Wojciech Malajkat: Żona Katarzyna martwi się o jego zdrowie


Wojciech Malajkat (54 l.) nie może narzekać na brak pracy. Aktor ma teraz tyle na głowie, że jego żona zaczęła się martwić, czy nie odbije się to na jego zdrowiu. Kiedy zignorował jej prośby, by nieco zwolnił, nieźle się zirytowała!

Aktor, reżyser, dyrektor Teatru Syrena, rektor Akademii Teatralnej – tymi zadaniami można by obdzielić kilka osób. Tymczasem mierzy się z nimi sam Wojciech Malajkat. Nic dziwnego, że ciągle brakuje mu czasu dla rodziny. Aktor z żoną wychowuje dwoje dzieci: Kacpra i Misię. Ciężar opieki nad pociechami spada więc głównie na jego żonę Katarzynę.

Rok temu Malajkat został rektorem Akademii Teatralnej. Ten wybór uradował środowisko, ale nie bliskich aktora. – Katarzyna nie cieszyła się z nowej zaszczytnej funkcji Wojtka. Od dawna denerwowała się, że jest przepracowany i bierze na siebie zbyt wiele zadań. Martwi się też o jego zdrowie – zdradza informator „Dobrego Tygodnia”.

– Prosiła męża wiele razy, żeby zwolnił tempo. Na próżno. Poirytowana jego zachowaniem, na znak protestu, przestała przychodzić na premiery do Teatru Syrena – dodaje źródło gazety. Tak liczne zobowiązania doprowadziły do kryzysu w związku pary, która uchodziła za idealną.

Aktor obiecał tak zorganizować sobie pracę, by jak najwięcej czasu spędzać w domu. Wie, że musi pomóc żonie w wychowaniu dorastających dzieci. Bardzo długo na nie czekali. Nie mogli mieć własnych, więc po 17 latach małżeństwa zdecydowali się na adopcję. Kacper i Misia zmienili ich świat.

Doszły też problemy,np. gdy okazało się, że chłopiec ma ADHD. Pan Wojciech wie, ile czasu i cierpliwości rodziców wymaga kształtowanie młodych ludzi. Z drugiej strony Katarzyna zdaje sobie sprawę, że praca jest pasją męża. Najważniejsze to osiągnąć kompromis.
źródło: pomponik.pl
tagi: Katarzyna Engwert-Malajkat

Biografia Wojciecha

Wojciech Karol Malajkat (ur. 16 stycznia 1963 w Mrągowie) – polski aktor teatralny i filmowy, prezenter telewizyjny, reżyser, pedagog, profesor zwyczajny Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od 2010 posiada tytuł profesora sztuki teatralnej[1]. Rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie w kadencji 2016–2020.

W 1986 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 1986 występował w Teatrze Studio i Teatrze Narodowym w Warszawie. Występował gościnnie m.in. w Teatrze Scena Prezentacje w Warszawie. Od stycznia 2009 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Syrena w Warszawie. Z dniem 1 marca 2014 decyzją władz samorządowych Warszawy, do których należy teatr, funkcję dyrektora naczelnego tej sceny przejął Jakub Biegaj, ale Malajkat pozostał w kierownictwie Syreny jako dyrektor artystyczny[2].

20 marca 2016 ogłoszono, iż został wybrany rektorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie w kadencji 2016–2020[3].

Dyskografia
Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń w utworach „Siedem osiem siedem” i „O dużo za dużo”
gościnny występ na płycie Piotra Polka Polk in love.
wraz z Grzegorzem Turnauem Kruchy świat, kruche szkło
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 1 147 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *