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Mimo istnienia wszystkich przesłanek dopuszczalności rozwodu, nie można go udzielić, jeżeli z jego powodu ucierpiałoby dobro małoletnich dzieci, jeżeli udzielenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego (art. 56 § 2 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego) lub rozwodu żąda małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi małżonek wyrazi na to zgodę[2]. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 103 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *