Weronika Rosati i Jonathan Tybel na czerwonych dywanach


Rosati i TybelZwiązki żadnej polskiej celebrytki nie budziły tyle kontrowersji, co Weroniki Rosati. Aktorka zawdzięcza to sugestiom na swój temat zawartym kontrowersyjnej książce swojego byłego „chłopaka”, zmarłego w lutym Andrzeja Żuławskiego. Weronika po definitywnym rozstaniu z Piotrem Adamczykiem przeniosła się do Hollywood, gdzie układa sobie życie u boku mało znanego aktora o polskich korzeniach, Jonathana Tybla.
Weronika zna się z Tyblem jeszcze sprzed związku z Adamczykiem. Łączy ich pasja do bywania na oficjalnych imprezach. Oboje dokumentują na Instagramie kolejne wyjścia na rozdania nagród, m.in. na galę oscarową i rozdanie Złotych Globów.
Dobrze się dobrali?
źródło: pudelek.pl
Biografia Weroniki
Weronika Anna Rosati[1] (ur. 9 stycznia 1984 w Warszawie) – polska aktorka filmowa i telewizyjna; członkini Europejskiej Akademii Filmowej.
Weronika Anna Rosati urodziła się 9 stycznia 1984 w Warszawie. Jest córką ekonomisty i polityka Dariusza Rosatiego oraz projektantki mody Teresy Rosati. Ma starszego o dwanaście lat brata, Marcina. Podczas bierzmowania przyjęła imię Dolores[1]. Znaczną część swojego dzieciństwa spędziła w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii. W roku 1990 wróciła do Polski.
W latach 1998–2002 uczyła się tańca i akrobatyki w teatrze Buffo[2]. W 2002 rozpoczęła naukę w prywatnej Policealnej Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie[2]. W roku 2003 rozpoczęła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, które przerwała[2]. W 2006 roku rozpoczęła naukę w Stella Adler Academy of Acting and Theatre w Los Angeles[2]. W 2007 była słuchaczką Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku[2].
Kariera w Polsce
W 2000 zadebiutowała rolą „Niki” w serialu Klasa na obcasach. Do 2005 grała głównie epizody w serialach telewizyjnych, takich jak Samo Życie, Marzenia do spełnienia, As, Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście oraz Tak czy nie?. Większą rolę zagrała jedynie w serialu M jak miłość, w którym od 2002–2005 wcielała się w rolę Ani, koleżanki Kingi Zduńskiej i dziewczyny Pawła Zduńskiego. Przełom w jej karierze nastąpił w 2005, kiedy otrzymała jedną z głównych ról w filmie Patryka Vegi Pitbull. W produkcji wcieliła się w Dżemmę i zagrała m.in. u boku Marcina Dorocińskiego, Janusza Gajosa i Andrzeja Grabowskiego. Za tę rolę otrzymała dwie nominacje do nagrody Złota Kaczka przyznawanej przez magazyn „Film”. Na podstawie filmu zrealizowano serial o tym samym tytule, który emitowany był na antenie TVP2 od 2005–2008.
W 2006 Rosati pojawiła się w filmie Bezmiar sprawiedliwości, który był podstawą do serialu o tym samym tytule z 2011 roku. Rok później wystąpiła w jednym z odcinków serialu Kryminalni. W 2008 zagrała w dramacie Magdaleny Piekorz Senność. Ponadto gościnnie wystąpiła w serialach Daleko od noszy i Londyńczycy. W 2009 wcieliła się w rolę Anny w filmie Piotra Matwiejczyka Smutna. Zagrała również w kilku odcinkach serialu 39 i pół oraz rozpoczęła pracę na planie serialu Majka, w którym wcielała się w postać Dagmary Godzown, współpracownicy Michała Duszyńskiego.
W 2010 zagrała Andżelinę w czarnej komedii Piotrek trzynastego. Ponadto była jednym z producentów filmu. W tym samym roku wystąpiła również w siedmiu odcinkach serialu Czas honoru. W 2011 użyczyła swojego głosu „Suce”, psu głównej bohaterki komedii Wojna żeńsko-męska.
W 2012 zagrała główną rolę żeńską w dramacie wojennym Obława w reżyserii Marcina Krzyształowicza. Za kreację sanitariuszki „Pestki” w 2013 Polska Akademia Filmowa przyznała jej nominację do Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł” w kategorii Najlepsza główna rola kobieca[3]. Również w 2012 Rosati wystąpiła w 108. odcinku serialu Ojciec Mateusz.
W 2013 aktorka dołączyła do obsady serialu Piąty Stadion, w którym grała kelnerkę Gabrielę Kądzik. W serialu pojawiła się już w 2012 gościnnie jako Julie. W 2013 dołączyła również do stałej obsady serialu Hotel 52 oraz pojawiła się w jednym z odcinków pierwszej serii serialu Spokojnie, to tylko ekonomia!. Ponadto wcieliła się w dubbingową rolę Dottie w polskojęzycznej wersji animowanego filmu Samoloty. W 2013, na 7. Przeglądzie Twórczości Filmowej „Pola i inni” w Lipnie, otrzymała nagrodę im. Poli Negri „Politka”[4].
W 2014 po raz kolejny użyczyła swojego głosu w polskojęzycznych wersjach animowanych produkcji: Gangu Wiewióra oraz drugiej części Samolotów – Samoloty 2. W 2015 obsadzona została w roli Kamili Miłek w serialu Strażacy oraz zagrała w jednym z odcinków ostatniej serii serialu Prawo Agaty.
Kariera międzynarodowa
W 2006 po raz pierwszy zagrała w międzynarodowej produkcji, filmie Inland Empire Davida Lyncha. Rok później pojawiła się w dokumencie Lynch, przedstawiającym pracę na planie tego filmu. W 2008 wcieliła się w rolę Mary Lawdale, żony oficera odgrywanego przez Michaela Madsena, w amerykańskim filmie Dom (House).
Kolejny angaż do zagranicznej produkcji otrzymała w 2011. Była to rola Magdaleny we francuskim serialu Les Dames w odcinku „Dame de pique”. W tym samym roku pojawiła się również w nominowanym do Oscara polsko-niemiecko-kanadyjskim dramacie wojennym Agnieszki Holland W ciemności. Wcieliła się także w rolę Anny we francuskim filmie Spisek (Largo Winch II), w którym zagrała m.in. u boku Tomera Sisley i Sharon Stone.
W 2012 otrzymała swoją pierwszą rolę w amerykańskiej produkcji telewizyjnej. Był to serial Luck, w którym zagrała krupierkę Naomi u boku Dustina Hoffmana i Nicka Nolte’a. W tym roku pojawiła się również w filmach: Iceman: Historia mordercy (The Iceman) u boku Michaela Shannona, Winony Ryder i Davida Schwimmera, Twardziele (Stand Up Guys) u boku Al Pacino i Christophera Walkena oraz Kula w łeb (Bullet to the Head) u boku Sylvestra Stallone.
W 2013 pojawiła się w 231. odcinku serialu Agenci NCIS (NCIS: Naval Criminal Invastigative Service), w którym wcieliła się w Rivkę David, matkę Zivy granej przez Cote de Pablo. W tym samym roku zagrała również w filmie Bitwa roku (Battle of the Year), w którym wcieliła się w rolę Jolene u boku Josha Holloway’a i Chrisa Brown’a. Ponadto wystąpiła w komedii Last Vegas u boku Michaela Douglasa, Roberta De Niro, Morgana Freemana i Kevina Kline’a.
W 2014 Krzysztof Zanussi obsadził ją w roli Miry Tkacz u boku Agnieszki Grochowskiej w międzynarodowej koprodukcji Obce ciało. Za udział w filmie Rosati i Grochowska otrzymały nominację do nagród Węże w kategorii Najgorszy duet na ekranie. W 2014 Rosati zagrała również w miniserialu stacji HBO Dziecko Rosemary (Rosemary’s Baby) w reżyserii Agnieszki Holland.
W 2015 aktorka wystąpiła w dwóch odcinkach serialu Detektyw (True Detective) u boku Vince’a Vaugna. Ponadto zagrała w dwóch odcinkach serialu The Detour.
W 2016 pojawiła się w roli Delphine Seydoux w jedenastym sezonie serialu Nie z tego świata (Supernatural). Na ten rok zaplanowane są premiery trzech filmów z jej udziałem: wojennych USS Indianapolis: Men of Courage, w którym wcieliła się w Louise, żonę głównego bohatera – kapitana Charles’a McVay’a granego przez Nicolasa Cage’a oraz Music, War and Love, a także animowanego Max & Me, w którym użyczyła głosu Pani Karpinski.
Życie prywatne
Weronika Rosati związana była, między innymi, z dziennikarzem Mariuszem Maxem Kolonko[5] i raperem Tede[6].
Jej związek z reżyserem Andrzejem Żuławskim zakończył się w atmosferze skandalu po wydaniu jego pamiętnika, na przełomie lat 2007 i 2008, pt. Nocnik, w którym Rosati ukryta została pod postacią Esterki[7]. W roku 2010 aktorka złożyła przeciw Żuławskiemu oraz wydawcy książki Nocnik pozew sądowy, żądając od nich 200 000 złotych zadośćuczynienia, przeprosin w mediach za naruszenie jej prawa do prywatności i godności jako kobiety oraz zaprzestania dalszego naruszania jej dóbr osobistych[8]. W lutym 2014 roku Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał pozwanym oficjalnie przeprosić powódkę oraz wypłacić jej 100 000 złotych zadośćuczynienia za możliwość identyfikowania z nią fikcyjnej bohaterki książki i przez to przypisanie aktorce „cech obraźliwych i fałszywych”[9]. W maju 2015 wyrok został uprawomocniony[10].
W 2013 Rosati związała się z aktorem Piotrem Adamczykiem[11]. W maju 2015 para rozstała się[12].
Nagrody i wyróżnienia
Filmowe
2011: Nominacja do nagrody Złota Kaczka magazynu „Film” w kategorii Najlepsza kochanka (za rolę w filmie Pitbull)[13]
2012: Nominacja do nagrody Złota Kaczka magazynu „Film” w kategorii Najlepsza aktorka polskich filmów sensacyjnych (za rolę w filmie Pitbull)[13]
2013: Nominacja do Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł” w kategorii Najlepsza główna rola kobieca (za rolę w filmie Obława)[3]
2013: Nagroda im. Poli Negri „Politka”[4]
2015: Nominacja do nagród Węże w kategorii Najgorszy duet na ekranie (za rolę w filmie Obce ciało; z Agnieszką Grochowską)[14]
Pozostałe
2005: Nominacja do nagród Róże Gali magazynu „Gala” w kategorii Piękne pary (z Mariuszem Maxem Kolonko)[15]
2008: Nominacja do nagrody w plebiscycie Viva! Najpiękniejsi magazynu „Viva!” w kategorii Najpiękniejsza Polka[16]
2011: Nominacja do nagrody w plebiscycie Viva! Najpiękniejsi magazynu „Viva!” w kategorii Najpiękniejsza Polka[17]
2011: Nominacja do nagrody w plebiscycie Kobieta Roku „Glamour” w kategorii Aktorka[18]
2013: Nominacja do nagrody w plebiscycie Viva! Najpiękniejsi magazynu „Viva!” w kategorii Najpiękniejsza Polka[19]
2013: Nagroda w plebiscycie Plejada Top Ten portalu Plejada w kategorii Kariera bez granic[20]
2013: Nominacja do nagród Róże Gali magazynu „Gala” w kategorii Film (za rolę w filmie Obława)[21]
2014: Nominacja do nagrody w plebiscycie Viva! Najpiękniejsi magazynu „Viva!” w kategorii Najpiękniejsza Polka[22]
Pozycje na corocznej liście „100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu” magazynu Forbes (w nawiasie wycena reklamodawców)
2012: 84. miejsce (313 000 zł.)[23]
2013: 85. miejsce (285 000 zł.)[24]
2014: 83. miejsce (210 952 zł.)[25]
Programy telewizyjne
2008: Ranking gwiazd w Polsacie – jedna z gwiazd programu[26]
2009: X edycja programu Taniec z gwiazdami w TVN-ie – uczestniczka programu; zajęła 10. miejsce w parze z Krzysztofem Hulbojem[27][2]
2015: Project Runway w TVN-ie – gościnnie juror w 9. odcinku drugiej edycji programu[28]
Teledyski
2009: Ray Wilson – „Bless Me”[29]
2012: Pati Sokół – „This Woman’s Work”[30]
Reklamy
reklama sieci komórkowej Era GSM
reklama Telekomunikacji Polskiej
2004: reklama szamponu do włosów „Pantene” marki Procter & Gamble[31]
2007: kampania reklamowa kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy polskiej marki Dr Irena Eris[32]
2008: kampania reklamowa pod hasłem „Grzeszna prowokacja” perfum „Sin Skin” polskiej marki Dr Irena Eris[33]
2014: kampania reklamowa perfum „Femme” marki Avon[34]
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Biografia Jonathana
Filmografia
aktor
2012 Granica The Mule Reporter / Kamerzysta Sofie (niewymieniony w czołówce)