Wojtek Mazolewski i Katarzyna Zawadzka są razem

Wojciech Mazolewski szczęśliwie zakochany. Na pokaz Macieja Zienia muzyk przyszedł ze swoją nową partnerką, aktorką Katarzyną Zawadzką. Znacie ją m.in. z „Listów do M. 3” i „Prawa Agaty”.
Para zaliczył swój oficjalny debiut na ściance podczas piątkowego pokazu nowej kolekcji Macieja Zienia w warszawskiej hali Mińska 65. Prezentowali się rewelacyjnie i wyglądali na niezwykle zakochanych. Wygląda więc na to, że znany basista, a prywatnie były partner Mai Sablewskiej, odnalazł prawdziwą miłość. Wybranka muzyka to znana i ceniona aktorka. Sprawdź, co jeszcze wiemy na jej temat już teraz.
Katarzyna Zawadzka przyszła na świat w 1984 roku. Jest więc o osiem lat młodsza od swojego partnera. Pierwszą rolę w filmie zagrała w 2003 roku („Królowa chmur” w reżyserii Radosława Piwowarskiego), ale duży rozgłos i uznanie krytyków zdobyła osiem lat później za sprawą dramatu psychologicznego „W imieniu diabła” Barbary Sass. Za rolę Anny otrzymała nominację do Złotej Kaczki dla najlepszej aktorki oraz zdobyła Złotego Lwa na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w kategorii „najlepszy debiut aktorski”.
Jej koledzy ze studiów aktorskich w Krakowie to m.in. Dawid Ogrodnik, u boku którego zagrała w głośnym „Chce się żyć” oraz Mateusz Kościukiewicz, z którym stworzyła parę w fabularyzowanym dokumencie „Baczyński” o sławnym polskim poecie czasu wojny. Widzowie telewizyjni mogą ją za to kojarzyć m.in. z serialu „Prawo Agaty”, w którym występowała 2013-2015. Na dużym ekranie można ją było także oglądać m.in. w komedii romantycznej „Listy do M. 3”.


źródło: gala.pl oraz instagram.com
Kilka słów z Wikipedii o Wojtku
Wojtek Mazolewski, właściwie Wojciech Mazolewski (ur. 27 marca 1976 w Gdańsku[1]) – polski basista i kontrabasista jazzowy, jeden z współtwórców yassu, lider zespołów Pink Freud, Bassisters Orchestra i Wojtek Mazolewski Quintet[2][3][4]. Grał także w zespołach Baaba, Tymański Yass Ensemble, Paralaksa, Oczi Cziorne[5] i Jazzombie. Jego bratem jest Jerzy Mazzoll[6]. Jego partnerką jest Maja Sablewska[7].
Zaczynał przygodę z muzyką od fascynacji muzyką punk, występował z grupą Iwan Groźny swojego starszego brata, późniejszego prekursora yassu, Mazzolla. Z czasem jednak zainteresował się jazzem. Łącząc te dwa style, przyłożył się do powstania yassu[4]. Czytaj więcej
Kilka słów z Wikipedii o Kasi
Katarzyna Zawadzka (ur. w 1984) – polska aktorka teatralna, filmowa i serialowa.
Zawadzka wychowała się w Dygowie, jest córką Doroty i Marka Zawadzkich. Jej ojciec od 2002 pełni funkcję wójta gminy Dygowo[1].
Zawadzka jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie,który ukończyła 2012 roku. Studiowała m.in. z Dawidem Ogrodnikiem, u boku którego wystąpiła w dramacie Chce się żyć, oraz Mateuszem Kościukiewiczem, z którym stworzyła parę w filmie Baczyński.
W 2003 Zawadzka zagrała swoją debiutancką rolę w filmie Królowa chmur. Popularność przyniosła jej natomiast rola Anny w dramacie Barbary Sass W imieniu diabła z 2011 oraz postać Anieli Bylińskiej w serialu Prawo Agaty, w którą wcielała się w latach 2013–2015. Oprócz ról filmowych, od 2012 wystąpiła w trzech sztukach na deskach Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. W marcu tego samego roku w Teatrze Polskim w Warszawie wcieliła się w postać Amelii w sztuce Mazepa na podstawie tekstu Juliusza Słowackiego. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Dodaj komentarz