Zbigniew i Monika Zamachowscy: wakacje w Sopocie


zamachowski-richardsonMonika (44 l.) i Zbigniew Zamachowscy (55 l.) wraz z dziećmi dziennikarki spędzili kilka dni w Sopocie.
To się nazywa prawdziwy początek wakacji. Ledwie w szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek, a teatry zostały zamknięte na wakacyjną przerwę, i już Monika oraz Zbigniew Zamachowscy spakowali duże walizki i razem z dziećmi Moniki przyjechali do ukochanego kurortu polskich gwiazd, czyli do Sopotu.
Nad Bałtykiem pogoda na razie dopisuje. Dlatego też i ich wypoczynek przebiegał w iście sielskim nastroju. Zbigniew mógł spokojnie przeczytać gazetę w cieniu parasola. Do tego powoli sączył sobie różowe wino z kieliszka. Gdy leżakowanie już trochę mu się znudziło, zamówił u barmana kawę.
Podobnie było w przypadku Moniki. Ona jednak bardziej nastawiła się na spacery brzegiem morza oraz na rozmowy telefoniczne, zapewne z przyjaciółmi i znajomymi. W chwili odpoczynku, zamiast wina, wolała kieliszek szampana.
Do Sopotu Monika zabrała nie tylko męża, ale też córkę Zofię i syna Tomasza. Na szczęście jej dzieci są już na tyle duże, że nie wymagają troskliwej opieki. Same potrafią się sobą zaopiekować. W końcu kupno popcornu lub lemoniady nie jest dla nich problemem. Dlatego też Zamachowscy mieli dla siebie więcej czasu.
To dopiero początek tegorocznych wakacji. Być może jeszcze kolejny raz spotkamy gwiazdorską parę podczas następnego letniego wypoczynku.
Zbigniew i Monika Zamachowscy sopot
źródło: pomponik.pl
Biografia Moniki
Monika Richardson (ur. 25 kwietnia 1972 we Wrocławiu) – polska dziennikarka.
Studiowała iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Dyplom obroniła w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.
W latach 1995–2011 pracowała w TVP2. Była autorką, współautorką i prowadzącą program Kulty popkultury, teleturniej prawny Teleadwokat oraz programy o tematyce europejskiej: Europejczycy, Strefa otwarta, Witaj, Europo, Europa da się lubić i Orzeł czy reszta?. Była gospodynią Pytania na śniadanie w TVP2. Prowadziła serwisy kulturalne w TVP Info oraz od stycznia do września 2010 program kulturalny Wstęp Wolny w TVP2[1]. W marcu 2011 została współprowadzącą audycji Radia Złote Przeboje Złote Przeboje na Dzień Dobry[2]. Od lutego 2012 pracuje w TTV, gdzie prowadzi program Raz lepiej, raz gorzej[3].
Przez 2,5 roku (do maja 2008) pełniła funkcję redaktorki naczelnej czasopisma „Zwierciadło”.
Wystąpiła w dwóch filmach: Problemat profesora Czelawy (1985) jako Joasia Paliwoda, córka Janka, oraz Egoiści (2000) jako prezenterka telewizyjna[4].
Od października 2006 wspólnie z Katarzyną Figurą, Bogusławem Kaczyńskim i Wojciechem Cejrowskim zasiadała w jury programu Supertalent w TVP2. W 2009 uczestniczyła w IX edycji programu Taniec z gwiazdami.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Biografia Zbigniewa
Zbigniew Zamachowski (ur. 17 lipca 1961 w Brzezinach) – polski aktor filmowy i teatralny, kompozytor muzyki do etiud filmowych oraz autor muzyki i tekstów piosenek, które sam wykonuje.
Urodził się w Brzezinach koło Łodzi. Jest absolwentem technikum i szkoły muzycznej. W filmie debiutował w 1981 roku rolą w Wielkiej majówce Krzysztofa Rogulskiego.
Debiutował w teatrze w grudniu 1983. Dwa lata później otrzymał nagrodę za rolę Pianisty w przedstawieniu „Syn marnotrawny” Łódź – III OPSDST. W tym samym roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTiT w Łodzi. Jest laureatem Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego I stopnia za osiągnięcia aktorskie w teatrze i filmie. Laureat Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza – przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr” – za sezon 1992/1993, za rolę Wojnickiego w „Wujaszku Wani” Antona Czechowa w Teatrze Studio w Warszawie i tytułową w „Płatonowie” Antona Czechowa w Teatrze TV.
Jest laureatem licznych nagród krajowych (m.in. Wiktory ’93. ’96 i ’97, Złota Kaczka ’93 oraz dyplom mistrzowski – Nagroda im. prof. Aleksandra Bardiniego na XVIII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu) i międzynarodowych. Dwukrotnie otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
W latach 1985-1997 występował w Teatrze Studio w Warszawie, od 1997 jest aktorem Teatru Narodowego. Występował gościnnie również na deskach Teatru Scena Prezentacje w Warszawie.
Aktor znajduje też czas na działalność pedagogiczną – jest wykładowcą piosenki aktorskiej w łódzkiej szkole filmowej. Od kwietnia 2008 roku jest Członkiem Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej.
W życiu prywatnym Zbigniew Zamachowski związany jest z Moniką Richardson. Rozwiódł się z Aleksandrą Justa, z którą ma czwórkę dzieci: Marię (ur. 1994), Antoniego (ur. 1997), Tadeusza (ur. 2000) i Bronisławę (ur. 2002). W wolnym czasie grywa w piłkę nożną, tenisa lub golfa.
Jest honorowym mieszkańcem Brzezin. Ma swoją gwiazdę przed Szkołą Podstawową nr 2 w Brzezinach.
W 2012 roku zasiada jako juror programu w drugiej edycji Bitwy na głosy za Wojciecha Jagielskiego.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz